Показване на 1 до 15 от 156

Тема: карета

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране Нещо и от мен

    Здравейте.
    Незная дали точно тук трябва да споделя, но ще го направя.И аз се занимавам с ръкоделие но шия карета, тишлайфери или салфетки.Тези неща се шият на панама , но не мога да кажа точно каква е , не е обикновена, мисля че е АИДА.Шие се кръст-бод 1:1.Размерите на 1 салфетка са 50/50 см. , тишлайфера- 50/100 см. , карето- 100/100 см.Един комплект се състои от 2 бр. салфетки, 1 бр. тишлайфер, 1бр. каре. Размерите на отделните неща са различни. Тези мерки са най-честите, но към това което написах те се менят +/- 20 или 30 см. в зависимост от моделите.Шият се с DMC + ламени конци., разбира се по схема / цветна картина/ и по голяма част от отделните елементи са напечатени на панамата. От опаковата страна на ръкоделието всичко трябва да е гладко и всичко в една посока.Жалко ,че не разполагам с необходимата техника и не мога да ви го покажа нагледно. За всичко това аз влагам само труд с/у доста скромно заплащане. Просто в нашия град има такава наддомна работа, където ти дават материалите и ти шиеш за пари. 1 комплект се разпределя м/у 3 човека: 1-за 2 салфетки, 2-ри за тишлайфера, 3-ти за карето, за да може всичко от комплекта да се изработи за приблизително еднакво време. 2 салфетки= 1 тишлайфер, 2 тишлайфера= 1 каре. Шила съм от всичките неща, но най- много карета . Най- големата сума която съм получула е 240 лв. за каре 130/130 см. Парите зависят от размера и сложността на модела .
    Пиша ви всичко това с надежда да прочета вашите коментари и мнения по този въпрос. Трябва да добавя, че съм пенсионер-инвалид, на 43 год. и това е единственото, което мога да работя, за да прибавя нещо към пенсията си. И още нещо шият се такива комплекти и с рязана бродерия, но за нея не пиша, защото това не съм работила.
    Пиша и имейла си, ако някой иска да ми пише там.
    Natasha_1965@abv.bg
    Благодаря за търпението ви.

  2. #2

    Подразбиране

    Ати, очарована съм от богатата колекция, която имаш
    Нашите майки и баби заслужават дълбок поклон за красотите, които са ни оставили в наследство.Ти поне си ги снимала и показала, а аз - в шкафа
    Току що снимах едно коледно тишлайферче, за да го изпратя на Валчето да види как е оформено и го показвам и тук

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •