Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 156

Тема: карета

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Цветенца за бродиране на покривка http://www.dmc-usa.com/mjRS/1/doc/US...tredenappe.pdf
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране


    canko2003@gmail.com

    " Не се задоволявай да бъдеш дим,когато можеш да бъдеш огън. "


  3. #3

    Подразбиране

    Момичета моля ако някоя от вас има 97 брой на списание RICO да го сподели с мен има страхотни модели
    canko2003@gmail.com

    " Не се задоволявай да бъдеш дим,когато можеш да бъдеш огън. "


  4. #4

    Подразбиране

    canko2003@gmail.com

    " Не се задоволявай да бъдеш дим,когато можеш да бъдеш огън. "


  5. #5

    Подразбиране

    Момичета, прелестни са тези покривки, но ако някой има схема за покривка със слънчогледи, ще съм много благодарна

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от caterina Виж мнение
    Момичета, прелестни са тези покривки, но ако някой има схема за покривка със слънчогледи, ще съм много благодарна
    Тази съм ушила аз...

    http://www.goblenite.org/attachment....0&d=1177602512
    Ако ти харесва-ето и схеми
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Не притежаваш ли нищо,от нищо няма да си притежаван!
    snespa_vratsa@abv.bg

  7. #7

    Подразбиране

    и тази от мен
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 1.JPG‎ (86.3 KB, 174 показвания)
    • Тип на файла: jpg 2.jpg‎ (155.2 KB, 193 показвания)

  8. #8

    Подразбиране

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #9

    Подразбиране

    Имаше един момент, в който смятах, че шиенето на гоблени не е достатъчно практично и започнах да шия покривки, възглавнички, чанти и разни други. А пък българската бродерия ми е слабост. Събирам всякакви модели и когато мога ги шия.

  10. #10

    Подразбиране

    Изчетох темата и не разбрах върху каква материя се шият тези покривки.Виждам ,че има и други като мен,които се интересуват.Поразпитах и разбрах ,че може да се бродира на всякакви материи/подходящи за покривки/като се използва канаваца.Тя се слагала върху плата и след като се избродира мотива се изнищвала и оставала само бродерията върху плата.Ако някой има повече информация какво представлява тази техника нека обясни и също от къде може да се намери канаваца.

  11. #11

    Подразбиране

    Аз преди много години си бродирах по този начин една копринена блуза. Пришива се върху нея канавацата и се бродира, а след това канавацата се изнитва. Става много лесно, защото тя е много рехава. Би трябвало да се продава по магазините за шивашки материали или там, където продават панами.

  12. #12

    Подразбиране

    Сигурно не му е тук мястото да попитам,ама да си задам въпроса -какво представлява канавацата?Ако има и снимка-ще се радвам да видя нагледно.
    Не притежаваш ли нищо,от нищо няма да си притежаван!
    snespa_vratsa@abv.bg

  13. #13

    Подразбиране

    Това е нещо като едрата панама за възглавници или тази на щампованите гоблени. Само че канавацата не е колосана, много по-мека е и лесно се разнищва след като вече е шито върху нея. Вчера попитах в един магазин за гоблени дали получават, но жената ми каза, че от години не се произвежда у нас. Може би трябва да потърсите в каталозите на известни фирми или в специализиран магазин на ДМС.

  14. #14

    Подразбиране

    sneji,много прилича или поне така си я представям .Днес говорих с леля ми и тя каза ,че канавацата била с различни размери на времето.Така ,че може да е и по-едра ,може и да е по-ситна.

  15. #15

    Подразбиране

    Sneji, така от снимката не мога да преценя, но ако лесно се нищи, спокойно можеш да я използваш, дори и да не е точно канаваца. Не пробвай в края, а опитай да извадиш една нишка от по-вътрешните и ще разбереш дали ще ти върши работа.

Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •