Показване на 1 до 6 от 6
  1. #1

    Подразбиране Помощ как да започна модел по схема от списание

    Ето това е модела с който се мъча да се преборя и колкото пъти и да пробвах все нещо не става както требе.
    Не ми става точно ясно как да си определя точните бримки?????
    Моля за помощ

    http://www.liveinternet.ru/users/soh...BlCom608673950
    Редактирано от nelitka78 : 03.02.2016 в 22:30.

  2. #2

    Подразбиране

    какво стана, справи ли се с тази блуза или да превеждам от руски
    Редактирано от pakpak : 21.10.2012 в 11:13.

  3. #3

    Подразбиране

    С преждата ,която си приготвила,правиш мостра 10 бр.,изплиташ 10-на реда ,измерваш колко см. и така ще определиш с колко бримки да започнеш плетивото,според дължината на мострата.Успех!

  4. #4

    Подразбиране

    Здравей, dushkova, това с правенето на мостра преди да започнеш плетивото винаги ли го праавиш? Струва ми се много сложно ако не получиш мярката, изисквана в описанието на плетката. НАскоро започнах първия си пуловер на една кука и си направих тази мостра, но не уцелих изисквания "мащаб", но продължих да си плета въпреки това, "фатално" ли ще е?
    Не съм пожелала, не съм го направила.

  5. #5

    Подразбиране

    Ако е тясно, може и да не ти стане,иде реч ако плетеш дреха.По принцип в указанията е дадена и марката на преждата ,с която се плете и ориетировъчни размери и бр. на бримките за тях.Може с мостричката да ползваш и дреха ,която ти е по мярка и тя да ти служи като кройка ,по която да плетеш.Когато нямам съответната марка конци за модела, ,винаги правя мостричка ,може и да не са 10 реда но по друг начин не мога да преценя колко бр. да започна.За декоративен модел, размерите са ориентировъчни и големината им е в зависимост от дебелината на преждата ,с която плетеш,тогава не би имало място за тревога колко голям ще е модела,плетеш и каквото излезе.Весели празници и успех,дано съм помогнала.

  6. #6

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от pakpak Виж мнение
    какво стана, справи ли се с тази блуза или да превеждам от руски
    хванах й цаката, но като стигнах до подмишниците пак зациклих и така си стои недоизкарана вече стана колко години...
    Нещо указанията за свиванията немога да си ги представя как стават

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •