Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 51
  1. #1

    Подразбиране търся ушит гоблен на фирмата Криф

    потърсих на различни места , но не намерих нещо ушито от фирмата Криф , а виждам че има от форума които вече са си поръчали от тази фирма гоблени , много ви моля насочете ме от къде мога да видя ушит гоблен на тази фирма
    предварително благодаря на тези които ще споделят всякаква информация за тази фирма, че и аз си поръчах един гоблен и искам да разбера струва ли си да го почвам

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от zhak Виж мнение
    потърсих на различни места , но не намерих нещо ушито от фирмата Криф , а виждам че има от форума които вече са си поръчали от тази фирма гоблени , много ви моля насочете ме от къде мога да видя ушит гоблен на тази фирма
    предварително благодаря на тези които ще споделят всякаква информация за тази фирма, че и аз си поръчах един гоблен и искам да разбера струва ли си да го почвам

    Ако не се лъжа Малекс имаше ушити 2 техни гоблена.

  3. #3

    Подразбиране

    Аз съм започнала един Krif:
    http://www.krif.ro/feerii/1060-crist...prod_3019.html
    Ушила съм един лист и половина от общо 9. Ето това се получава. За първи път шия гобленов бод и не обръщайте внимание на "релефа", моля.


    За мен това е прогон, който е пипнат съвсем леко и това пипване не го е разкрасило по никакъв начин. Едното око е "пипнато" и... Погледни каква ралика има в двете очи. Аз се опитах да замажа положението, но и моите усилия не помогнаха много...
    Едва ли ще се захвана с Криф повече. Може би ще стане хубав накрая, но аз нямам нерви за второ подобно нещо.
    Също, с толкова лоши конци не съм шила досега.
    Съжалявам, ако си си харесала някой модел и със своето мнение те разколебавам, но за себе си го отчитам като грешка, че се захванах.
    Редактирано от Nev : 24.05.2012 в 14:14.

  4. #4

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ata Виж мнение
    Ако не се лъжа Малекс имаше ушити 2 техни гоблена.
    Аз, бе, аз.Имам техен скорпион и по Реноар - "На брега".Какво те притеснява - 1 кв. е с 11 бода.Комплекта пристига с панама, игла / като боздуган/, достатъчно конци /останаха ми/, схема , при това с даден ключ в ДМС,
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  6. #6

    Подразбиране

    благодаря ви момичета , моята работа е малка "след дъжд качулка"
    защото аз вече поръчах един с последната поръчка и той вече е пристигнал но аз ще го получила след празниците и чак тогава се замислих че доста поръчват а всъшност не съм видяла нещо ушито от тази фирма и исках да разбера причината
    донякъде се вече наясно с нещата

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от maleks Виж мнение
    Аз, бе, аз.Имам техен скорпион и по Реноар - "На брега".Какво те притеснява - 1 кв. е с 11 бода.Комплекта пристига с панама, игла / като боздуган/, достатъчно конци /останаха ми/, схема , при това с даден ключ в ДМС,
    скъпа Малек Златето като ми писа аз разгледах цялата ти тема а никъде не видях да си писала че е на криф сега пак ще я разгледам-това което ме интересува е дали има много единични бода и дали се получава като картината ?

  8. #8

  9. #9

    Подразбиране

    благодаря ти скъпа след като ми каза имената вече ги видях и във страничката ти

  10. #10

    Подразбиране

    по моя молба Калинка Гроздева ми изпрати етап от гоблена който шие с №878 на фирмата криф -показвам за кой гоблен става въпрос от стр.на фирматаhttp://www.krif.ro/peisaje/878-s-a-i...prod_2546.html
    и с нейно съгласие показвам този етап
    надявам се и други да добавят свои етапи или още по-добре ушити гоблени на тази фирма така ще се направи по-добра преценка стува ли си да се купуват гоблените на тази фирма ,
    лично аз съм много разочарована от комплекта който получих вече си казах мнението в форума на бг.мама няма да се повтарям ще взема становище на по-късен етап когато имам повече доводи подкрепещи моето становището
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #11

    Подразбиране

    И аз си поръчах един голям гоблен на Криф - още не съм го започнала, но го разгледах и ми се струва, че няма нищо притеснително. Като го започна, непременно ще покажа.

  12. #12

    Подразбиране

    С нетърпение ще очаквам повече етапи
    Аз си поръчах 3 бр. доста големички по 60 стр. схеми един , но и аз като Жели съм разочарована и ме е страх да ги започна .
    С интерес ще следя темата за още мнения .

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от zhak Виж мнение
    по моя молба Калинка Гроздева ми изпрати етап от гоблена който шие с №878 на фирмата криф -показвам за кой гоблен става въпрос от стр.на фирматаhttp://www.krif.ro/peisaje/878-s-a-i...prod_2546.html
    и с нейно съгласие показвам този етап
    надявам се и други да добавят свои етапи или още по-добре ушити гоблени на тази фирма така ще се направи по-добра преценка стува ли си да се купуват гоблените на тази фирма ,
    лично аз съм много разочарована от комплекта който получих вече си казах мнението в форума на бг.мама няма да се повтарям ще взема становище на по-късен етап когато имам повече доводи подкрепещи моето становището
    ушитото ми харесва повече от картинката. интересно ще ми е да видя целият гоблен завършен

  14. #14

    Подразбиране

    Да си кажа и аз какво ми е мнението, в по-горен пост има снимка на етап от гоблен.Конците са техни румънски и качеството не е като на ДМЦ.Самите конци,когато се шие леко се разрошват,но се шие лесно,остават доста конци,след ушиването на даден цвят.Панамата е по-ситна и за сега това което съм успяла да ушия става много нежно.При мен най-големия ми проблем е,че аз шия късно вечер и на изкуствената светлина не виждам дупките.Имам още 2 гоблена на КРИФ,и там можеби ще сменя панамата.Що се отнася до схемата,наистина има много единични бодове,но с ушиването на цвят след цвят,поне до този етап съм доволна от това което се получява.Шия отдавна,мога да кажа че схемите много приличат на гоб.на Леврон.Непретендирам ,че знам всичко,просто споделям опита си до този момент.Имам ушит един гоблен - поръчка правен по снимка,казва се Подводницата и ако сравня 2 схеми,за мен лично Криф мие по-лесен.Надявам се да съм помогнала с каквото мога.Лек ден на всички с любимото хоби.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    по някаква причина не се появяват ушити гоблени на криф
    обещах и ето етап от Портофино -не е мой шева предоставих схемата и конците на една съседка - ако това ви харесва шийте на мен не

Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •