Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 43

Тема: Въпрос

  1. #16

    Подразбиране

    Ще стане,но ще ти е трудно с четвъртинките бодчета и полубодчетата.

  2. #17

    Подразбиране помощ за панамата

    здравейте, от две седмици се мъча да разгадая на какъв каунт панама да ушия един гоблен, който е даден с кръстчета и полукръстчета! Ако го шия на българска, става огромен (схемата е 33 на 24 квадратчета, приблиз.55х78 см), а на ключа към схемата пише, че размера на гоблена е 34х47 см.
    Изчетох какво ли не, писах къде ли не из форума, но нямам отговор.
    Мислех си да поръчам готов комплект за шиене, но и това не знам къде да го направя!
    Моля ви помогнете, ако някой знае на какъв каунт панама се шие това!

    ОТКРИХ!!!
    На аида 18

    Друг въпрос как се шие на нея?!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 0.jpg‎ (22.5 KB, 114 показвания)
    Редактирано от ina : 15.11.2012 в 10:40.

  3. #18

    Подразбиране

    Шие се на кръстче и полукръстче, както ти е дадено в ключа.
    Може би въпроса ти е през колко нишки.Ако е това , то се бродира във всяка.Ако не съм разбрала правилно уточни си въпросчето,моля
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  4. #19

    Подразбиране аида 18

    на колко знака от панамата отговаря едно кръстче?
    едно кръстче един знак ли е или четири кръстчета - един знак?

  5. #20

    Подразбиране

    Един знак от схемата отговаря на едно кръстче

  6. #21

    Подразбиране лов на глиган

    БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ПОМОЩТА!!!
    сега се лутам с цветовете - от мадейра в дмц

  7. #22

    Smile

    Цитат Първоначално написано от ina Виж мнение
    БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ПОМОЩТА!!!
    сега се лутам с цветовете - от мадейра в дмц
    В Шехерезада продават Мадейра, ако гоблена е с много цветове по-добре си поръчай направо такива................... Чилето е 10 м и, конците са много хубави - шила съм с мадейра.............

    http://www.sheherezada.com/
    Редактирано от did_tag : 16.11.2012 в 08:14.

  8. #23

    Подразбиране За гоблените на Елеганс Херитаж

    Шия дами от Херитаж,но имат много неясни ключове.Има показан контур в три вида,на точки ,удебелен. прекъснат....изобщоАко някой може да обясни нещо повече за ключ и контур на тези портрети,моля за помощ!

  9. #24

    Подразбиране

    Най-вероятно трите вида контур е контур с три цвята,но най-добре е да дадеш ключа,за да ти се обясни най-правилно.
    rusinova@mail.bg

  10. #25

    Подразбиране Гоблените на Херитаж

    Да за контура разбрах,че е различен знак за цвят.Но защо има три ключа дали по мое желание или за дадени място на гоблена,незнам.Има в едно квадратче четири знака, там трябва да се съберат четири малки кръстчета по обяснението ма бода. Аз го карам гобленов 1/1,защото 4 квадрата на Аида 14 в един е мн. трудно.Ето и името на всеки ключ full stitches, quarter stitches,petite stitches и контура. Защо са тези три ключа....Но завърших един Шерлоте както аз го разбрах и долу горе стана.
    Редактирано от dori4a : 17.12.2012 в 22:37. Причина: качване на снимка

  11. #26

    Подразбиране

    dori4a,full stitches е цяло кръстче, quarter stitches е четвъртинка кръстче, а petite stitches е гобленов бод или полукръстче. Като го шиеш гобленов бод не зная как ще разделиш квадратчето на 4. А са три защото с един цвят може да шиеш няколко вида бод и за улеснение имат различни знаци. А за контура всеки вид линия се шие с различен цвят.
    Дано съм помогнала. Но како казва Русинова покажи ключа.

  12. #27

    Подразбиране Гоблените на Херитаж

    [QUOTE=dori4a;491660]Да за контура разбрах,че е различен знак за цвят.Но защо има три ключа дали по мое желание или за дадени място на гоблена,незнам.Има в едно квадратче четири знака, там трябва да се съберат четири малки кръстчета по обяснението ма бода. Аз го карам гобленов 1/1,защото 4 квадрата на Аида 14 в един е мн. трудно.Ето и името на всеки ключ full stitches, quarter stitches,petite stitches и контура. Защо са тези три ключа....Но завърших един Шерлоте както аз го разбрах и долу горе стана.
    Редактирано от dori4a : 18.12.2012 в 00:23. Причина: грешка в правописа

  13. #28

    Подразбиране

    Ето я и завършена,Шерлоте смятам,че като за начало се получи.[/QUOTE] http://todorkaandonova.snimka.bg/tap...73042.29270057

    Ще продължавам и с други красавици на тази фирма.Но дават да шият на 27 броя evenweave .Ако не намеря такава ще шия на Аида14 ,както е Шерлоте.
    Редактирано от dori4a : 18.12.2012 в 00:22. Причина: качване на снимка

  14. #29

    Подразбиране

    Получих от някого схемата и на тази красавица: DAMA ROSADA.pth PIOPIOMARGA,но не мога да разбера с какъв бод се шие,ако някой може да помогне!!!! Не мога да и прикача снимката затова и изписвам само името.Страхотна е.
    Редактирано от dori4a : 01.03.2013 в 23:08.

  15. #30

    Подразбиране въпрос

    Реклама:
    Как се използват иглите с двойно ухо? Ако някой е използвал такава игла нека да сподели за ползите от нея.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •