Показване на 1 до 12 от 12
  1. #1

    Post Големите гоблени

    По лесният начин при шиенето на големи гоблени(като:Веселите музиканти в кръчмата).Който го е шил и може да даде съветще съм му благодарна.

  2. #2

    Подразбиране

    Че какво по-различно има при шиенето на големи гоблени? Само повечко търпение е нужно.

  3. #3

    Подразбиране

    Трудни са за държане по време на работа.

  4. #4

    Подразбиране

    Права е Тони68 , повече търпение , а и може да се използва вилеровия шев 1:2 , така ще стане малко по-бързичко .... но търпението е на първо място
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  5. #5

    Подразбиране

    И търпението и времето не ми липсват.Имам ги и двете,но не съм шила 1:2,а гобленът вече е започнат.

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dori4a Виж мнение
    Трудни са за държане по време на работа.
    Пробвай да навиеш края,който няма да шиеш на роло и защипи в двата края с пластмасова фиба/шнола за коса/карфицата понякога пуска ръжда./
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  7. #7

    Подразбиране

    Благодаря за съвета, ще опитам.А и с малко повече пот ще го ушия след 4,5 години.Приятен ден.

  8. #8

    Post

    Моят съвет към теб е същия както на maleks...аз навивам гоблена и после го защипвам с безопасни игли...един гоблен престоя така защипан по-дълго и иглите пуснаха ръжда...
    Продължавам да ги използвам, но оттогава много внимавам и често ги проверявам...ако се случи да оставя гоблена да стои по-дълго време без да бродирам свалям тотално всички игли, за да не го мисля...

  9. #9

    Подразбиране

    Благодаря за съвета,аз съм го пришила на рядко,но това че, има много панама и от горе и от страни... е трудничко.

  10. #10

    Подразбиране големите гоблени

    Аз ших 1:4 Холандската воденица доста дълго време. Бях зашила излишната панама, т.е. където не шиех в момента , и в двете посоки/нагоре и встрани/ и беше по-лесно с получения малък размер на гоблена. После завивах ушитата част и така тя не се зацапваше...
    Десислава
    dessislawa@gbg.bg

  11. #11

    Подразбиране

    Вместо с безопасна игла,аз защипвам навитата част с щипка за пране

  12. #12

    Подразбиране

    Реклама:
    От опита ми с Тайната вечеря мога да споделя, че много време и търпение изисква.Ръката ми страшно омаляше.Хванах му чалъма с пришиване.Навивам от двете страни на по широко руло и го тропосвам по на едро и рядко.Преди това пробвах с безопасни игли, но в средата се размотава.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •