Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследенПоследен
Показване на 121 до 135 от 156

Тема: карета

  1. #121

    Подразбиране още идеи за покривки

    http://www.coatsbulgaria.bg/Crafts/N...ild+flower.htm

    http://www.coatsbulgaria.bg/Crafts/N...lue+flower.htm
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #122

    Подразбиране

    невероятни са

  3. #123

    Подразбиране

    Покрай тази тема много се запалих по покривките,макар че никога не съм шила нещо такова много искам да се науча.За канавацата разбрах,но никъде не стана ясно с какви конци се шие и по какъв начин.Ако може някой да обясни ще съм много благодарна!До сега съм шила само гоблени и то 1:1.

  4. #124

    Подразбиране

    Аз лично моята коледна покривка я ших бод Х на 11 каунта панама от 3 нешки и стана прекрасна

  5. #125

    Подразбиране

    Д а ви покажа моите карета ,шити от майка ,от баба имам много неща изплетени на една кука и всички тези красоти стоят в един шкаф...сигурно и моите гоблени някой ден ще ги последватhttp://zltt.multiply.com/photos/album/3/3
    http://zltt.multiply.com/photos/albu...ks_grandmother
    Редактирано от ata : 23.11.2009 в 22:30.

  6. #126

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ata Виж мнение
    Д а ви покажа моите карета ,шити от майка ,от баба имам много неща изплетени на една кука и всички тези красоти стоят в един шкаф...сигурно и моите гоблени някой ден ще ги последватhttp://www.zlatica.snimka.bg/album.php?album_id=279340
    ОООООТВОИТЕ КАРЕТА СА ПРЕКРАСНИ ata.. ЛИЧНО НА МЕН МНОГО МИ ХАРЕСВАT ТЕЗИ МОТИВИ.. И МОЙТА МАЙКА Е ШИЛА ДОСТА КАРЕТА НА ВРЕМЕ.. ЗА МЕН СА МНОГО МНОГО ЦЕННИ.. ВИНАГИ ИЗПОЛЗВАМ ПОНЕ ЕДНИЧКО ОТ ТЯХ.. МНОЗИНА ОТ МОИТЕ ПРИЯТЕЛКИ СЕ ОЧOРAВИХА КОГАТО ВИДЯХА ЧЕ ИМАМ ТАКИВА ОРИГИНАЛНИ ПОКРИВКИ ВЪРХУ МАСАТА

  7. #127

    Подразбиране

    zdrave, katerina, lari, diana_ivanova and ra4ko75.. ПРЕКРАСНИ СА.. ДОБРЕ ЧЕ ГИ ИЗПОЛЗВАТЕ ВЪВ ВАШИТЕ КЪЩИ..

  8. #128

    Подразбиране една идея и от мен

    ЗДравейте момичета, ще ви покажа една идея, която ми хрумна преди новата2009 г./всъщност преди да открия форума/ и започнах въпросната покривка. Знам, че предстои пролет и лято и е далече Новата година, но ако възприемете идеята ми - ще имате да шиете няколкостотин звезди. Лично аз не знам кога ще успея да я завърша.Съжалявам - паднали са ми батериите на апарата. Ще я покажа по-късно. Но в общи линии да Ви кажа. Ползвам един плат за покривки с ефекти на релефни звезди, които обточвам с : - едните само с ламе, а другите с тъмно синьо мулине. Този плат за покривки е с шир.150 см. Съответно съм взела и 150 см дължина. Крайщата на плата съм ги обкантвала с кралско тъм.синя лента /сатенена//която се продава в кинкалериите/ на ръка с ламето с бод зад игла. Та идеята е: на кръглата ми маса тази покривка да пада свободно и върху нея ще сложа едно каре 80/80 пак кралско т.син сатен. Ако моята идея Ви харесва, ще помагам.

  9. #129

    Подразбиране

    Детско спално комплектче и две покривки за маса
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #130

    Подразбиране Нещо и от мен

    Здравейте.
    Незная дали точно тук трябва да споделя, но ще го направя.И аз се занимавам с ръкоделие но шия карета, тишлайфери или салфетки.Тези неща се шият на панама , но не мога да кажа точно каква е , не е обикновена, мисля че е АИДА.Шие се кръст-бод 1:1.Размерите на 1 салфетка са 50/50 см. , тишлайфера- 50/100 см. , карето- 100/100 см.Един комплект се състои от 2 бр. салфетки, 1 бр. тишлайфер, 1бр. каре. Размерите на отделните неща са различни. Тези мерки са най-честите, но към това което написах те се менят +/- 20 или 30 см. в зависимост от моделите.Шият се с DMC + ламени конци., разбира се по схема / цветна картина/ и по голяма част от отделните елементи са напечатени на панамата. От опаковата страна на ръкоделието всичко трябва да е гладко и всичко в една посока.Жалко ,че не разполагам с необходимата техника и не мога да ви го покажа нагледно. За всичко това аз влагам само труд с/у доста скромно заплащане. Просто в нашия град има такава наддомна работа, където ти дават материалите и ти шиеш за пари. 1 комплект се разпределя м/у 3 човека: 1-за 2 салфетки, 2-ри за тишлайфера, 3-ти за карето, за да може всичко от комплекта да се изработи за приблизително еднакво време. 2 салфетки= 1 тишлайфер, 2 тишлайфера= 1 каре. Шила съм от всичките неща, но най- много карета . Най- големата сума която съм получула е 240 лв. за каре 130/130 см. Парите зависят от размера и сложността на модела .
    Пиша ви всичко това с надежда да прочета вашите коментари и мнения по този въпрос. Трябва да добавя, че съм пенсионер-инвалид, на 43 год. и това е единственото, което мога да работя, за да прибавя нещо към пенсията си. И още нещо шият се такива комплекти и с рязана бродерия, но за нея не пиша, защото това не съм работила.
    Пиша и имейла си, ако някой иска да ми пише там.
    Natasha_1965@abv.bg
    Благодаря за търпението ви.

  11. #131

    Подразбиране

    Ати, очарована съм от богатата колекция, която имаш
    Нашите майки и баби заслужават дълбок поклон за красотите, които са ни оставили в наследство.Ти поне си ги снимала и показала, а аз - в шкафа
    Току що снимах едно коледно тишлайферче, за да го изпратя на Валчето да види как е оформено и го показвам и тук

  12. #132

    Подразбиране

    Нинка,много е красиво!А това по края ширит ли е пришиван или е бродирано?

  13. #133

    Подразбиране

    Ати, това е шихрит от ламе.

  14. #134

    Подразбиране

    Невероятни неща сте показали.Много са красиви и според мен няма да им мине времето.Моята майка шиеше много карета и ни ги раздели на мен и снаха ми. С удоволствие ги ползваме.Ще снимам и ще покажа и моите творения.

  15. #135

    Подразбиране

    Реклама:
    Ето и част от нещата ми. Някои са правени много отдавна. Аз си ги харесвам и с удоволствие си ги ползвам.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •