Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 27 от 27
  1. #16

    Подразбиране

    Ето моите курабии.
    Станаха много пухкави,но тази година вместо сода Бикарбонат сложих бакпулвер,а също така и от есенциите на ампули-ванилия и лимон и се получи страхотен резултат.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #17

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Скарлет
    Ето моите курабии.
    Станаха много пухкави...............
    Скарлет, не само моята рецепта е като твоята ами и курабиите ми имат същия вид, само дето тази година си купих нови формички с пеперудки и зайчета и още нещо си
    И пробно тази година ръсих и със сусам отгоре, резултата е повече от добър

  3. #18

    Подразбиране

    Скарлет и аз ползвам есенциите от ампулите на д-р Йоткер и съм много доволна.Сложих и в курабиите и в козунака и отделно си настъргах лимонови корички ...абе тия дни в къщи мирише на ванилия и лимон

  4. #19

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Скарлет
    Ето моите курабии.
    Станаха много пухкави,но тази година вместо сода Бикарбонат сложих бакпулвер,а също така и от есенциите на ампули-ванилия и лимон и се получи страхотен резултат.
    E dobre de, pak da izplacha...OT KUDE VZEMATE AMONQK!


  5. #20

    Подразбиране Пасковки

    Прасковките на майка ми,които направих тази година за Великден
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #21

    Подразбиране

    DolceVita,незнам къде си,но по принцип във всеки хранителен магазин се продава АМОНЯЧНА СОДА...... :? :? :? :?

  7. #22

    Подразбиране

    qni,прасковките ти са страхотни. Аз като се сетя за едни прасковки и ми се приплаква.По един тъжен повод- за 40 дни от смъртта на дядо ми със сестра ми направихме двойна доза. Лелеее, те от една излизат много,а от две си представете. Дълбахме ги цяла нощ, за да ги запълним с крем. Още ми държи влага и не съм правила от тогава прасковки.

  8. #23

    Подразбиране

    Djemma незнам вие какво сте правили ,но моите станаха бързо.Не съм ги дълбала а само ги слепих . Дори направих няколко вида курабийки от същото тесто...

    Ти пък... едни прасковики не вярвам да те уплашат Какви по-завъртяни неща си ни показвала....
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #24

    Подразбиране

    Специално за vanesa79
    Прасковки
    1ч.ч.-нетопена мас
    1и1/2ч.ч.-захар
    1ч.ч.-к.мляко
    3бр. -яйца
    1ч.л.-сода бикарбонат
    1пак.амонячна сода
    ванили,лимонови корички
    брашно
    Смесват се продуктите и се измесва тесто.Точи се с дебелина половин сантиметър.Режеш с капачка ... :? от някое шише Нареждаш в тава и печеш.Слепваш с някакъв мармалад.Разтваряш жълта и отделно червена боя/може и за яйца/.После топваш от единя край в жълтия ,а др. в червения цвят.Веднага овалваш прасковката в кристална захар.
    Малко набързо е написах рецептата ,но дано всичко е ясно

  10. #25

    Подразбиране

    Да, де точно издълбаването им е пипкава работа. Така стават по-меки и вкусни, като се напълнят с крем от трохите, които се издълбават, прясно мляко,какао и захар.Май е време да ги направя скоро.

  11. #26

    Подразбиране

    :wink: Работата е пипкава но после....

  12. #27

    Подразбиране

    Реклама:
    Понеже отдавна не съм сядала на компютъра, да се отчета и аз с моите приготовления за Великден. Вечерта преди Великден ходихме на гости и занесох някои неща - за ракийката - желираните яйца на Джема, за десерт - портокалови сладки по рецепта на Иван Звездев /тук съм снимала онзи ден само две, които са останали/ http://www.snimka.bg/album.php?album_id=31730&photo=21 иначе имаше и други формички. Правих и торта във формата на яйце, което намазах със сметана и поръсих на ивици с различни по цвят кокосови стърготини /стана шарено великденско яйце/. Под тортата имаше зелено желе за полянка и наоколо наредих от сладките - гъбки, зайчета, цветенца и малки шоколадови яйчица - бонбонки. Не ме питайте как я крепих в таксито, но всички много я харесаха. Нямам обаче свесни снимки, защото нямах фотоапарат. Снимах я само на телефона на сина ми, но пък нямам кабел за компютъра. Абе изобщо... :twisted:

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •