Показване на 1 до 15 от 193

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    И от моята комплектовка на тази фирма след завършване на гоблена останаха много конци.

  2. #2

    Подразбиране

    Аз досега съм шила почти само Казанлъшки, но са купувани доста отдавна - преди 10 години и кутиите им бяха зелени. Пише СК"Памукотекс"-София завод "България"-Казанлък. Има номер на сертификат от 83-та година, та не знам дали координатите ще са точни, но е даден тел. 2-32-70 вътр.234 гр Казанлък. Предполагам, че ако завода още функционира, на справки ще имат информация

  3. #3

    Post

    Бих искала и аз да споделя мнението си за казанлъшките гоблени. Шия от 1982 г. и от всичките ми 30-тина гоблена поне две трети са техни. Много съм доволна. Преди време ме уверяваха, че с годините цветовете на българските конци избледнявали, но моите гоблени не са особено защитени от слънчева светлина и въпреки това не са мръднали. Винаги остават много конци и дори понякога съм ги използвала да ушия втори гоблен по същата схема, но 1:1. Не ми е правило впечатление да ми се късат конците. А цветовете са така подбрани, че максимално се доближават до оригиналните. Изпитах единствено разочарование от съчетанието на цветовете в гоблена "Зимния параклис" - стои като избелял, а небето е като на кръпки. И все пак ако не познаваш оригинала, не е толкова лош. Вижте сами!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #4

    Подразбиране

    Зимния параклис" го заших и нямам този проблем моите конци са по тъмни на цвят и са добре подбрани .По повод на изказване че не стигат конците трябва да кажа че моят гоблен го заших 1;4 от конци които бяха останали на майка ми и на моя приятелка и пак ми останаха от тях .За мой срам не съм ходила до фирмения магазин да видя какви гоблени има и какви са цените моя комшийка ходи да купува на снаха си гоблен и някой ден ще я накарам да отидем двете до фирмата .

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •