Резултати от анкета: Каква желаете да е темата на конкурса?

Гласували
66. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • „Моят свят”

    17 25.76%
  • „Любим сезон”

    30 45.45%
  • „Спомен”

    3 4.55%
  • „Моето любимо цвете”

    8 12.12%
  • „Да съхраним мечтата”

    6 9.09%
  • „Любов”

    0 0%
  • „Автопортрет”

    2 3.03%
Показване на 1 до 15 от 158

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от NIA Виж мнение
    Пример:
    Ако гоблена е с дължина 20 кв и ширина 14 кв - общо като размер става 280 кв. - отговаря на условията.
    Както казах и по-горе - ако име надвишаване или е по - малко с до 5 кв . също ще се зачита.

    Относно знаците в квадратчето - уточнявам,че става въпрос за 100 знака. Защото тези,които шият бод 1:4 броят едно квадратче,което е всъщност 400 знака.
    Nia, явно най-неясно е условието за размера. Какво означава едно квадратче? Защото ако примера ти от пост 17 се отнася за разгр. панама, т. е. 1 кв = на 400 гобленови бода, то едни от най-големите модели не влизат в класацията
    Например гроздоберачката на солария /големия модел/ е 180 кв
    Какво правим?

    Или местата 1:1 и 1:4 трябва да се изчисляват по отделно?
    Редактирано от Shanni : 20.10.2012 в 15:07.
    КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ШИЯ, ТОЛКОВА ПО-БЪРЗО СТАВА

    visson@mail.bg

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Shanni Виж мнение
    Nia, явно най-неясно е условието за размера. Какво означава едно квадратче? Защото ако примера ти от пост 17 се отнася за разгр. панама, т. е. 1 кв = на 400 гобленови бода, то едни от най-големите модели не влизат в класацията
    Например гроздоберачката на солария /големия модел/ е 180 кв
    Какво правим?

    Или местата 1:1 и 1:4 трябва да се изчисляват по отделно?
    Броим не квадратчетата на разграфената панама, а квадратчетата на схемата.
    Всяка схема е разграфена на квадратчета съдържащи 10 знака на дължина и 10 знака на ширина, другояче казано в едно квадратче се съдържат 100 знака. Поне аз до сега не съм виждала схема на квадратчета съдържащи повече от 10 знака в двете посоки.
    Не се бъркайте с квадратчетата на разграфената бг панама.
    А, ако се шие на неразграфена панама?!

    Броят се квадратчетата на схемата, а не на панамата!
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  3. #3

    Подразбиране

    Не се бях сетила за схемата. За мен размера се определя от панамата .
    Неразграфената - аналогично 1 кв. = 10х10 бода 1:1/кръстчета, или 20х20 1:4. Не че казвам как трябва да бъде, просто обяснявам как разсъждавам аз, за да не изглежда въпроса ми глупав или нелогичен.

    Ако се броят знаците, а не бодовете, това значи, че един и същи модел ще се приеме и ако е ушит 1:1, и ако е ушит 1:4?

    Не искам да споря или да се заяждам, наистина ме вълнува, защото много ми се иска да участвам, но тези размери малко ме смущават. Значи, ако някой заяви участие с модел около 20 х 30 см 1:1, ще се приеме, а друг, чийто модел е 25 х35 см /например/, но е 1:4, което прави под 250 знака от схемата, няма да бъде приет?

    Знам, че няма да се издребнява с приема на участниците, но така зададен, размера ми се струва малко относителен и доста голям... все пак ако голямата гроздоберачка /само като пример я давам, защото й знам размера/, не се вписва в условията... мисля, че прага е високичък
    КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ШИЯ, ТОЛКОВА ПО-БЪРЗО СТАВА

    visson@mail.bg

  4. #4

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tazzzz Виж мнение
    Записвам се

    Щом толкова решително го заявяваш, ще открия списъка с теб.
    Но това не значи,че кода ти ще е 1. Ще си получиш кода на имейл като отговор, след като изпратиш данните за гоблена. А това ще стане, когато приключи гласуването за избор на темата.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  6. #6

    Подразбиране

    Всички ме изпреварихте в записването ,но важен е номера който ще даде модератора.Така че и аз се хвърлям в дълбокото.Записвай ме NIA
    Редактирано от abazova_s : 22.10.2012 в 12:57.
    Роденият да пълзи няма как да полети!
    http://abazova.snimka.bg/other/moyat...28684.20293928

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от abazova_s Виж мнение
    Всички ме изпреварихте в записването ,но е важен е номера който ще даде модератора.Така че и аз се хвърлям в дълбокото.Записвай ме NIA

    И там ви очаква изненада. Дано да ви хареса.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  8. #8

    Подразбиране

    NIA, запиши ме! Идва зима, дано успея да се справя,че напоследък нещо не ми стига времето.

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Shanni Виж мнение
    Не се бях сетила за схемата. За мен размера се определя от панамата .
    Неразграфената - аналогично 1 кв. = 10х10 бода 1:1/кръстчета, или 20х20 1:4. Не че казвам как трябва да бъде, просто обяснявам как разсъждавам аз, за да не изглежда въпроса ми глупав или нелогичен.

    Ако се броят знаците, а не бодовете, това значи, че един и същи модел ще се приеме и ако е ушит 1:1, и ако е ушит 1:4?

    Не искам да споря или да се заяждам, наистина ме вълнува, защото много ми се иска да участвам, но тези размери малко ме смущават. Значи, ако някой заяви участие с модел около 20 х 30 см 1:1, ще се приеме, а друг, чийто модел е 25 х35 см /например/, но е 1:4, което прави под 250 знака от схемата, няма да бъде приет?

    Знам, че няма да се издребнява с приема на участниците, но така зададен, размера ми се струва малко относителен и доста голям... все пак ако голямата гроздоберачка /само като пример я давам, защото й знам размера/, не се вписва в условията... мисля, че прага е високичък
    Миличка, изобщо не приемам въпроса ти като заяждане. Напротив, всичко трябва да се изясни преди започването.
    Както съм написала в първият си пост - няма значение с какъв бод е ушит гоблена. Гоблен,който е ушит с бод 1/4 е равен с гоблена ушит с бод 1/1 по отношение броя на знаците. Просто първият става по-голям по размер.
    Ето защо определяме размера по броя на знаците, а не по броя на бодовете.
    Най-вероятно ще падне горната граница за размера. Ако някой си избере доста голям гоблен сам ще си прецени дали ще се справи с определеното време. Срока е доста дълъг, но само като цяло. Ако се вземе предвид празници и летен сезон,когато се шие по-малко, времето не е чак толкова много за много голям гоблен.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  10. #10

    Подразбиране

    manka да запишете номер 2 може ли:idea
    Редактирано от manka : 22.10.2012 в 23:14.

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  11. #11

    Подразбиране

    Не мога да разбера защо така всички ме пререждат Я вижте кой е първи???Аааааааааа, ще се караме за челната позиция
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  12. #12

    Подразбиране

    tazzzz , съжалявам,че те подведох за първа в списъка.

    Пропуснах,че имаше и по-решителни от теб.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Светла Петрова Виж мнение
    Не мога да разбера защо така всички ме пререждат Я вижте кой е първи???Аааааааааа, ще се караме за челната позиция

    Справедливостта възтържествува!
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •