Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 25
  1. #1

    Подразбиране Относно темата "Вашите творби"

    Момичета, бих искала да чуя и вашето мнение относно темата "Вашите творби".
    В тази тема все по-често се публикуват така наречени творби от рода на разни плетки, герданчета, гривнички и всякакви други неща, които не знам по какъв начин са свързани с гоблените. Доколкото мога да чета виждам, че има тема "Плетива" както и тема "Приложни изкуства",където всички тези неща могат да бъдат показани и всеки, който се интересува от подобен род изкуство да ги разгледа там. Може и да не съм права, но все пак си мисля, че в темата "Вашите творби" би трябвало да се наслаждаваме на нашите гоблени. Вие какво мислите?

    РР Ако съм засегнала някого, моля за извинение. Нямам предвид никой конкретно, а само да изясня за себе си смисъла на темата.

  2. #2

    Подразбиране

    Здравейте! Аз съм една от тези, които публикуват "така наречени творби от рода на разни плетки, герданчета ..." и мисля, че раздела се нарича "изкуства", а темата "вашите творби", което по никакъв начин не ограничава до публикуването само на гоблени. Мисля, че и в ръчно изработените предмети, различни от гоблени, има вложено достатъчно творчество, усет и фантазия, но ако мнозинството реши, че ще се публикуват само гоблени съм готова да изтия тези си публикации.

  3. #3

    Подразбиране

    Аз съм за свободата всеки да използва личното си пространство както намери за добре. Няма нищо лошо да споделя в страничката си това, с което се занимава. Нали всичко сътворено от нашите ръце е творба, а темата е "Вашите творби", не "Вашите гоблени".

  4. #4

    Подразбиране

    "Вашите творби" - тук е мястото където да покажем всичко що излиза от ръцете ни.
    Необходимо ли е във всяка тема да създаваме своя собствена и да товарим форума? А има ли всеки време да преглежда всички теми и да гледа всичко що е сътворено?

  5. #5

    Подразбиране

    В такъв случай какво според вас трябва де се публикува в темите "Плетива" и "Приложни изкуства"?

  6. #6

    Подразбиране

    Аз пък, започвам да се чудя защо този форум се казва "Гоблените . орг"?!- Със същия успех може да е "Пенкилер"
    И без това все по-малко гоблени се показват, а и на "колежките", май не им се шие вече ... .
    Това са си мои" разсъждения на глас" - не е необходимо да споделяте или да отговаряте...

  7. #7

    Подразбиране

    Tова, което има и в 'приложни изкуства' - модели и схеми, за който иска да опита нещо ново.

  8. #8

    Подразбиране

    Хайде сега да си спретнем и един спор на тема "що е то гоблен?" - с конци или с мъниста; само с гобленов бод ли да е изпълнен и на каква точно панама /че и пластмасова има вече/ и т.н. докато опорочим хубавата идея да обменяме мнения, опит, помощ и съвети ... а може и "какво разбираме под "творби?"" само авторски разработки или патентовани някъде ... царе сме българите на скандала ... все някой ни е крив, все някой ни е виновен ...

  9. #9

    Подразбиране

    В Български тълковен речник пише :
    Гоблен , определяне на гоблен , смисъла на гоблен -

    мн . гоблени , (два) гоблена , м . Бродирана картина за украса на стена .

    Ани, никой не говори за вина, а по-скоро за коректност. Уважавам труда на всички момичета тук, но все си мисля, че трябва да публикуваме нещата, които сме изработили в съответните теми.
    Редактирано от decor : 10.03.2012 в 22:27.

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от doris Виж мнение
    Аз пък, започвам да се чудя защо този форум се казва "Гоблените . орг"?!- Със същия успех може да е "Пенкилер"
    И без това все по-малко гоблени се показват, а и на "колежките", май не им се шие вече ... .
    Това са си мои" разсъждения на глас" - не е необходимо да споделяте или да отговаряте...
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от decor Виж мнение
    В Български тълковен речник пише :
    Гоблен , определяне на гоблен , смисъла на гоблен -

    мн . гоблени , (два) гоблена , м . Бродирана картина за украса на стена .

    Ани, никой не говори за вина, а по-скоро за коректност. Уважавам труда на всички момичета тук, но все си мисля, че трябва да публикуваме нещата, които сме направили в съответните теми.
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  12. #12

    Подразбиране

    А аз не разбирам, защо веднъж два в годината трябва да си създавате разни скандали. Толкова много ли ви липсват в истинския живот, че искате поне виртуално да си образувате отрицателни емоции.
    В раздела доколкото зная всеки си създава своя тема и там показва какво твори. Има си и една тема за пояснение "Тук е мястото..." и в нея един от админите е написал "Здравейте, тук е мястото където всеки от нас може да покаже своите творения.
    Моля всеки да прави отделна тема когато показва творенията си :wink:" Не е уточнено за какви творения точно иде реч. А за мен всяко нещо излязло изпод ръцете на някой е творение, творба. А и това, че си имаш собствена тема, предполага че ще си публикуваш всичко, което за теб е творба - дали гоблен, картичка, герданче, плетка или пачуърк или всякакво такова.
    А представяте ли си, ако е имало период без интернет и вие сте плели, шили и примерно сте украсявали неща с декупаж. Влизате във форума и започвате - Отваряте единия раздел, пишете, публикувате, после в следващия търсите си темата пак пишете и така докато се похвалите с всичко. Колко време ще ви трябва. Е извинявайте, ама аз такова време нямам. То за шиене не остава в момента време.
    Брей какво дълго излияние стана.

  13. #13

    Подразбиране

    Аз мисля,че Декор е права.Трябва всичко да бъде подредено.Аз в момента не мога да шия заради проблем с ръката и се занимавам с правене на кртички и скрапбукунг,но тъй като няма такава тема в форума ,не товаря ТВОРБИТЕ с моите снимки,въпреки че и това хоби не е за подценяване и е доста по скъпо от гоблените.Това е мое мнение.


  14. #14

    Подразбиране

    Смятам, че във всяко по-горе изказано мнение има по нещо вярно. Мен обаче нещо друго малко ме притеснява и не знам дали точно тук е мястото, ама аз да си го " рекна".
    Напоследък ми прави впечатление, че все по-малко гобленарки надничат в темата " Вашите творби" или " Етапи" и все по- малко си правят труда да драснат едно мение, което стимулира. А като че ли се изнесохме по групи във Фейсбук. Аз по някакви неведоми пътища бях добавена в 2 групи във Фейса- Гоблени и Хоби-ръкоделие. Там ако публикувам нещо десетки души натискат поне " Харесва ми" или си правят труда да коментират, а тук където е някак по- логично и по-специализирано ми се случва никой да не коментира положения от мен труд или оставам с впечатление, че никой не го интересува дали съм ушила нещо ново, а смятам че за никого това не е приятно. Някак ми се разводняват нещата. И това прекрасно място сякаш се изпразва от съдържание. Възможно е да греша..........
    Някой друг да споделя моето мнение?????
    http://www.snimka.bg/?album%3baid=326795%3bold=1
    pepinapepina@abv.bg
    Среща 11.01.15 г. неделя за 13.00 часа в " Рандеву"

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от pepina_p Виж мнение
    Смятам, че във всяко по-горе изказано мнение има по нещо вярно. Мен обаче нещо друго малко ме притеснява и не знам дали точно тук е мястото, ама аз да си го " рекна".
    Напоследък ми прави впечатление, че все по-малко гобленарки надничат в темата " Вашите творби" или " Етапи" и все по- малко си правят труда да драснат едно мение, което стимулира. А като че ли се изнесохме по групи във Фейсбук. Аз по някакви неведоми пътища бях добавена в 2 групи във Фейса- Гоблени и Хоби-ръкоделие. Там ако публикувам нещо десетки души натискат поне " Харесва ми" или си правят труда да коментират, а тук където е някак по- логично и по-специализирано ми се случва никой да не коментира положения от мен труд или оставам с впечатление, че никой не го интересува дали съм ушила нещо ново, а смятам че за никого това не е приятно. Някак ми се разводняват нещата. И това прекрасно място сякаш се изпразва от съдържание. Възможно е да греша..........
    Някой друг да споделя моето мнение?????
    Напълно споделям мнението ти.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •