Показване на 1 до 9 от 9

Тема: панама

  1. #1

    Подразбиране панама

    здравейте, понеже за пръв път си комплектовам сама гоблена искам да попитам има ли значение на каква панама ще шия с DMC конци и колко голяма трябва да е тя ако гоблена ми е 50/40
    desi3112@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    Аз със този сайт си изчислих панамата на два гоблена които сама си комплектовах

    http://stezhok.ru/index.php?ukey=auxpage_5
    v_g_g@mail.bg

  3. #3

    Подразбиране

    Аз не разбрах, гобленът е 50х40 сантиметра или 50х40 бода? Ако е указано, че е 50х40 сантиметра, то трябва да е указан и вида на панамата или поне едрината й (каунт на панамата). Ако знаеш, че е 50х40 сантиметра, то оставяш още по 5 сантиметра от всички страни, т.е. панамата трябва да е 60х50 см.

  4. #4

    Подразбиране

    50/40 см е гоблена , а каква е панамата незнам
    desi3112@abv.bg

  5. #5

    Подразбиране

    Като отвориш схемата, колко на колко бода са?

  6. #6

    Подразбиране

    Така както си задала въпроса, няма значение с какви конци ще шиеш, но на схемата трябва да е посочено с какъв бод и на каква панама е гоблена. Качи гоблена или схемата за да видим.

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ata Виж мнение
    Така както си задала въпроса, няма значение с какви конци ще шиеш, но на схемата трябва да е посочено с какъв бод и на каква панама е гоблена. Качи гоблена или схемата за да видим.
    ами това е гоблена , а конците са ДМС
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    desi3112@abv.bg

  8. #8

    Подразбиране

    В каталога на Бакалова е посочено, че гоблена е с размери 55/44. Като оставиш и по 5-6 см открая значи ти трябва панама с размер 65/55.
    Ако ще шиеш на разграфената панама, изброй квадратчетата на схемата, ако гоблена е 1:4, 1 квадратче от схемата отговаря на 1 от панамата. Но ако се шие 1:1, тогава 4 квадратчета от схемата/ 2 на ширина и 2 на височина/ са 1 квадратче на панамата.
    Дано да съм обяснила. А този гоблен го ши Zhak, можеш да я попиташ.

  9. #9

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от ata Виж мнение
    В каталога на Бакалова е посочено, че гоблена е с размери 55/44. Като оставиш и по 5-6 см открая значи ти трябва панама с размер 65/55.
    Ако ще шиеш на разграфената панама, изброй квадратчетата на схемата, ако гоблена е 1:4, 1 квадратче от схемата отговаря на 1 от панамата. Но ако се шие 1:1, тогава 4 квадратчета от схемата/ 2 на ширина и 2 на височина/ са 1 квадратче на панамата.
    Дано да съм обяснила. А този гоблен го ши Zhak, можеш да я попиташ.
    благоадяр ти, ata,
    desi3112@abv.bg

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •