Резултати от анкета: Каква желаете да е темата на конкурса?

Гласували
66. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • „Моят свят”

    17 25.76%
  • „Любим сезон”

    30 45.45%
  • „Спомен”

    3 4.55%
  • „Моето любимо цвете”

    8 12.12%
  • „Да съхраним мечтата”

    6 9.09%
  • „Любов”

    0 0%
  • „Автопортрет”

    2 3.03%
Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 158

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от abazova_s Виж мнение
    Е,време беше и при нас да се открие такъв конкурс ,става въпрос за анонимен.
    NIA, и аз да попитам ако надвишава 400 кв какво ще стане.Въпроса ми е малко по детски .
    Ако надвишава или е по-малко с минимален брой квадратчета - най-много 5, ще се зачита.Не може точно да се отреже от гоблена.
    Посочените бройки са ориентировъчни. Достатъчно е да няма драстични разлики.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  2. #2

    Подразбиране

    Благодаря за изчерпателния отговор
    Роденият да пълзи няма как да полети!
    http://abazova.snimka.bg/other/moyat...28684.20293928

  3. #3

    Подразбиране

    Получи се запитване относно големината на гоблена.
    Ще направя още малко разяснения.
    Броя 250 кв и 400 кв означава,че този брой е произведението получено от броя на кв на ширина и броя на кв на дължина.
    Пример:
    Ако гоблена е с дължина 20 кв и ширина 14 кв - общо като размер става 280 кв. - отговаря на условията.
    Както казах и по-горе - ако име надвишаване или е по - малко с до 5 кв . също ще се зачита.

    Относно знаците в квадратчето - уточнявам,че става въпрос за 100 знака. Защото тези,които шият бод 1:4 броят едно квадратче,което е всъщност 400 знака.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  4. #4

    Smile

    И аз бих се включила, но ще изчакам да видя коя тема ще бъде избрана, че не всички са ми по сърце.

  5. #5

    Smile

    Аз вече почти съм сигурна кой точно гоблен ще шия. Той би могъл да се причисли към няколко от изброените категотии, така че нямам много големи притеснения за израната тема. По тоя гоблен въздишам от години, та най-накрая може и да види бял свят (то пък само той да беше)

    Искам само последно уточнение, ако по някакво стечение на обстоятелствата изборът ми съвпадне с нечий друг - бих желала да си го променя (имам достатъчно много "резервни" вариянта).

    Ния, ако се получи такова нещо пиши ми, за да го променя преди официални да си публикувала картинките.

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rostso Виж мнение
    Аз вече почти съм сигурна кой точно гоблен ще шия. Той би могъл да се причисли към няколко от изброените категотии, така че нямам много големи притеснения за израната тема. По тоя гоблен въздишам от години, та най-накрая може и да види бял свят (то пък само той да беше)

    Искам само последно уточнение, ако по някакво стечение на обстоятелствата изборът ми съвпадне с нечий друг - бих желала да си го променя (имам достатъчно много "резервни" вариянта).

    Ния, ако се получи такова нещо пиши ми, за да го променя преди официални да си публикувала картинките.
    Нямаш проблем. Ще те уведомя, макар че е малко вероятно да има съвпадения. Но, ко някой се включи на по-късен етап със същия гоблен, въпреки,че вече е обявен този?!
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  7. #7

    Smile

    Нямаш проблем. Ще те уведомя, макар че е малко вероятно да има съвпадения. Но, ко някой се включи на по-късен етап със същия гоблен, въпреки,че вече е обявен този

    Може би е добре да се включи в регламента и това условие:

    След началото на играта (т.е. обявяването на участващите гоблени) да нямат право да се включват хора с някой от обявените вече гоблени. Че то ако има еднакви гоблени ще се затрудни и гласуването. Според мен ще е добре да се измисли нещо подобно, за да се предотвратят дублираници и накрая да се избере този, който е по-добър с фотошопа.

    Не ме линчувайте, моля, не настоявам, само предлагам.

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rostso Виж мнение
    Нямаш проблем. Ще те уведомя, макар че е малко вероятно да има съвпадения. Но, ко някой се включи на по-късен етап със същия гоблен, въпреки,че вече е обявен този

    Може би е добре да се включи в регламента и това условие:

    След началото на играта (т.е. обявяването на участващите гоблени) да нямат право да се включват хора с някой от обявените вече гоблени. Че то ако има еднакви гоблени ще се затрудни и гласуването. Според мен ще е добре да се измисли нещо подобно, за да се предотвратят дублираници и накрая да се избере този, който е по-добър с фотошопа.

    Не ме линчувайте, моля, не настоявам, само предлагам.
    Има логика в предложението ти. Намирам го за много добро и ще го добавя в регламента.
    Така ще го изпипаме този регламент,че накрая може и да го патентоваме.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  9. #9

    Подразбиране

    Ми, аз да кажа....че се навих. Избрала съм и гоблен

    Ния, записвам се!

    Въпреки, че имам малко съмнения в анонимността, но това е въпрос на свест на участниците Няма как да се контролира. Имам в предвид, че дори и да не се показват публично конкурсните творби, няма как да се спре показването по между ни. Но това да е кусура на конкурса
    Аз лично се записвам заради личното предизвикателсво да направя нещо с по-големи размери
    Така, че смело нагазвам с двата....двете ръце и игла, естествено

  10. #10

    Подразбиране

    Кате, права си,че е въпрос на съвест. И все пак, колкото и да се показват по между си, не могат да се покажат на целия форум, нали. Именно на това разчитам за анонимност. Повечето, които ще гласуват няма да знаят коя творба на кого е. А,когато откривам другата тема за стартирането на конкурса ще пиша, но и тук да си кажа, че ако някой волно или неволно се издаде веднага ще бъде дисквалифициран и ще отпадне . По отношение на това съм безкомпромисна. Държа на искрените и честни отношения.

    И много се радвам,че не отложи записването си за по-късен етап, защото пак с цел за запазване на анонимността, тези които се включат след първото публикуване на конкурсните гоблени, ще трябва да изчакат, че да се съберат поне 5 човека.
    Че то ако започна да ги прибавям един по един, всеки ще види кой се е включил и с кой гоблен, нищо,че няма да е представен с истинския си ник.
    Редактирано от NIA : 22.10.2012 в 21:52.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  11. #11

    Подразбиране

    Получена заявка за записване на посочения имейл.

    "Здравейте , аз съм нова във форума но бих искала да се запиша за участие в конкурса...моят ник е denduni1 "
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  12. #12

    Подразбиране

    Аз имам едно питане обаче,ще участваме с един гоблен нали така,ами ако искам примерно да участвам с два,има ли някакъв проблем
    Гласуването става с кодовете,не с никовете,мисля че няма да е проблем,но искам да чуя и мнението на организатора на конкурса

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от manka Виж мнение
    Аз имам едно питане обаче,ще участваме с един гоблен нали така,ами ако искам примерно да участвам с два,има ли някакъв проблем
    Гласуването става с кодовете,не с никовете,мисля че няма да е проблем,но искам да чуя и мнението на организатора на конкурса
    Може да се участва с един, два,три или четири гоблена, единствено,когато става въпрос за сезоните,/ ако се избере темата "Любим сезон"/, и ако тези гоблени се направят като един - в една обща рамка. Това е единствения компромис относно броя на гоблените, с който може да участва един участник. В противен случай няма да е честно спрямо другите участници, защото ще има повече шансове за гласуване.
    Редно е да се гласува за гоблен, но тъй като има вероятност да се повтарят имена на гоблени,макар и да не са еднакви, когато се гласува в анкетата ще бъде посочен кода на участника.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от NIA Виж мнение
    Пример:
    Ако гоблена е с дължина 20 кв и ширина 14 кв - общо като размер става 280 кв. - отговаря на условията.
    Както казах и по-горе - ако име надвишаване или е по - малко с до 5 кв . също ще се зачита.

    Относно знаците в квадратчето - уточнявам,че става въпрос за 100 знака. Защото тези,които шият бод 1:4 броят едно квадратче,което е всъщност 400 знака.
    Nia, явно най-неясно е условието за размера. Какво означава едно квадратче? Защото ако примера ти от пост 17 се отнася за разгр. панама, т. е. 1 кв = на 400 гобленови бода, то едни от най-големите модели не влизат в класацията
    Например гроздоберачката на солария /големия модел/ е 180 кв
    Какво правим?

    Или местата 1:1 и 1:4 трябва да се изчисляват по отделно?
    Редактирано от Shanni : 20.10.2012 в 15:07.
    КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ШИЯ, ТОЛКОВА ПО-БЪРЗО СТАВА

    visson@mail.bg

  15. #15

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Shanni Виж мнение
    Nia, явно най-неясно е условието за размера. Какво означава едно квадратче? Защото ако примера ти от пост 17 се отнася за разгр. панама, т. е. 1 кв = на 400 гобленови бода, то едни от най-големите модели не влизат в класацията
    Например гроздоберачката на солария /големия модел/ е 180 кв
    Какво правим?

    Или местата 1:1 и 1:4 трябва да се изчисляват по отделно?
    Броим не квадратчетата на разграфената панама, а квадратчетата на схемата.
    Всяка схема е разграфена на квадратчета съдържащи 10 знака на дължина и 10 знака на ширина, другояче казано в едно квадратче се съдържат 100 знака. Поне аз до сега не съм виждала схема на квадратчета съдържащи повече от 10 знака в двете посоки.
    Не се бъркайте с квадратчетата на разграфената бг панама.
    А, ако се шие на неразграфена панама?!

    Броят се квадратчетата на схемата, а не на панамата!
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •