Показване на 1 до 7 от 7
  1. #1

    Подразбиране Да се оплача

    Оффф,не знам вече да се чудя ли,какво да правя!Моят мъж не ми дава да шия вечерПрофесията му е такава,че е голяма доза късмет и стигна до извода,че като шия вечер и не му вървяло!И се карахме и спорихме и не стана по моята и не стана!!!!И затова не мога да напредвам бързоНо затова пък нямам търпение да се оправи времето,да се увеличи деня и да си слизам на пейката и да си боцкам на чист въздух!!!!Офффф,мразя суеверията!
    Успява този,който вярва в мечтите си!!!

  2. #2

    Подразбиране

    Bi bilo po pravilno ako nadviesh ti, tui kato ne e mnogo logichno negovoto sueverie...Drug variant e da nashiesh niakoi i drug religiozen goblen i taka da go ubedish, che veche tvoeto hobby e prechisteno ot "sli sili".

  3. #3

    Подразбиране

    Е честно по голяма простотия няма, то бива суеверие ама това е направо брутално!!!

  4. #4

    Подразбиране

    Криси, да се оплакваш полза няма...едва ли ще те чуят, но ако все пак се случи едва ли ще те разберат...след като ти поставят условия и ти постави своите...с какво се занимава съпруга ти вечер...???...когато той промени начинът, по който прекарва вечерите си, тогава и ти ще промениш своя...

  5. #5

    Подразбиране

    И аз съм против суеверията,но като,че ли понякога ни ги налагат - не се перяло,не се шетало,не се къпело и т.н.Например за Великден се шетало в понеделник и после нищо по домакинството не се правело цялата седмица!!!И как ще стане това?Ами реално погледнато ще се вмиришем - да не се къпем,цяла седмица да не почистим ,да не перем.Днес като боядисах яйцата и почнах да чистя,мия и подреждам.Омръзна ми от суеверия и струва ми се,че за някои неща наистина ставам суеверна,а не искам да е така.Утре е Разпети петък - никаква домакинска работа не се вършела,не се ядяло,даже от изгрев до залез не се пиело вода...И какво да правим??? Я по-добре да не сме суеверни,а кой както го чувства,така да постъпва.Весели празници!!!

  6. #6

    Подразбиране

    Забавно е, но понякога може и да е факт, въпреки "здравият разум". Пиша "здрав разум" в кавички, защото както е казал Айнщайн: Здравият разум е сбор от предрасъдъци, придобити до 18 годишна възраст.

    Нишките на събитията във Вселената така се преплитат, че нищо чудно и съпругата да влияе на съпруга по някакъв начин, защото те са свързани така или иначе. По-скоро ми е чудно, че принципно мъжете са големи дървета в това отношение и доста трудно, да не кажа невъзможно да се усети какво точно става ...

    Обаче ако работата му е свързана с късмета, то е много деструктивно да си мисли, че не му върви, защото макар и да не се споменава в масовата литература (в езотеричната литература е задължително), то най-малката градивна частица във Вселената е мисълта. Или казано по друг начин - ако мислиш, че няма да ти върви, то сам си го предизвикваш и не трябва да се сърдиш на околните.

    Съветът ми е: нека съпругът започва всеки ден с мисълта - Аз съм най-големия късметлия във Вселената! Днес ми върви! Днес съм щастлив!

    Относно другите предрасъдъци по време на някакви празници, то не им обръщам никакво внимание. Правя това, което си искам и съответно съм доволна от себе си. Ако Ицо (Исусчо) има нещо против моите действия, да дойде да ми го каже в очите, а пък аз ще си помисля дали да се съглася с него или не...

  7. #7

    Подразбиране

    Реклама:
    Суеверията са измислени, за да се държат хората в страх, от Бог например, и при неподчинение ще дойде злото. Ако в последващ момент има нещо негативно, то човек започва да си вменява сам вина "ето на - измих чиниите"
    Живеем в 21 век. Според мен страха е най-страшното нещо от което трябва да се страхуваме. Всичко останало е измислено:
    от църквата - за да има енорияши и да пускат паричка
    от шефовете - за да държат в подчинение служителите си
    от докторите - за да не им избяга контингента, че ще останат без работа
    от военните .......... и т.н. и т.н.

    А късмета е вътре в човека, а не извън него или да зависи от думите или действията на другите


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •