Страница 7 от 11 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследенПоследен
Показване на 91 до 105 от 156

Тема: карета

  1. #91

    Подразбиране

    Много са красиви.Особено ме впечатли първото! А като последното-същите мотиви съм правила на комплект за индивидулно сервиране.Преди години си ги шиехме сами.

  2. #92

    Подразбиране

    Всички показани карета са оригинални.Всяко едно каре има своята красота.Преди 15-20год.майка ми беше запалена по такива карета,така както аз сега по гоблените.

  3. #93

    Подразбиране

    mnogo krasivi pokrivki.prosto niamam dumi.vsi4kite li si uspiala da na6ie6

  4. #94

    Подразбиране

    Имаше един момент, в който смятах, че шиенето на гоблени не е достатъчно практично и започнах да шия покривки, възглавнички, чанти и разни други. А пък българската бродерия ми е слабост. Събирам всякакви модели и когато мога ги шия.

  5. #95

    Подразбиране

    Изчетох темата и не разбрах върху каква материя се шият тези покривки.Виждам ,че има и други като мен,които се интересуват.Поразпитах и разбрах ,че може да се бродира на всякакви материи/подходящи за покривки/като се използва канаваца.Тя се слагала върху плата и след като се избродира мотива се изнищвала и оставала само бродерията върху плата.Ако някой има повече информация какво представлява тази техника нека обясни и също от къде може да се намери канаваца.

  6. #96

    Подразбиране

    Аз преди много години си бродирах по този начин една копринена блуза. Пришива се върху нея канавацата и се бродира, а след това канавацата се изнитва. Става много лесно, защото тя е много рехава. Би трябвало да се продава по магазините за шивашки материали или там, където продават панами.

  7. #97

    Подразбиране

    Сигурно не му е тук мястото да попитам,ама да си задам въпроса -какво представлява канавацата?Ако има и снимка-ще се радвам да видя нагледно.
    Не притежаваш ли нищо,от нищо няма да си притежаван!
    snespa_vratsa@abv.bg

  8. #98

    Подразбиране

    Това е нещо като едрата панама за възглавници или тази на щампованите гоблени. Само че канавацата не е колосана, много по-мека е и лесно се разнищва след като вече е шито върху нея. Вчера попитах в един магазин за гоблени дали получават, но жената ми каза, че от години не се произвежда у нас. Може би трябва да потърсите в каталозите на известни фирми или в специализиран магазин на ДМС.

  9. #99

    Подразбиране

    Marji,имам ето такава"материя"-дали не е въпросната канаваца?На пипане е много мека и е някакъв голям каунт,т.е.едра,но не мога да определя какъв.Освен това като нишка е доста тънко-прилича на тензух и лесно се разнищва по края-поне там опитах.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Не притежаваш ли нищо,от нищо няма да си притежаван!
    snespa_vratsa@abv.bg

  10. #100

    Подразбиране

    sneji,много прилича или поне така си я представям .Днес говорих с леля ми и тя каза ,че канавацата била с различни размери на времето.Така ,че може да е и по-едра ,може и да е по-ситна.

  11. #101

    Подразбиране

    Sneji, така от снимката не мога да преценя, но ако лесно се нищи, спокойно можеш да я използваш, дори и да не е точно канаваца. Не пробвай в края, а опитай да извадиш една нишка от по-вътрешните и ще разбереш дали ще ти върши работа.

  12. #102

    Подразбиране

    Момичета, аз никога не съм шила върху канаваца, макар, че съм мислила по въпроса, но мога ли да ви попитам следното: Щом се нищи лесно, защо се шият и гоблени, макар и не голями, като напр. Илюзиите в чаша кафе, щом се разнищват лесно. Да не би да има различни видове канаваца, като оставим едрината настрана, нещо друго ли има, по което се различават? Можете ли да обясните. А ако и покажете как става това разнищване, ще бъде много по-добре, но вие си знаете....

  13. #103

    Подразбиране

    Моята информация е, канавацата се използва единствено за бродиране върху плат. За първи път чувам, че на нея се шият гоблени и според мен това не би било възможно. А илюзиите в чаша кафе мисля че се шият на ленена панама, не на канаваца. За съжаление, не мога да покажа как точно става разнищването, защото не разполагам с канаваца. Мога само с думи да обясня: Една по една всяка хоризонтална и вертикална нишка се хващат и изтеглят докато накрая върху плата не остане единствено бродерията. С майка ми навремето сме шили доста неща по този начин - тук можете да видите една блуза и една рокля с бродерии от копринени конци /каретата са шити върху панама/, но по същата технология сме нашили и доста български мотиви върху кърпички:
    http://marji60.multiply.com/photos/a...lore_stitches#

  14. #104

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от marji Виж мнение
    Моята информация е, канавацата се използва единствено за бродиране върху плат. За първи път чувам, че на нея се шият гоблени и според мен това не би било възможно. А илюзиите в чаша кафе мисля че се шият на ленена панама, не на канаваца. За съжаление, не мога да покажа как точно става разнищването, защото не разполагам с канаваца. Мога само с думи да обясня: Една по една всяка хоризонтална и вертикална нишка се хващат и изтеглят докато накрая върху плата не остане единствено бродерията. С майка ми навремето сме шили доста неща по този начин - тук можете да видите една блуза и една рокля с бродерии от копринени конци /каретата са шити върху панама/, но по същата технология сме нашили и доста български мотиви върху кърпички:
    http://marji60.multiply.com/photos/a...lore_stitches#

    Благодаря, че ми обясни това! Добре, че не си купих канаваца за тези илюзии, а ги ших на панама. Не си спомням къде ги срещах, но ако ги намеря ще ти ги изпратя и ще можеш да разбереш на каква материя са шити. До сега не знаех, че така се шие върху друг плат. Много полезни неща научавам от този форум. Все пак човек се учи докато е жив!
    Благодаря!

  15. #105

    Подразбиране

    Реклама:
    Marji,qni много ви благодаря за отговорите.Винаги съм се чудела как се бродира покривка например, върху друга материя и ето,че разбрах .Наистина човек се учи докато е жив!
    Не притежаваш ли нищо,от нищо няма да си притежаван!
    snespa_vratsa@abv.bg

Страница 7 от 11 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •