Показване на 1 до 9 от 9
  1. #1

    Подразбиране Разнищване на единичен конец

    Здравейте момичета,

    напоследък когато шия с единичен конец, особено светли тонове, по някое време конеца се разнищва - и двете нишки, от които е съставен се виждат ясно, т.е не са усукани като една - дано ме разбрахте.
    Та с тази връзка имам следното (глупаво) питане: на вас случва ли ви се или аз съм нещо карък с конците ? Какво правите с този конец - продължавате да шиете или го сменяте? Ако се продължи са се шие с него, когато гоблена се изпере, личи ли си тази "деформация"?
    desertrosean@yahoo.com
    Щастието е единственото нещо, което човек може да раздава без да притежава.

  2. #2

    Подразбиране

    При мен обикновено се разсуква накрая,но много рядко.Ако ми остават 7-8 бода,продължавам.Но,ако има доста за шиене,сменям конеца.
    Поне при мен на готовите изпрани и изгладени гоблени не личи.Може би защото шия малко по-стегнато.
    Обаче много зависи и каква марка конци използваш.
    Но нека и останалите съфорумци споделят своя опит.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  3. #3

    Подразбиране

    За разсукването накрая, няма проблем, разбирам го ,но при мен понякога, както казах е повече от това.
    "Ефекта" ми се е получавал с конци на Ариадна, ДМЦ и Росаче
    desertrosean@yahoo.com
    Щастието е единственото нещо, което човек може да раздава без да притежава.

  4. #4

    Подразбиране

    Аз също използвам Ариадна и ДМЦ.
    За Росаче не мога да кажа нищо,понеже в Хасково няма такива конци.Може и да не съм обективна,ама щом са китайски и супер евтини,значи не са много цвете за мирисане.
    Искрено се надявам да се включат и други съфорумци с много по-богат опит и те да изявят своето мнение по въпроса.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  5. #5

    Подразбиране

    Благодаря ти и аз се надявам още някой да се включи с опита си.
    desertrosean@yahoo.com
    Щастието е единственото нещо, което човек може да раздава без да притежава.

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от desertrosean Виж мнение
    Здравейте момичета,

    напоследък когато шия с единичен конец, особено светли тонове, по някое време конеца се разнищва - и двете нишки, от които е съставен се виждат ясно, т.е не са усукани като една - дано ме разбрахте.
    Та с тази връзка имам следното (глупаво) питане: на вас случва ли ви се или аз съм нещо карък с конците ? Какво правите с този конец - продължавате да шиете или го сменяте? Ако се продължи са се шие с него, когато гоблена се изпере, личи ли си тази "деформация"?
    Аз съм го наблюдавала този "ефект", както при по-евтини конци като българското казанлъшко мулине, така и при конци като Анхор или DMC. Моето мнение е, че това е въпрос на партида, а не толкова на марка конци. Естествено при по-скъпите конци шанса да се случи е по-малък.
    Аз в тази ситуация бих сменила конеца, дори чилето ако се наложи. Тъй като сама си комплектовам гоблените...с времето и с шиенето някак свикнах да разпознавам некачествените партиди конци...някак си си личат още при купуването.
    Та сменяй конеца...дори и да не си личи при изпирането, все пак гоблена е нещо, което ще ти краси дома с години

  7. #7

    Подразбиране

    Не мога да кажа,че съм спец,но наскоро си комплектовах гоблен с Росаче и пак ще повторя комплектовка с тях.Много са хубави,нищо че са китайски.В пратката ми сложиха един бр.ДМС тъй като нямали от този цвят и с моя скромен опит смея да твърдя,че няма разлика.

  8. #8

    Подразбиране

    Навлажни конеца с омекотител за пране / задължително да е бял , иначе може да оцвети / така ще намалиш триенето . Прекарвай конеца през ухото на иглата два пъти за да го застопориш . Ако това не помогне - сменяй.

  9. #9

    Подразбиране

    Реклама:
    Благодаря ви за отзивите .
    @mimiiv, ще изпробвам идейката, надявам се да има ефект.
    desertrosean@yahoo.com
    Щастието е единственото нещо, което човек може да раздава без да притежава.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •