Показване на 1 до 13 от 13

Тема: помощ

  1. #1

    Подразбиране помощ за гоблена Зимата с параклиса

    Здравейте!!!Моля за съвет и помощ.Имам гоблена- Зимата с параклиса на Вилер.Закупен е още преди 30 години и е започнат,но схемата му е на паус и освен това не е пълна и е абсолютно нечетлива.Аз си изтеглих схема с прилично качество на Вилер от yonkab,но пък знаците от схемата не съвпадат с тези ,които са на моите конци.Не мога да разбера и номерата на ДМЦ ли са.А самата схема на Вилер е без номера ,а само с немски наименования най отдолу.Прилагам снимки на моите конци.Някой ако има идея как да постъпя за да мога по Вилеровата схема да доушия гоблена с моите конци да пище.Благодаря предварително.

    Редактирано от lekovabg : 03.06.2012 в 20:10.
    lekovabg@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    Да не ви подведа но това са номерата но конците на дмс.Но нека споделят и по знаещите от мен.

  3. #3

    Подразбиране

    Като гледам знаците ако не греша, това е разработката за завод "България" - Казанлък. Но сигурна ли си, че тези конци са точно за Зимата с параклиса?Струва ми се, че има твърде много конци в оранжево-кафявата гама

  4. #4

    Подразбиране

    Сравни двете схеми и по знаците на едната,ще разбереш кои са на другата и ги пренасяш на легендата.Дано съм помогнала.

  5. #5

    Подразбиране

    За жалост нито схемата е казанлъшка (имам я, но няма такива знаци на нея), нито конците са ДМЦ, Даже и Анхор не са.

  6. #6

    Подразбиране

    Схемата е на Вачеви.За да работиш със схемата ,която ти е по-четлива,вземи старата и съответно на определените места, например в едната имаш знак 4 ,а в другата,четливата, е ІІІ,то си го отбелязваш ...и така със всичките знаци.Вярно малко е бутнива работа ,ама ...Успех!

  7. #7

    Подразбиране

    Благодаря на всички,които писаха.Проблема е ,че нямам цялата схема/както разбирам от вас е на Вачеви/така че не мога да видя всички знаци от едната и да ги сравня с Вилеровата.За конците съм сигурна че са от параклиса.Някой ако има номерата на Дмц от Вилеровата схема да ги напасна по моите цветове.Защото схемата на Вилер е с наименования на цветовете,а не с номера-най отдолу са...или пък някой ако има тази схема на Вачеви да ми прати нея и аз по нея ще сравнявам с Вилеровата .
    lekovabg@abv.bg

  8. #8

    Подразбиране

    Някои има ли номерата на конците/DMC/ на гоблен"параклиса"?Искам да го почна да го шия, но имам само схемата!Благодаря предварително

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от kitikat Виж мнение
    Някои има ли номерата на конците/DMC/ на гоблен"параклиса"?Искам да го почна да го шия, но имам само схемата!Благодаря предварително
    И аз имам схемата и ми трябват номерата на конците. Моля, пратете ги и на мен! keti_petkova@abv.bg

  10. #10

    Подразбиране

    А някой интересува ли се да купи вече ушит вилеров гоблен с оригинални конци и с рамка? Можете да го представяте като ушит от вас.

  11. #11

    Подразбиране

    Имам интерес към гоблените, но не съм сигурен, че разбирам на 100%. Предполагам, че шитите са по-добри..

    Apple сервиз, батерия за macbook, зарядно за macbook, клавиатура за macbook
    Редактирано от Quantum123 : 26.05.2022 в 12:08.

  12. #12

  13. #13

    Подразбиране

    Реклама:

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •