Моя скромен опит е - един път участвах в игра и то в осинката.Там всеки пращаше на ръководителя на играта фото на етапите си при бродирането и само те двамата знаеха какъв е основния подарък. Отделно имаше тема за играта и всеки пишеше какво харесва като гоблен - пейзаж, цветя или друго. Основния подарък имаше определени минимални размери за бродиране. Няма да описвам с какво желание играх и как се старах. Бях решила едно да шия, но след като моето момиче писа, че харесва феичките на ДМС смених модела. Определено имаше доста допълнителни подаръци за децата и за другото и хоби - бижутата. Оформлението го направих с паспарту без стъкло, че го пращах по позната със самолет, така имах и възможност да сложа и сладки неща, освен панама и няколко вида метализирани конци. В едната стая у дома бях направила кът и само слагах допълнителни подаръци - все ми се виждаха малко. А аз не останах недоволна от моя подарък - пано с пеперуди от Жанлин и кулинарна енциклопедия и книга на любимата ми авторка Джейн Остин- в много луксозен вариант са и двете книги. Отделно бисер и ленти в големи количества. Но имаше и краен срок на изпращане на нещата. Само това, че мин.година си купихме нова къща и имах няколко месеца зор ме отказа да участвам в друга игра. Но в нашия форум предпочитам да се въздържа за известно време.

Може би трябва да има контрол върху изпълнението и да има време всеки да напише какво харесва и всяка да прецени какво да направи- има толкова хубави неща от всяка от нас - за да не става "отбии номер".