Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследенПоследен
Показване на 76 до 90 от 99
  1. #76

    Подразбиране

    [quote=zhak;490992]аз пък мисля че класирането в един конкурс е най важното , човек участва с надеждата да получи приз не е нужно да се запишеш в конкурс за да бъдеш стимулиран да ушиеш даден гоблен, за тази цел си има други игри като втори шанс и т.н - затова добре трябва да се обмислят нещата, лично аз мисля че отделянето по сезони не е най доброто решение и то не заради бройките
    да предположим ,че моят любим сезон е пролетта и аз трябва да гласувам естественно е да предпочета и номенирам пролетните независимо дали те са най добрите може и да не погледна например зимните, ако това пък е най -нелюбим за мен сезон въпреки че зимните гоблени се шият най трудно -дано бъда разбрана правилно
    моето мнение е , че трябва да са отделени не по сезони а по степен на трудност , големина и начин на изпълнение и оформяне
    добре е след като приключи записването да се обяви как ще става класирането - каквото и решение да се вземе да се обяви предварително лично мен ме интересува с кого ще се състезавам защото има избрани много хубави и много не равностойни за шиене гоблени и ако нямам никакви шансове -защото съм попаднала в група с много по добри от избраният от мен гоблен тогава няма въобще да показвам нищо
    за мен тръпката е в борбата за приз иначе то не е конкурс нека спечели най добрият но кой от четирите сезона е най-добър?[/quote]

    Абсолютно съм съгласна, че съзтезателният елемент е водещ в даден конкурс. И правото на всеки е да реши за себе си дали ще участва до края и дали ще показва или не.
    И, за да изберем най-правилният начин за гласуване са ни необходими повече ваши мнения.
    Относно големината и трудността - да, направила съм и такова групиране. Но какво ще е решението - ще го обявим чак след приключването на записванията.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  2. #77

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от galya_kost Виж мнение
    ....И аз да си кажа мнението...виждам,че тук се обсъжда начина на гласуване и критериите..Не е справедливо да се делят гоблените по сезони.Нека всеки гласува не според товакой сезан му е любим,а дали му харесва някой гоблен според собствените му критерии за красота!Иначе няма как да стане...някои сезони са по 2-3 гоблена,други по 10...няма да е честно!Сигурна съм,че всеки има фаворит вече!
    Галя, ако можеше да се гласува едновременно за всички гоблени щеше да е най-добре и нямаше толкова да се усложнят нещата. Но не може. За това трябва да се групират по някакъв принцип, за да се сведе бройката максимално до 20 в група. Може и по-малко. За сега се вижда,че разделянето по сезони не е добре прието. И най-вероятно този вариант ще отпадне. Обмисляме два варианта - по големина или по вид/сюжет на гоблена / пейзажи, цветя, животни и т. н./, но пък тогава има опасност да се разводнят нещата, защото ще станат безброй анкети. Ще видим. Мислим.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  3. #78

    Подразбиране

    Аз имам предложение/естествено ,че моят гоблен ми харесва най-много/ ,но като разглеждах галерията не можах да се спра само на един гоблен,харесах няколко.Нека всеки да има право да гласува да речем за 3 гоблена на първият тур.И след това да се определят получилите най много гласове няколко гоблена за които да се гласува вече само с по един глас.
    v_atanasova.133@abv.bg
    http://mamani55.snimka.bg

  4. #79

    Подразбиране

    Нека и аз си кажа мойто мнение.Правилно е да се разпределят по категории на трудност и големина . И да се гласува по категории .

  5. #80

    Подразбиране

    Искам отново да подчертая - на първото гласуване, независимо по какъв признак ще се разделят, ще се излъчат само междинни победители-по трима от анкета и след това тези трима от всяка анкета ще се обединят в една обща анкета за крайното гласуване.
    Но предложението на mamani заслужава внимание - на първото гласуване всеки да има право да гласува за три гоблена от всяка анкета.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  6. #81

    Подразбиране

    На мен ми се струва, че е най-коректно да има няколко победителя в различни категории. Само трябва да се измислят какви точно да са категориите - "Категория Сложнотия", "Категория Чудно оформление", "Категория Префректно изпълнение"... И разни други, които ни дойдат на ум. Мисля, че гоблените станаха прекалено много, за да се излъчи само един победител. Освен това мисля, че може би е добре гласуването да е явно, а не с анкета. Така ще се предотврати регистрирането във форума на много приятели, роднини и колеги на участниците с единствената цел да гласуват за "тяхното гардже".

  7. #82

    Подразбиране

    Eeeее Роси, ти съвсем усложни обстановката. Единственият критерий, по който би трябвало да гласуваме е този, кой как е представил любимият си сезон. Това е. Никога не е ставало въпрос дали гоблена ще е по-сложен за изпълнение или не, дали е голям или малък и особено пък по качество на ушиване-няма как да се определи само от една снимка . Виж - начина, покойто е оформен трябва да се вземе предвид - паспарту, рисувана рамка, или някаква друга,допълнителна декорация по рамката,която да засили въздействието на гоблена би могло да окаже влияние при гласуването. Но това зависи от вкуса и възприятието на всеки гласуващ.
    А по отношение на роднини и приятели- ми какво ще е тогава личното удовлетворение на спечелилия такава фалшива победа?!
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  8. #83

    Подразбиране

    Имаме нов участник в конкурса.
    ЛУПИНА с гоблен "Зимна приказка".
    Гобленът е показан в галерията - пост 3 последният колаж.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  9. #84

    Подразбиране

    БРЕ! Все по-хубави Последните ще бъдат първи май
    Тези дето последно ще започнат или тези последно записани


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  10. #85

    Подразбиране

    В галерията има добавен нов участник.

    МИРТА с гоблен "Зима в гората".
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  11. #86

    Подразбиране

    Ееееее,ама много хубави,тези зимни картини,чак да скръцнеш със зъби от студ!

  12. #87

    Подразбиране

    Ния , нали всеки участник има име на цвете . В галерията се вижда и кой е гоблена.Какъв е проблема да се разделят участващите гоблени в анкети по имената на цветя? Без някакъв ред , без да се делят на сезони и т.н. Произволно разделяне в анкетите.Например ако станем 60 участника, 3 анкети с по 20 имена на цветя. Все пак само ти знаеш зад това име на цвете кой участник стои.А всички виждат кой гоблен е зад това име на цвете.Всеки, който иска да гласува, ще види от кое цвете е ушит харесания от него гоблен и ще търси и в 3-те анкети точно това цвете , за да гласува. И така ще имаме победител още след първото гласуване .
    Ох и аз едно обяснение дадох...дано сте разбрали какво пиша

  13. #88

    Подразбиране

    Разбрах те какво искаш да кажеш. Но едва ли всеки ще може да се ориентира да гласува по този начин при голям брой участници.Имам предвид тези, които не следят постоянно конкурса, а са влезли инцидентно в темата и са решили да гласуват.Аз вече имам виждане по въпроса, но изчаквам да изтече срока за записване. Все пак ми се иска да се представят равностойни гоблени във всяка група.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  14. #89

    Подразбиране

    В галерията има добавен нов участник - ЛЮТИЧЕ с гоблен "Златна есен".
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  15. #90

    Подразбиране

    Реклама:
    В галерията има добавени трима нови участника.

    РОСЯНКА - с гоблен "Елегантни времена"
    ДЕТЕЛИНА - с гоблен "Двама на мотора"
    ДРАЦЕНА - с гоблен "Дъждовна вечер"


    До сега записаните участници са 60. Но има още 10 дни до крайният срок. Да му мислят колежките от Ст.Загора каква зала ще ни осигурят за изложбата на националната среща.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •