Страница 1 от 13 12311 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 193
  1. #1

    Подразбиране Български гоблени на Казанлък

    Някой от вас шил ли е гоблен на българската фирма в Казанлък? Искам да си купя тяхна комплектовка, но от една продавачка не получих добри отзиви. Вие какво ще кажете за нея? С какви конци работят, български?

  2. #2

    Подразбиране

    На Казанлък има "Казанлъшки гоблен" /кафяви кутии/ - Пупетс и по поръчка ДМС.
    "България -К" - предимно Вилерови модели с български конци.

  3. #3

    Подразбиране

    Също така и "Микра". Работят с български конци и ДМЦ, но и двете комплектовки са равностойни. Ако искаш да видиш нещо тяхно погледни "Коне на реката" и "Арабското момиче". Конете са с ДМЦ, но няма никаква разлика с ушития с български конци (поне за него имах възможност да ги сравня)
    Още повече цените им са доста сносни
    ПИСАНЕТО НА КИРИЛИЦА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

    tania_murr@abv.bg


  4. #4

    Подразбиране

    В крайна сметка си купих гоблен на Казанлък, Горски параклис през зимата, всичко е горе долу нормално освен това че за пръв път ми се скъса конец докъто шия. Иначе в началото ми беше доста странна схемата, но вече посвикнах.
    Благодаря ви за отговорите.

  5. #5

    Подразбиране

    , Валчо
    Не зная с какви конци ти е комплектовката, но на мене ми се случи същото.
    Препоръчвам ти когато си подготвяш конеца за шиене, по-тънките нишки просто да не ги използваш, защото после панамата се вижда отдолу, освен че се къса конеца

  6. #6

    Подразбиране

    Конците ми са български и когато започнах да шия и ми се скъса конеца бях бясна. :twisted:Но ще си го ушия гоблена де, зор не зор после дори ще ми е по-ценен от другите, защото ще знам колко труд със хвърлила повече сравнение с другите ми гоблени

  7. #7

    Подразбиране

    Аз съм шила "Казънлъшки коблен" (кафявите кутий), само, 4е си го поръ4ах 4рез един познат от София и недоуто4нихме с какви конци да е ,а като дойде се оказа 4е е с Анхор. Става въпрос за "Мустангите".

  8. #8

    Подразбиране

    моя гоблен пак е на тая фирма и се използват puppets...до сега не съм имала проблеми особени нито с количеството нито с качеството им

  9. #9

    Подразбиране

    Моя не е от Кафявите кутии, а е с бяла, щом е с анхор сигурно си нямала проблеми. Може би защото до сега съм си купувала все на милена стил гоблени, и като взех този ми се струва малко странен. Там където на панамата са разграфени квадратчетата е с един ярък цвят който като се ушие с по-светъл цвят на места и прозира , понеже самия гоблен има доста голяма част с един цвят вместо да си напишат знаците слагат едно бяло поле и вътре знака на който отговаря И въобще май втори път няма да взема от тази фирма гоблен. Да не говорим как конеца(моята комплектовка е с български конци) просто изтънява изтънява и в един момент се къса :twisted:

  10. #10

    Подразбиране 9

    Казанлъшките гоблени са едни от най-сполучливите комплектовки.Ушила съм няколко и съм много доволна. Вярно че ако има повече бодове от един цвят го оформят по тоя начин, но той се използва повече за фона на небето, а пък и когато човек има повече опит това нее проблем. Конците са в достатъчно количество , че и доста в повече - може да се ушие почти още един гоблен. Само трябва да се пита дали конците са обикновените. Защото нали знаете , че в Казанлък се изработва ДМЦ за износ .

  11. #11

    Подразбиране Казанлък

    И аз съм доволна от тяхните комплекти

  12. #12

    Подразбиране Гоблени Казанлък

    Аз съм чувал добри отзиви от тяхните комплектовки. А и имат много свестни схеми. Работят с български конци - "Мулине".

  13. #13

    Подразбиране

    В момента шия Кошница с цветя тяхна комплектовка, наистина някои конци се късат, но когато са по-дълги. Иначе много ми харесва, но е 1:1 и малко бавно става. Като го завърша ще го покажа.

  14. #14

    Подразбиране отговор

    Аз си бях купила преди доста време казънлъшки гоблен с PUPPETC конци от кафевите кутии-казва се Лeбедово езеро и съм доволна от тази фирма,а само с бъ
    лгарски конци не бих зъхванала нищо .Това си е чиста загуба на време и труд.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Мисля , че тук е мястото да попитам знаете ли може ли да направя поръчка на гоблен по интернет на Казанлъшки гоблен . Благодаря предварително

Страница 1 от 13 12311 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •