Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 21
  1. #1

    Подразбиране Малко помощ за Исус чука на вратата

    Здравейте, момичета, имам малко нужда от помощ. В момента шия гоблена "Исус чука на вратата" на Солария, но имам известни проблеми с разпознаването на знаците. Според това, което аз разбирам, в долната част на дрехата на Исус, там където е бялата част при краката, трябва да сложа и зелен конец, а не ми се връзва с останалите цветове около него. Същия знак \или подобен\ го има и при зелените листа при вратата. Гледах избродиран модела на Милена стил, там дрехата е в синьо. Моля тези от вас, които са шили модела на Солария да кажат, има ли зелен цвят в бялата дреха или нещо бъркам знаците. Благодаря ви!

  2. #2

    Подразбиране

    Току-що погледнах моят гоблен-няма зелени конци на мястото,за което говориш.Схемата ми е оригинална,т.е.купувала съм гоблена от фирмата-готова комплектовка.Доколкото виждам там има сиви и светлосини нюанси-въобще светли цветове,знаците си приличат и е възможно да се сгреши/това го проверих по схемата.../.
    Ако мога до помогна по друг начин-пиши...
    Редактирано от sneji : 18.08.2012 в 19:44.
    Не притежаваш ли нищо,от нищо няма да си притежаван!
    snespa_vratsa@abv.bg

  3. #3

    Подразбиране

    Привет и от мен! Аз също съм го шила по оригинална комплектовка на Солария. Беше преди много години, но наистина в дрехата на Исус никъде няма зелено. Зелено има листата на цветето, което е между него и вратата. Попитай във фирмата, все пак случват се грешки. Успех!
    Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

  4. #4

    Подразбиране

    Ако това ще ти помогне

    На ЛС, без прикачена картинка не отговарям
    dianita_12345@abv.bg

  5. #5

    Подразбиране

    Става въпрос за знака, посочен с черната стрелка, който според мен е различен от този посочен със червената стрелка. Но този с черната стрелка не го намирам в легендата, дадена по-горе.
    Според легендата, която аз имам този знак е DMC 470, но може би греша. Моля, кажете вашите мнения, защото така със зелено е много грозно.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Подразбиране

    Не съм шила този гоблен, но от това, което виждам, мисля, че знака, който търсиш е бяло и определено двата знака са различни.

  7. #7

    Подразбиране

    Току що намерих схемата на гоблена. Знаците, които сочиш определено са различни.
    Ще продължа да разглеждам.
    Редактирано от sn_dobreva : 19.08.2012 в 19:28.

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sn_dobreva Виж мнение
    Току що намерих схемата на гоблена. Знаците, които сочиш определено са различни.
    Ще продължа да разглеждам.
    Чакам, и благодаря за отзивчивостта!

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от veneta_az Виж мнение
    Не съм шила този гоблен, но от това, което виждам, мисля, че знака, който търсиш е бяло и определено двата знака са различни.
    Според мен, Blank е знака, който сочи червената стрелка. Въпроса е, кой номер е посочен с черната стрелка!

  10. #10

    Подразбиране

    Знакът, който ти е означен с червена стрелка наистина е зелен. Само, че кой точно номер е не мога да кажа, тъй като в оригиналната комплектовка са махнати номерата на конците, но прилича на 470. Другият знак, аз не го виждам в твоята легенда, но и тя ми се струва малка. Цветовете са 54 в комплектовката на Солария. Цветът му е сив. Цялата мантия на Христос е сива в тази комплертовка, а в комплектовката на Милена стил е синя.
    Ако имаш още въпроси и мога да бъда полезна с нещо, на разположение съм.

  11. #11

    Подразбиране

    Ето какво се получава
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #12

    Подразбиране

    Изчакай ме още малко, за да не те подведа.

  13. #13

    Подразбиране

    Съжалявам за резултата, не е това.
    Вече ги разгледах добре и съм сигурна. Знакът с червената стрелка в черен квадрат с бял квадрат в него, а знакът на DMC 470 е черен квадрат с бял кръг в него. 470 се шие по-нагоре, този тук е много светлосив, но не бланк. Другият знак е черен кватрат с бяло ромбче с едва забележима точка в средата, той е по-тъмносив, но нямам номера.
    Като разглеждам каталога на DMC, но само на екран и не знам до колко може да се вярва, светлият /червената стрелка/ е 3024 или 3072, а тъмният /черната/ е 645 или 535.
    Редактирано от sn_dobreva : 19.08.2012 в 19:59.

  14. #14

    Подразбиране

    За съжаление не пазя моята схема, защото както казах по-горе съм го шила отдавна. Но ако с тази, която съм теглила от нета мога да бъда полезна, ще се радвам много!
    Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Мисля,че има грешка и в знака и номера на цвета.Знакът,който си означила с червената стрелка е наистина черен квадрат с бял квадрат в него-никъде в ключа няма такъв знак,доколкото виждам.Според мен номерът 3779 е означен с подобен знак ,но е в розовата или подобна гама и не отговаря на разделението в ключа по гами,т.е. логично е да не се намира в сивата гама.
    Подобен проблем имах с един гоблен със сгрешен номер на цвета,но успях да се справя .Пак по този начин беше сгрешена цифра в номера.

    Понеже видях отговора на Ванчено мисля,че вместо 3779 номерът е 3799.....
    Не притежаваш ли нищо,от нищо няма да си притежаван!
    snespa_vratsa@abv.bg

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •