Цитат Първоначално написано от Shanni Виж мнение
Не се бях сетила за схемата. За мен размера се определя от панамата .
Неразграфената - аналогично 1 кв. = 10х10 бода 1:1/кръстчета, или 20х20 1:4. Не че казвам как трябва да бъде, просто обяснявам как разсъждавам аз, за да не изглежда въпроса ми глупав или нелогичен.

Ако се броят знаците, а не бодовете, това значи, че един и същи модел ще се приеме и ако е ушит 1:1, и ако е ушит 1:4?

Не искам да споря или да се заяждам, наистина ме вълнува, защото много ми се иска да участвам, но тези размери малко ме смущават. Значи, ако някой заяви участие с модел около 20 х 30 см 1:1, ще се приеме, а друг, чийто модел е 25 х35 см /например/, но е 1:4, което прави под 250 знака от схемата, няма да бъде приет?

Знам, че няма да се издребнява с приема на участниците, но така зададен, размера ми се струва малко относителен и доста голям... все пак ако голямата гроздоберачка /само като пример я давам, защото й знам размера/, не се вписва в условията... мисля, че прага е високичък
Миличка, изобщо не приемам въпроса ти като заяждане. Напротив, всичко трябва да се изясни преди започването.
Както съм написала в първият си пост - няма значение с какъв бод е ушит гоблена. Гоблен,който е ушит с бод 1/4 е равен с гоблена ушит с бод 1/1 по отношение броя на знаците. Просто първият става по-голям по размер.
Ето защо определяме размера по броя на знаците, а не по броя на бодовете.
Най-вероятно ще падне горната граница за размера. Ако някой си избере доста голям гоблен сам ще си прецени дали ще се справи с определеното време. Срока е доста дълъг, но само като цяло. Ако се вземе предвид празници и летен сезон,когато се шие по-малко, времето не е чак толкова много за много голям гоблен.