Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 29 от 29
  1. #16

    Подразбиране

    и шоколадовите зайци
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    наричана още bambinkamalinka

  2. #17

    Подразбиране

    Скарлет благодаря за рецептата при първа възможност ще я пробвам

  3. #18

    Подразбиране

    Скарлет, благодаря за рецептата на желираните яйчица. Определено тези кулинарни вълшебства развалят дисциплината ,но по празниците може . Още малко - и черешова диета.

  4. #19

    Подразбиране

    Момичета страхотни сте

  5. #20

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от bambina
    малко са претрупани,но...
    По-скоро са свежи като пролетта,а това е хубаво.....

  6. #21

    Подразбиране

    Ето моите ястия, които успях да снимама. Агнешкото с ориз не успях да снимам.
    Зелена яйца с пъдпъдъчи яйца
    яйчна салата
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #22

    Подразбиране

    Картофки с копър
    Желираните яйца вече ги показах
    Сладолед в силиконова форма-яйце.
    Рецептата е 3 яйца, 150 гр пудра захар и 300 мл готварска сметана.Разбиват се поотделно жълтъци и белтъци, всичко се смесва,прибавя се ванилия, орехи, шоколад или ягоди, съответно става- ванилов, орехов, шоколадов, ягодов сладолед.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #23

    Подразбиране

    Поздрави за всички момичета погрижили се великденските им софри да са така богато отрупани.
    Уви аз за съжаление пропуснах да снимам нашата Великденска трапеза. Ние си похапнахме печено на пещ агънце. Тези които са опитвали предполагам знаят, че става невероятно вкусно. Агънцето бе пълнено с ориз, гъбки, морковчета и разбира се подходящи подправки.
    Ще ви покажа обаче яйцата и курабийките. Предварително се извинявам за ниското качество на снимките, но са правени с камера.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #24

    Подразбиране

    Повечето от яйцата си боядисах с брилянтните боички от Метро. Станаха доста атрактивни, но за съжаление не успях да получа сполучливи шарени яйца. Затова си направих няколко с обикновенни бои в памук и с листенца.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #25

    Подразбиране

    Имам няколко снимки и с апарата на сестра ми. Те обаче ни бяха на гости вечерта, когато голяма част от яйцата бяха раздадени или "сборени" и естествено понеже всички вече доволно бяха похапнали не се сетихме да снимаме всички вкусотии от трапезата.
    Великденските курабийки са по рецептата на Скарлет, за което искрено и благодаря. Моята рецепта бе подобна, но се получават по скоро хрепкави бисквитки, а тези просто се топят в устата. Всички познати много ги харесаха.
    Правих и маслени лимонови бисквитки, които бяха по-скоро атракция за децата.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #26

    Подразбиране

    И още...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #27

    Подразбиране

    И последно нещо, което не е мое творение, но ми се иска да ви покажа.
    Това е козуначено руло - подарък от сестра ми. За съжаление нямам рецептата, т.к. свекърва и е слагала продуктите "на око", а сестра ми е месила и плела козунаците.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #28

    Подразбиране

    Steny,браво,чудесна трапеза!
    Позасмях се като видях и твоето желирано яйце май тази година,желираните яйца направиха голям фурор.

    Джема,искам да направя като твоя сладолед,та въпросите ми са:
    Необходимо ли е да се бие с миксер(машина) или може и на ръка?
    Готварска сметана е тази в кутиите-нали??? :?

    А,иначе сладоледеното яйце е страхотно!
    По този повод още един въпрос -откъде се сдоби с такава хубава форма за яйце???

    P.S.Ох,станаха много въпросите,но показваш все красиви неща и как да не се изкуши човек............... :wink:

  14. #29

    Подразбиране

    Реклама:
    Ами аз разбивах с миксер първо жълтъците със захарта, прибавих сметаната и накрая разбитите в отделна купа на сняг белтъци и ванилия до еднородна смес. Може да разбиеш жълтъците и белтъците отделно и после всичко да смесиш на ръка с леко разбъркване.Аз замразявах в машината за сладолед, ако замразяваш в камера, то периодично, през половин час, разбърквай сместта, за да замръзне еднородно,а не на буца лед.
    Формичката ми я донесоха от Германия,за което благодаря на Мили от БГ Мамма.
    Готварската сметана е катотази сладкарската, но без захар,да в кутиите е.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •