Показване на 1 до 9 от 9

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране какво представлява 1:2?

    Понеже в моя скромен опит само 1:1 и 1:4 съм ползвала, а тук виждам, че споменавате и 1:2, та питам. И ако някой има картинка

    И още нещо да питам - още в началото като почнах да шия, понеже нямаше кой да ме учи и свикнах да шия с такъв \ наклон. Чак после видях в обясненията на комплекта, че наклонът трябвало да бъде / такъв. Та въпросът ми е имали някакво голямо значение, защото правилният наклон ми е малко по-труден :?

    Много се радвам, че този форум съществува, могат да се научат много нови неща.
    И надявам се горе-долу да успея да обясня какво искам да кажа :wink:

  2. #2

    Подразбиране

    andronika и добре дошла при нас
    Нагледно погледни тук
    http://snimka.bg/album.php?album_id=551&photo=16
    Не знам доколко се вижда, но само коня е със гобленовият бод 1:4, а всичко останало е 1:2 това ще рече че един знак вместо със 4 бодчета аз го шия със 2 става доста по-бързо, но на мен лично не ми допада особенно.
    Оносно наклона - чувала съм и за други такива случай :wink: Аз съм на принципа- щом го правя нека ми е приятно, ако ще ги шиеш за продажба вече струва ми се че няма да стане. Щом е за собствено удоволствие мисля че не би имало проблем

  3. #3

    Подразбиране

    май не схвана
    нали 1:4 е // (доколкото става с тези символи) и един знак от схемата
    //
    съответства на 4 бода. Значи 1:2 какво е? // или / ?
    /

    на снимките не мога да видя ясно, но гоблените са много хубави

  4. #4

    Подразбиране

    При бод 1:4 шиеш 4 бода, при 1:1 шиеш 1 бод, а при 1:2 шиеш 2 високи бода /ширината е колкото на 1 бод, а височината е колкото на два/ не с 2 , а с 3 нишки.
    Бод 1:4
    //
    // / е на височина и ширина на 1 квадратче

    Бод 1:2
    // / е на височината на 2 квадратчета, а на ширина на 1

    Дано съм обеснила ясно.

  5. #5

  6. #6

    Подразбиране

    много благодаря
    този път схванах

  7. #7

  8. #8

    Подразбиране re

    А аз като чета превода в един каталог на Вилер тетакова чудо 1:4 няма.Гобленовия бод е 1:2, а петит пойнта е 1:1.Така че.......

  9. #9

    Подразбиране Re: re

    Цитат Първоначално написано от ABLE
    А аз като чета превода в един каталог на Вилер тетакова чудо 1:4 няма.Гобленовия бод е 1:2, а петит пойнта е 1:1.Така че.......
    Това чудо 1:4 си е наше

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •