Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Показване на 31 до 43 от 43

Тема: Въпрос

  1. #31

    Подразбиране

    Шиеш с двете ръце -отгоре ,отдолу като при шевната машина.Подробност-трябва да имаш статив или стан.

  2. #32

    Подразбиране Публикуване на мнение в темата

    Цитат Първоначално написано от dushkova Виж мнение
    Шиеш с двете ръце -отгоре ,отдолу като при шевната машина.Подробност-трябва да имаш статив или стан.
    Не за двувърхите,които са с едно ухо а два върха.Аз със такава шия от време на време.Става въпрос за един връх на иглата,но ухото е разделено така,че в него могат да се вдянат два различни цвята.

  3. #33

    Подразбиране

    Е, тука не мога да ти помогна,не съм виждала до сега такава иглаМоже би е за тези гоблени ,които имат смесване на цветове и повече катчета и да се вдяват двете ушленца, за да се промушва по-леко .

  4. #34

    Подразбиране

    Аз съм виждала такава игла с двойно ухо в магазин за шивашки принадлежности. Изпозват ги хора с намалено зрение, които не могат да вдяват конец в " нормална " игла. Задното ухо е вдлъбнато и с отвор за конеца.

    http://www.hardanger.be/includes/bim...4424/popup.htm

  5. #35

    Подразбиране

    Благодаря за информацията!

  6. #36

    Подразбиране въпрос

    Помогнете с този знак какъв шев се използва дали е контурЩе му напиша името Point de Boulogne.(Права чертичка с три отвесни)Така е показан като знак

  7. #37

  8. #38

    Подразбиране

    Point de Boulogne мисля, че е на френски.На английски това е бод коучинг(Couching).Ето указание за това как се прави.
    http://www.eksuccessbrands.com/dimen...e/Couching.htm

  9. #39

    Подразбиране въпрос

    Здравейте,кажете за контурния бодПрез колко бода да се шие? Аз шия на ДИМ.С гоблена Грациозна ера нямах такива трудности.Но с Разходка в паркаНякой бод го шия през три или четири бода.А по реверчетата и шапките на дамите го оставям по дълъг.Смятам,че стои по красиво.Пречи ли това?

  10. #40

    Подразбиране

    И аз го правя на по-дълги разстояния - повече ми харесва.

  11. #41

    Подразбиране от Дорка

    ПомагайтеКои бодове се шият първо(за гоблените на ДИМ) става на въпрос?Тези които са от повече ката и не са хикс или първо хиксовете?На Разходка в парка,като уших първо гобленовия бод от 4 ката,а после хиксчета с 2 ката, хиксчетата не станаха сполучливи.

  12. #42

    Подразбиране

    По принцип ,кръстчетата са повече в средата на гоблена,а останалите са около тях и катовете са повече .затова се започва от средата и караш последователно.

  13. #43

    Подразбиране въпрос

    Реклама:
    Благодаря!

Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •