Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 43

Тема: Въпрос

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Ще стане,но ще ти е трудно с четвъртинките бодчета и полубодчетата.

  2. #2

    Подразбиране

    Най-вероятно трите вида контур е контур с три цвята,но най-добре е да дадеш ключа,за да ти се обясни най-правилно.
    rusinova@mail.bg

  3. #3

    Подразбиране Гоблените на Херитаж

    Да за контура разбрах,че е различен знак за цвят.Но защо има три ключа дали по мое желание или за дадени място на гоблена,незнам.Има в едно квадратче четири знака, там трябва да се съберат четири малки кръстчета по обяснението ма бода. Аз го карам гобленов 1/1,защото 4 квадрата на Аида 14 в един е мн. трудно.Ето и името на всеки ключ full stitches, quarter stitches,petite stitches и контура. Защо са тези три ключа....Но завърших един Шерлоте както аз го разбрах и долу горе стана.
    Редактирано от dori4a : 17.12.2012 в 21:37. Причина: качване на снимка

  4. #4

    Подразбиране Гоблените на Херитаж

    [QUOTE=dori4a;491660]Да за контура разбрах,че е различен знак за цвят.Но защо има три ключа дали по мое желание или за дадени място на гоблена,незнам.Има в едно квадратче четири знака, там трябва да се съберат четири малки кръстчета по обяснението ма бода. Аз го карам гобленов 1/1,защото 4 квадрата на Аида 14 в един е мн. трудно.Ето и името на всеки ключ full stitches, quarter stitches,petite stitches и контура. Защо са тези три ключа....Но завърших един Шерлоте както аз го разбрах и долу горе стана.
    Редактирано от dori4a : 17.12.2012 в 23:23. Причина: грешка в правописа

  5. #5

    Подразбиране

    Ето я и завършена,Шерлоте смятам,че като за начало се получи.[/QUOTE] http://todorkaandonova.snimka.bg/tap...73042.29270057

    Ще продължавам и с други красавици на тази фирма.Но дават да шият на 27 броя evenweave .Ако не намеря такава ще шия на Аида14 ,както е Шерлоте.
    Редактирано от dori4a : 17.12.2012 в 23:22. Причина: качване на снимка

  6. #6

    Подразбиране

    dori4a,full stitches е цяло кръстче, quarter stitches е четвъртинка кръстче, а petite stitches е гобленов бод или полукръстче. Като го шиеш гобленов бод не зная как ще разделиш квадратчето на 4. А са три защото с един цвят може да шиеш няколко вида бод и за улеснение имат различни знаци. А за контура всеки вид линия се шие с различен цвят.
    Дано съм помогнала. Но како казва Русинова покажи ключа.

  7. #7

    Подразбиране

    Получих от някого схемата и на тази красавица: DAMA ROSADA.pth PIOPIOMARGA,но не мога да разбера с какъв бод се шие,ако някой може да помогне!!!! Не мога да и прикача снимката затова и изписвам само името.Страхотна е.
    Редактирано от dori4a : 01.03.2013 в 22:08.

  8. #8

    Подразбиране

    Шиеш с двете ръце -отгоре ,отдолу като при шевната машина.Подробност-трябва да имаш статив или стан.

  9. #9

    Подразбиране Публикуване на мнение в темата

    Цитат Първоначално написано от dushkova Виж мнение
    Шиеш с двете ръце -отгоре ,отдолу като при шевната машина.Подробност-трябва да имаш статив или стан.
    Не за двувърхите,които са с едно ухо а два върха.Аз със такава шия от време на време.Става въпрос за един връх на иглата,но ухото е разделено така,че в него могат да се вдянат два различни цвята.

  10. #10

    Подразбиране

    Е, тука не мога да ти помогна,не съм виждала до сега такава иглаМоже би е за тези гоблени ,които имат смесване на цветове и повече катчета и да се вдяват двете ушленца, за да се промушва по-леко .

  11. #11

    Подразбиране

    Аз съм виждала такава игла с двойно ухо в магазин за шивашки принадлежности. Изпозват ги хора с намалено зрение, които не могат да вдяват конец в " нормална " игла. Задното ухо е вдлъбнато и с отвор за конеца.

    http://www.hardanger.be/includes/bim...4424/popup.htm

  12. #12

    Подразбиране

    Благодаря за информацията!

  13. #13

    Подразбиране въпрос

    Помогнете с този знак какъв шев се използва дали е контурЩе му напиша името Point de Boulogne.(Права чертичка с три отвесни)Така е показан като знак

  14. #14

  15. #15

    Подразбиране

    Point de Boulogne мисля, че е на френски.На английски това е бод коучинг(Couching).Ето указание за това как се прави.
    http://www.eksuccessbrands.com/dimen...e/Couching.htm

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •