Цитат Първоначално написано от desertrosean Виж мнение
Здравейте момичета,

напоследък когато шия с единичен конец, особено светли тонове, по някое време конеца се разнищва - и двете нишки, от които е съставен се виждат ясно, т.е не са усукани като една - дано ме разбрахте.
Та с тази връзка имам следното (глупаво) питане: на вас случва ли ви се или аз съм нещо карък с конците ? Какво правите с този конец - продължавате да шиете или го сменяте? Ако се продължи са се шие с него, когато гоблена се изпере, личи ли си тази "деформация"?
Аз съм го наблюдавала този "ефект", както при по-евтини конци като българското казанлъшко мулине, така и при конци като Анхор или DMC. Моето мнение е, че това е въпрос на партида, а не толкова на марка конци. Естествено при по-скъпите конци шанса да се случи е по-малък.
Аз в тази ситуация бих сменила конеца, дори чилето ако се наложи. Тъй като сама си комплектовам гоблените...с времето и с шиенето някак свикнах да разпознавам некачествените партиди конци...някак си си личат още при купуването.
Та сменяй конеца...дори и да не си личи при изпирането, все пак гоблена е нещо, което ще ти краси дома с години