Резултати от анкета: Каква желаете да е темата на конкурса?

Гласували
66. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • „Моят свят”

    17 25.76%
  • „Любим сезон”

    30 45.45%
  • „Спомен”

    3 4.55%
  • „Моето любимо цвете”

    8 12.12%
  • „Да съхраним мечтата”

    6 9.09%
  • „Любов”

    0 0%
  • „Автопортрет”

    2 3.03%
Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 158
  1. #16

    Подразбиране

    Гласувах,надявам се да се включа.Без това ще започвам нов гоблен.Само малко ме притеснява броят на квадратчетата.Ако гобленът е без фон,ще трябва да броя крайните ушите места или да броя до рамката?

  2. #17

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Дида Виж мнение
    Гласувах,надявам се да се включа.Без това ще започвам нов гоблен.Само малко ме притеснява броят на квадратчетата.Ако гобленът е без фон,ще трябва да броя крайните ушите места или да броя до рамката?


    Eто ти нагледно. Представи си,че ограденото с червени линии е цялата схема. Тази площ може да е изцяло запълнена, а може и да има отделни участъци, където не се шие. Размерът на гоблена в дадения пример е
    6 кв. шир. х 8 кв. вис. = 48 кв.
    Условието на конкурса е не 48 кв както е в случая а в границите на
    250 - 400 кв приблизително плюс-минус 5 кв.
    Определени са тези параметри, за да не се занимаваме с дребосъци, а и да не са много големи гоблени,че изискват повече време за ушиването им.
    Въпрос на лично предпочитание е кой какъв гоблен по размер и по вид ще си избере - дали да бъде малък или по-голям, или пък дали изцяло да е ушит или само части от него.
    В крайна сметка гоблена се харесва не заради големината му или колко има ушито в него, а заради самата картина и как тя ни въздейства.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  3. #18

    Подразбиране

    NIA, очертава се интересно гласуване.Три теми с еднакви проценти
    Роденият да пълзи няма как да полети!
    http://abazova.snimka.bg/other/moyat...28684.20293928

  4. #19

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от abazova_s Виж мнение
    NIA, очертава се интересно гласуване.Три теми с еднакви проценти

    Само един ден е минал. Има още време. Надявам се резултатите да се променят и да остане една тема само на върха. В противен случай ще продължим гласуването само с темите с равни резултати.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  5. #20

    Подразбиране

    И аз ще се включа,за първи път ще участвам в конкурс

  6. #21

    Подразбиране

    Гласувах и може би ще участвам, но.... малко не схващам смисъла на гласуването. Ще се получи така,че тези, които не участват ще изберат темата на тези, които участват. И дали няма да се избере тема, за която никой от участниците не е гласувал.

  7. #22

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от venipetgab Виж мнение
    Гласувах и може би ще участвам, но.... малко не схващам смисъла на гласуването. Ще се получи така,че тези, които не участват ще изберат темата на тези, които участват. И дали няма да се избере тема, за която никой от участниците не е гласувал.
    Напълно възможно е и това да се случи. Но няма как да се ограничи гласуването. Пък и всеки,който все още не е заявил ,че ще участва може на по-късен етап да се включи.
    Мисля,че всяка от предложените теми дава широк спектър за избор, и че всеки би могъл да си хареса гоблен от всяка една от темите. Единствената трудност според мен ще е не в избора на темата, а относно големината на гоблена, въпреки че не е малка разликата между долната и горната граница на големината. Освен да се махне това ограничение относно размера , пък всеки ще си преценява колко голям гоблен да избере.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  8. #23

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от NIA Виж мнение
    Освен да се махне това ограничение относно размера , пък всеки ще си преценява колко голям гоблен да избере.

    Трябва да има според мен ограничение,една година имаме все пак да шием тоя гоблен.Не може да е и много малък то малки шием всички,нека има някакви долу горе размери.

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  9. #24

    Подразбиране

    аз съм съгласна с Манка, относно размера на гоблена. Гласувах, но все още се чудя дали да участвам и евентуално с какъв гоблен . Какво става, ако се запиша, а после се откажа, ако например не ми стигне времето да го ушия?

  10. #25

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tazzzz Виж мнение
    аз съм съгласна с Манка, относно размера на гоблена. Гласувах, но все още се чудя дали да участвам и евентуално с какъв гоблен . Какво става, ако се запиша, а после се откажа, ако например не ми стигне времето да го ушия?
    Относно размера - да съгласна съм но може би трябва да има само долна граница. Да имаме по-голяма свобода за избор.

    Ако се включиш да участваш, но в крайна сметка не се вместиш във времето, просто отпадаш от гласуването.
    Глоби няма да има.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  11. #26

    Подразбиране

    Аз определено ще участвам .Според мен да има долна граница.Все пак срока е почти 1 година всеки ще прецени дали може да се побере в срока.Нека първо разберем коя тема ще се падне.Аз си мисля че ще гласува този който ще се включи в конкурса
    Роденият да пълзи няма как да полети!
    http://abazova.snimka.bg/other/moyat...28684.20293928

  12. #27

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от NIA Виж мнение
    Пример:
    Ако гоблена е с дължина 20 кв и ширина 14 кв - общо като размер става 280 кв. - отговаря на условията.
    Както казах и по-горе - ако име надвишаване или е по - малко с до 5 кв . също ще се зачита.

    Относно знаците в квадратчето - уточнявам,че става въпрос за 100 знака. Защото тези,които шият бод 1:4 броят едно квадратче,което е всъщност 400 знака.
    Nia, явно най-неясно е условието за размера. Какво означава едно квадратче? Защото ако примера ти от пост 17 се отнася за разгр. панама, т. е. 1 кв = на 400 гобленови бода, то едни от най-големите модели не влизат в класацията
    Например гроздоберачката на солария /големия модел/ е 180 кв
    Какво правим?

    Или местата 1:1 и 1:4 трябва да се изчисляват по отделно?
    Редактирано от Shanni : 20.10.2012 в 16:07.
    КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ШИЯ, ТОЛКОВА ПО-БЪРЗО СТАВА

    visson@mail.bg

  13. #28

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Shanni Виж мнение
    Nia, явно най-неясно е условието за размера. Какво означава едно квадратче? Защото ако примера ти от пост 17 се отнася за разгр. панама, т. е. 1 кв = на 400 гобленови бода, то едни от най-големите модели не влизат в класацията
    Например гроздоберачката на солария /големия модел/ е 180 кв
    Какво правим?

    Или местата 1:1 и 1:4 трябва да се изчисляват по отделно?
    Броим не квадратчетата на разграфената панама, а квадратчетата на схемата.
    Всяка схема е разграфена на квадратчета съдържащи 10 знака на дължина и 10 знака на ширина, другояче казано в едно квадратче се съдържат 100 знака. Поне аз до сега не съм виждала схема на квадратчета съдържащи повече от 10 знака в двете посоки.
    Не се бъркайте с квадратчетата на разграфената бг панама.
    А, ако се шие на неразграфена панама?!

    Броят се квадратчетата на схемата, а не на панамата!
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  14. #29

    Подразбиране

    Не се бях сетила за схемата. За мен размера се определя от панамата .
    Неразграфената - аналогично 1 кв. = 10х10 бода 1:1/кръстчета, или 20х20 1:4. Не че казвам как трябва да бъде, просто обяснявам как разсъждавам аз, за да не изглежда въпроса ми глупав или нелогичен.

    Ако се броят знаците, а не бодовете, това значи, че един и същи модел ще се приеме и ако е ушит 1:1, и ако е ушит 1:4?

    Не искам да споря или да се заяждам, наистина ме вълнува, защото много ми се иска да участвам, но тези размери малко ме смущават. Значи, ако някой заяви участие с модел около 20 х 30 см 1:1, ще се приеме, а друг, чийто модел е 25 х35 см /например/, но е 1:4, което прави под 250 знака от схемата, няма да бъде приет?

    Знам, че няма да се издребнява с приема на участниците, но така зададен, размера ми се струва малко относителен и доста голям... все пак ако голямата гроздоберачка /само като пример я давам, защото й знам размера/, не се вписва в условията... мисля, че прага е високичък
    КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ШИЯ, ТОЛКОВА ПО-БЪРЗО СТАВА

    visson@mail.bg

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Записвам се

Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •