Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 43

Тема: Въпрос

  1. #1

    Подразбиране Въпрос

    Честита Нова Година на всички съфорумници!!!
    Редактирано от dori4a : 04.01.2013 в 10:23.

  2. #2

    Smile

    Каунта означава колко бода има на един инч или на 2.54 см

    на 14 има 14 бода на 2.54см,
    16 ......................................
    18.....................................
    а на 22 има 22 бода на 2.54см
    Редактирано от did_tag : 06.11.2012 в 07:53.

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от did_tag Виж мнение
    Каунта означава колко бода има на един инч или на 2.54 см

    на 14 има 14 бода на 2.54см,
    16 ......................................
    18.....................................
    а на 22 има 22 бода на 2.54см.

    Колкото по-голям е каунта, толкова е по -едра панамата и се шие на бод кръстче най-често...........
    Диди,благодаря!

  4. #4

    Подразбиране

    Например,нашата българска разграфена панама,която използваме за гоблените си е около 22 каунта.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  5. #5

    Подразбиране

    Всъщност, колкото е по-голямо числото за каунт, толкова панамата е по-ситна. На един инч се падат повече нишки. Буквално на английски count означава "броя", "брой".

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nev Виж мнение
    Всъщност, колкото е по-голямо числото за каунт, толкова панамата е по-ситна. На един инч се падат повече нишки. Буквално на английски count означава "броя", "брой".
    Права си, грешката ми е ужасна.............
    Който върши сто неща наведнъж е така.................
    Извинявам се.

  7. #7

    Подразбиране

    А как да сметнем,когато бодовете са дадени на сантиметър?Тук,в Австрия са така и абсолютно не се оправям.

  8. #8

    Smile

    Цитат Първоначално написано от yasmina83 Виж мнение
    А как да сметнем,когато бодовете са дадени на сантиметър?Тук,в Австрия са така и абсолютно не се оправям.
    1 инч= 2.54 см

  9. #9

    Подразбиране въпрос

    Здравейте,моят въпрос е : Някой шил ли е портрети на жените от "Елеганс"? На какъв каунт панама се шият, и на кръстчета ли? Имам желание да ушия Шарлот от тези хубави портрети.

  10. #10

    Подразбиране въпрос

    Колко см. е 22,4 КВ?

  11. #11

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dori4a Виж мнение
    Колко см. е 22,4 КВ?
    Ето тук въвждаш размера , избираш в сантиметри и ти дава за различните каунти панама какъв размер ще се получи готовия гоблен.


    http://www.cyberstitchers.com/Stitch...Calculator.asp

  13. #13

    Подразбиране въпрос

    Цитат Първоначално написано от Юра Виж мнение
    Ето тук въвждаш размера , избираш в сантиметри и ти дава за различните каунти панама какъв размер ще се получи готовия гоблен.


    http://www.cyberstitchers.com/Stitch...Calculator.asp
    Не мога да разбера как се работи в тези сайт.А този размер е показан на Портрети–жени от Безплатни схеми и се отнася за гоблена Шерлоте,който за съжаление не мога да си намеря.Пратиха ми някакъв сайт в който изкарах само снимките,а схемите излизат като ероглифи.

  14. #14

    Подразбиране

    Аз много се извинявам, ама защо никой не качи снимка на тази Шарлота............. От седмици се пише за нея. Аз единствено се сещам за дамите на Херитаж и може и да мога да помогна, ако са те............. Имам ги в ПМ, не ми е проблем да ги обърна в пдф, само покажете..............

    ОК, ако говорим за Шарлота на Херитаж, инфото е следното:

    14 каунт бяла панама
    бодове 99w*155h
    размер на бродерията: 17,96см * 28,12см , добавяме мин. 5 см резерва и става минимум 23*33 см панама.
    Характерното при Херитаж е, че има много полу и четвъртинки подове. Аз лично бих я шила на 28каунт /размера остана същият/, през нишка и така няма да се налага да се цепи нишката при тези полу и четвъртинки.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от did_tag : 11.11.2012 в 08:27.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от did_tag Виж мнение
    Аз много се извинявам, ама защо никой не качи снимка на тази Шарлота............. От седмици се пише за нея. Аз единствено се сещам за дамите на Херитаж и може и да мога да помогна, ако са те............. Имам ги в ПМ, не ми е проблем да ги обърна в пдф, само покажете..............

    ОК, ако говорим за Шарлота на Херитаж, инфото е следното:

    14 каунт бяла панама
    бодове 99w*155h
    размер на бродерията: 17,96см * 28,12см , добавяме мин. 5 см резерва и става минимум 23*33 см панама.
    Характерното при Херитаж е, че има много полу и четвъртинки подове. Аз лично бих я шила на 28каунт /размера остана същият/, през нишка и така няма да се налага да се цепи нишката при тези полу и четвъртинки.
    Точно за тази Шарлоте става въпрос,ако може изпрати ми я на dori4a_67@abv.bg.Ще съм ти много благодарна,както и за обяснението,което си дала за нейното шиене. Само не знам дали ще стане на Аида18 на кръстчета,че в нашия град само такава предлагат за такъв вид гоблени.

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •