Показване на 1 до 4 от 4
  1. #1

    Подразбиране Посока на кръстчетата

    Искам да попитам по-знаещите от мен - от значение ли е посоката на кръстчетата. Първите ми кръстчета бяха в "Момичето и коня" на Ланарте и свикнах да ги правя както беше указано- долната част сочи надясно, а горната наляво. Сега си взех Риолис и в указанието е показано наопаки спрямо Ланарте. Трябва ли сега да свиквам да ги правя наопаки или мога да си ги шия както съм свикнала, стига всички да са в една посока?

  2. #2
    Активност Аватара на Ge4i1970
    от София, живея в Търново
     
    593 Мнения
     

    Подразбиране

    Здравей, sweety_tony! Ший си кръстчетата както ти е удобно, посоката на наклона, според мен, е без значение, стига всички да са с еднакъв наклон.
    Критикът е човек, който знае пътя, но не може да шофира!

    g.kachaunova@abv.bg
    http://ge4i1970.snimka.bg/tapestries...gobleni.447617

  3. #3

    Подразбиране

    Аз мисля, че ако в гоблена има и гобленов бод е добре горната част на кръстчето и гобленовия бод да са в една и съща посока. Така става по-добре /това разбира се е моето мнение/

  4. #4

    Подразбиране

    Реклама:
    Имате вероятно предвид полукръстче, а не гобленов бод. Всъщност посоката зависи от това какъв ефект се преследва. Когато са в една посока на мен повече ми харесва, но ако трябва да се предаде дълбочина или да изпъкне определен детайл, тогава посоките са различни. Но това трябва да е записано в указанията.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •