Страница 21 от 49 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследенПоследен
Показване на 301 до 315 от 730
  1. #301

    Подразбиране

    Виена беше нашата последна дестинация. може би трябваше да започна със снимките отпред назад, а не както сега - отзад напред, но.... ще ме извините. Ето и катедралата "Св.Стефан" отвън и отвътре и Виенската опера. Впечътли ме катедралата - множеството малки цветни мозайки, от които е изтреден покрива са се запазили непокътнати от 12-13 -ти век насам. През Втората Световна война покривът е сринат от бомбандировките, но е възставен парченце по парченце в първоначален вид.
    Всеки ден от 17.00 часа има концерт и църковни пеения с орган и флейта - най-често и всеки вярващ може да седне на пейката, където има оставен псалтир или песнопение и да се включи в песните.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #302

    Подразбиране

    Ето я операта, Статуята на чумата и зимният дворец на императрица Мария Терезия - Хоубрук. В момента в него се помещават музеите на музикалните инструменти - в него може да се видят пианата, на които са свирили Хайдн, Моцарт, Лист и др. , музея на рицарското въоръжение и музея на Ефес - изключително интересни музеи.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #303

    Подразбиране

    А сега да се върна към нашата първа спирка - Будапеща. Да ви кажа имах спомени от преди 15 години от този град, и сега останах малко разочарована. В смисъл, там си личеше, че малко сякаш се е позанемарила. Незнам, но все пак е очарователна.
    Това е алеята на героите, Рибарските кули и Парламента - най-интересните сгради в града.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #304

    Подразбиране

    Не е за пропускане и разходка с лодка по Дунава, въпреки че за нашите заплати излиза малко скъпо - между 10 и 25 евро на човек в зависимост от корабчето. Но гледката наистина си струва - На фона на валсове минаваш през най-стария железен мост, върху който се инкрустирани короната на Империята и златни глобуси, върху които "са кацнали" орли , моста с лъвовете и др. За съжаление не можахме добре да снимаме двореца на Мария -Терезия, но другият път....
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #305

    Подразбиране

    После продължихме към Братислава. Горещо я препоръчвам на всички, които плануват пътешествие из страните в централна Европа- малка, стегната и китна. Атракцията са бронзовите фигури в стария град, които сякаш изкачат отвсякъде - от ъгъла сякаш те снима фотогарф, от шахта за канал изскача войник, които уж стряска минувачите - счита се, че е посветен на войник, който обичал да гледа под фустите на жените... и много други интересни статуи...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #306

    Подразбиране

    Магазинчетата в стария град изглеждат така, а това е автобусче, което развежда туристите.Както и кулата с ресторанта, остъклен от всички страни, разкриващ гледка из целия град. Местните казаха, че дори и тоалетните били изцяло с прозорци заради гледката, но дали това е вярно...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #307

    Подразбиране

    След Братислава продължихме къв Прага. Прага си е Прага...Нямам думи да опиша възхищението си от нея. толкова чисто, спретнато и подредено. вечерта след 11 часа започва едномиене на улиците - каквото за съжаление в България не можем и да си помечтаем....
    Ето снимки на крепостната стена между Новое и Старое место, Часовника на Старое место, където на всеки кръгъл час се отваря прозорец и през него се сменят статуи на светци и катедралата в Храдчани
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #308

    Подразбиране

    Гледката от Храдчани, статуята на един техен светец - в момента не си спомням името на Карловия мост, но ако я докоснеш желанието ти се сбъдва, площадът в Старое место и в най-старата кръчма в Прага - При часовника. Там няма сметки - бирата ти се носи и на пейката само ти си изписва една чертичка - това значи, че имаш една бира. После се броят чертичките и се прави сметката. Ако не искаш трябва да поставиш ръка отгоре върху чашата, когато келнерат идва...Абе, забавна работа.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #309

    Подразбиране

    Благодаря за чудесните снимки и разказа ,който си ни написала!
    Прекрасна екскурзия сте си направили!Удоволствие беше за мен ,докато четях и разглеждах местата ,които сте посетили.
    Поздрави!

  10. #310

    Подразбиране

    Вече няколко дни откакто се върнахме и още не мога да вляза в час. Дори сънувам, че обикалям улиците на Прага или Виена. сега съм му казала на моя - догодина най-късно предстои Италия.В "по-лошия случай" отново Прага или Виена.

  11. #311

    Подразбиране

    Момичета, разходих се с вас навсякъде!! Толкова вълнуващо беше!!! Има дори много места, които в България не съм ходила, на други, които съм ходила и видях снимки тук - ме обхвана малко носталгия.... не знам дали ще ви е много интересно, но реших и аз да покажа някои по-различни изгледи! Сигурно ще заема поне една страница - но това са снимки от пет години, от различни части тук в Бразилия.... Чудя се откъде да започна - ще е с императорския град - Петрополис. Там е била лятната резиденция на император Дон Педро 1, когато идвало лятото от града Рио де Жанейро той се е качвал в Петрополис - където е доста прохладно и приятно, понеже се намира нависоко - но няма сняг там. Няколко от снимките са вътре в резиденцията - по принцип е забранено да се снима, но моят мил съпруг обича да се прави на "ударен" все не разбрал уж и набързо направи тези снимки
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #312

    Подразбиране

    И още малко от Петрополис - и кристалния палат - където провеждат концерти, изложби и други
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #313

    Подразбиране

    Малкото ми съкровище вчера ме прекъсна та не можах да продължа и днес ще покажа още някои снимки...Всяка година преди карнавала се показват костюмите, които ще се носят - това е на една от школите
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #314

    Подразбиране

    Ето малко и от града Рио - плажовете на Ипанема и Копакабана!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #315

    Подразбиране

    Реклама:
    Това е Ботаническата градина в Рио. На едната снимка има изглед към Христос... и разбира се една снимка от Маракана (ударението е на последното а)
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 21 от 49 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •