Показване на 1 до 12 от 12
  1. #1

    Подразбиране Салата от варени яйца

    :? Незнам, но на мен при варенето ми се пукнаха малко яйца :twisted:
    За това реших да споделя една моя любима рецепта.
    Когато бях малка БАБА много честичко ми я правеше
    Та така :wink: " Салата от варени яйца"


    Яйцата се сваряват , след което се обелват и настъргват на едро ренде или се намачкват с вилица. Изварата /сиронце/се разбърква с майонезата. Добавят се яйцата, горчицата/може и без/, сол на вкус, черен пипер и измитият и нарязан на ситно пресен магданоз. Всичко това се разбърква много добре.Става като пастет.

    Поднася се билно намазано в/у препечена филия

    Бон апети момичета
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране а

    А така изглежда
    Забравих магданоза
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    Това звучи вкусно ,ще пробвам след празниците ,защото обикновено яйцата се чудя какво да ги правя след това.Мерси за идеята

  4. #4

    Подразбиране

    щтом пресъства думичката извара,ще е готинко.
    просто лично аз обожавам изварата .
    правя подобна салата както твоята съни ,просто вместо яйца,режа кисели краставички, и добавам към тях : извара,счукани орехи и майонеза

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  5. #5

    Подразбиране e

    А на това ако му сложите точно к. краставички и малко сварено бяло пилешко месце
    и четири
    просто какво да кажа повече

  6. #6

    Подразбиране

    а,така нямаш грешка

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  7. #7

    Подразбиране

    :? :? Мисля,че с тази салата могат да се направят много импровизации и да удивим ,било то домашните или пък гостите

  8. #8

    Подразбиране

    И аз съм чувала подобна рецепта.
    Салатата е страхотна.

  9. #9

    Подразбиране моят вариант

    Момичета,хубава е салатата,но и аз искам да Ви предложа вариант.Към яйцата аз прибавям ситно нарязани перца от лук,сирене,олио,чер пипер.Става хубава.Още повече върви с домашна ракийка!Наздраве!

  10. #10

    Подразбиране

    И аз да добавя нещичко за тази салата...по принцип я правя, но запазвам белтъците и след това ги пълня със салатката...става много ефектно...

  11. #11

    Подразбиране извара

    Изварата е нещо универсално.По скоро през зимата:извара, лютеница, нарязани орехи, чесън. А за днес- ВЕЛИКДЕН :сварени на едри парчета тиквички се пасират с вилица, майонеза, чесън, копър.

  12. #12

    Подразбиране салата от варени яйца

    Реклама:
    В моето семейство я правим по Великден когато се съберат много яйца.Знам я от една моя братовчедка .Ето и моята рецепта :
    яйца - сварени -- количество по избор
    зелен лук - само перцата
    сол
    олио
    оцет
    черен пипер
    Яйцата се нарязват на кубчета - е силно казано на кубчета.Прибавят се и нарязаните перца.Посолява се и се добавя олиото и черния пипер.Разбърква се добре.Най - накрая се добавя и оцета !!!!Важно е защото ако се сложи преди другите продукти салатата става една такава "водна "!
    ПРИЯТЕН АПЕТИТ !

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •