Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 24
  1. #1

    Подразбиране Рейтинг за участие в игри с подаръци

    Привет, дами
    аз по-често наблюдавам развитието на игрите и по-малко участвам, но ми хрумна нещо и реших да го споделя.
    Предложението ми е, да се калкулира някакъв рейтинг според отзиви от предходни игри, участие в робини, креативни (и приложими) идеи при решаване на проблем при някого ... Всяко участие да носи някакви точки, според това как се е справил участника, спазил ли е стока и условията ... Ако при всяка игра, ние наблюдателите участваме в анкета и определяме "награда на публиката" също да добавя бонуси при участника
    Един вид да има квалификации. Който ги премине - участва. Не е лошо да съществува и дисквалификация

    В момента само нахвърлям идеи, а вие може да се сетите за още неща
    Ако максимума е 100, то за качествено провеждане и всеобщо веселие, да се определи минимален рейтинг за участие например 75

    Има ли някаква подобна схема по руските или други форуми?

    Това може да се отнася за игрите с подаръци. Какво ще кажете? В другите игри могат да взимат участие по-широк кръг форумци


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    В някои руски форуми, снимки на подаръците се показват предварително. Показва се само изработеното от участниците, без да се знае, кое от кой е. След това се тегли жребий, кой на кого да изпраща, като допълненията към изработения подарък са по желание.
    В нашите игри някои наблягат повече на допълненията, отколкото на изработеното от самите тях.

  3. #3

    Подразбиране

    Идеята на rodich е доста интересна и оригинална!
    Заслужава внимание и ако се измисли нещо подобно гласувам ЗА.

  4. #4

    Подразбиране

    По отношение на предложението за рейтингите съм по-скоро за, макар че имам известни опасения...
    Винаги съм смятала, че ако желанието да се зарадва някой е по-силно от желанието да се получи хубав подарък, издънки в игрите няма да има. В този смисъл, ако хората, които ще имат право да оценяват подаръците са склонни да подготвят "подарък на публиката" без съответно да получат подарък...аз съм за...това говори, че тези хора наистина имат щедри сърца. Това от друга страна е допълнителен стимул пък за хората с щедри сърца, които подготвят подаръците. Но...тук са и опасенията ми - как ще се избегне чисто хипотетичната възможност в игрите да се включат хора, които нямат чак толкова щедри сърца, но участват с цел да получат хубав подарък? Аз лично на този въпрос нямам отговор...

    Иначе срещи в различните градове винаги е имало. Вътрешна размяна на подаръци между участничките в различните групи по срещите от различните градове също винаги е имало. И аз искам да си разменям подаръци с Бургаската група...ама надали ще ме огрее...
    Играта на софиянки не е по-различна. Различното е само, че решихме да се показва предварително какво ще се шие....което съответно наложи отварянето на отделна тема. Спокойно само тема е...а и правилата на форума не виждам да го забраняват.
    Защо се налага играта да е затворена, мисля че не е нужно да обяснявам. Ясно е за всички.

    Обидните квалификации няма да коментирам. Под достойнството ми е.

  5. #5

    Подразбиране

    Mnogo dobra ideia dano i drugite da ia haresat

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от wylchin Виж мнение
    Моето мнение за рейтинга: много, ама много отрицателно. На един му харесва едно, на друг друго. Не мисля, че трябва да има рейтинг. Това е изключително обидно. Играта, която си направиха софиянки е просто подигравка с останалите. Все едно деца, които се правят на важни и казват кой да играе и кой не щото са от града на селяндурите и това им дава някакво самочувствие, че са нещо повече. Дано не предизвикам бурни реакции, никого не искам да обидя, но могат да си преместят темата в друг раздел, който да се казва например "Само за софиянки".
    Тц-тц, сега виновни ли да се чувстваме!!! И да се обиждаме на селяни и софиянци!!! Със същия успех играта можеше да носи името Горно-нанадолнищна пролетна игра"
    Мястото където някой е роден или живее не го определя. Човек сам се определя какъв е според думите и поведението си!
    Организираме играта на принципа, че се познаваме и си даваме гаранция, че няма да има разочарования! Идеята беше да покажем, че има и други работещи начини за игра! А определението "софийска" идва от това, че размяната ще е лична, на среща в София!
    Аз съм родена в малък град и това, че живея в София вече над 16 години, защото така налагат обстоятелствата, не ме определя като човек! Селянията е начин на поведение и мислене, така че си намерете друг елемент на обида в този регламент и игра!

  7. #7

    Подразбиране

    Аз подкрепям rodich за рейтинг. Вижда се какво праща всеки един от нас при игрите. И в никакъв случай не искам да се елиминират новите съфорумки, които искат да участват - може би контрол на етапите им, или...

    На wylchin мога да отговоря - относно Софийската игра - В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ ДА НЕ СЕ ВЪЗПРИЕМА КАТО "НИЕ НАДУТИТЕ СТОЛИЧАНКИ"!!!
    Идеята ни беше съвсем друга - когато играта е с по-строги правила и с предварително показване на етапи,без участие на "издънили се гобленарки" и е между приятелки - ДАЛИ ЩЕ ИМА РАЗОЧАРОВАНИ? Това е идеята, а относно възможностите - в София и големите градове има по-голям достъп до конци и материали, докато в малките населени места е трудно да се намерят дори конци. За мен ТОВА е разликата между София и малките села и градове!

    Въпреки липсата на материали в Горна Оряховица, Смолян, Силистра, Стражица, Правец, Добрич и т.н.... аз лично съм получавала чудесни подаръци от тези градове, изпипани до съвършенство, изпратени от душа! И не говоря за СКЪПИ неща - а просто елегантно изпълнени, от сръчни ръце!

    Така че се явява и тази разлика - желание да зарадваш другарчето, и липса на уважение и отбиване на номера!

    Повечето от нас шият за удоволствие, търсим тръпка в игрите - но уверявам те, wylchin, тръпката е доста неприятна, когато получиш недоизпипан и недомислен подарък! Дано не ти се случва!

  8. #8

    Подразбиране

    Момичета ,рядко имам възможност да влизам във форума ,но сега ми се иска да отговоря на wylchin. "Софиянки" са като всички останали участници тук.Никой не се гордее или да се прави на велик.В този форум, независимо от местоживеене ,образование , длъжност ,титла и т.н. всички са равни!
    Смятам ,че и в други градове се организират вътрешни игри и това не е лошо и никой не би трябвало да се обижда.Когато хората се познават не е необходимо да има регламент ,но тук организаторите дадоха възможност за участие и на " селяндури"/ цитат....моля за извинение/.
    С цел да се избегнат разочарования от участниците се сложиха и препоръките.Не всеки има тема в " творбите" и може да му се погледне работата,Най- малкото да се ориентира другарчето му какво да му ушие.
    Като знам какво е търсене и коментиране на схеми в нашата група на записалите се в предишни игри и след като съм виждала и готовите им неща,а в последствие и получените подаръци на някой от тях НЕ МОГА ДА ГИ ОБВИНЯ за критерийте им за участие в тази игра.
    Целта е да участват сериозни и отговорни хора ,за да няма отрицателни коментари /дано/.Ако се запише някой за когото никой нищо не знае ще са спокойни ли организаторите?
    Мисля ,че би трябвало да има някакво изменение при организирането и провеждането на игрите в бъдеще ,за да се сведът до минимум негативните реакций

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от wylchin Виж мнение
    Играта, която си направиха софиянки е просто подигравка с останалите. Все едно деца, които се правят на важни и казват кой да играе и кой не щото са от града на селяндурите и това им дава някакво самочувствие, че са нещо повече. Дано не предизвикам бурни реакции, никого не искам да обидя, но могат да си преместят темата в друг раздел, който да се казва например "Само за софиянки".
    Ако прочетеш внимателно условието на играта ще забележиш, че е отворена и за несофиянки. Аз пък си мисля, че много добре са измислили условията и ги приветствам за това.

    Колкото до рейтинга - идеята ми се струва добра, но пък няма да може да се преодолее субективизмът при даването на оценките.
    Редактирано от tazzzz : 15.03.2013 в 12:42.

  10. #10

    Подразбиране

    След всяка игра се заговаря за промяна на правилата за участие, но до сега всичко си остава по старо.Не е имало игра, в която да няма разочаровани. Може би и сега в "софийската" да има, но се надяваме, че няма да има големи издънки, нали за това предварително си показваме, кой какво ще изработи. Това е само опит за промяна. Не твърдя, че е идеален, но поне се опитваме да направим нещо.

  11. #11

    Подразбиране

    Аз пък няма да се хвана на разни провокации на съфорумки които търсят "под вола теле".
    Направили сме такава игра защото така сме преценили.
    Всички от цяла България могат да си направят игра с техни си условия -форума е либерален и не го забранява.
    ВСИЧКИ които искат да се запишат за нашата Софийска пролетна игра имат тази възможност достатъчно е да си намерят 3-ма гаранти.Всеки ще стане гарант на доказал се човек/всеки от нас има тема с това което прави/

  12. #12

    Подразбиране

    "Това е изключително обидно. Играта, която си направиха софиянки е просто подигравка с останалите. Все едно деца, които се правят на важни и казват кой да играе и кой не щото са от града на селяндурите и това им дава някакво самочувствие, че са нещо повече."
    wylchin , аз не съм съгласна с такова мнение. От Самоков съм, но бях приета с отворени обятия и много топли чувства от "важните" софийски момичета в тяхната група. Ето, че и извън "града на селяндурите" любителите на това хоби са добре дошли при тях!
    Що за епитети обаче са това?

  13. #13

    Подразбиране

    Както,може би повечето знаят съм един от участниците във форума,който не пропуска игра. Категорично "ЗА" съм за промяна на правилата в игрите.Това с рейтинга не ми се вижда много удачно, особено за новоприсъединилите се във форума,дай Боже да са повече и доста по-отговорни към ангажиментите, които поемат.Всеки участник трябва да си прецени достатъчно добре времето преди да се запиши.Не трябва да се изпращат подаръци за отбиване на номера.
    Би бил добър варианта да се показват на определена дата, преди крайния срок, снимки на избродираните неща на организатора на играта.Малко ще се натовари,но...така си мисля, че разочарованите ще са по-малко.Тегленето на имената след показване не подаръка е малко като нож с две остриета т.е другарчето да получи нещо избродирано, което вече има.Знам, че всеки има различни предпочитания и не винаги вкусовете съвпадат.Има толкова красиви и малки по размер модели,които биха зарадвали всеки.
    Харесва ми и варианта и на "Пролетната игра" в която и аз като ПРОВИНЦИАЛИСТ заслужих доверието на софийските момичета( за нея нямам притеснения в избора си, защото повечето от тях познавам не само виртуално).С малко допълнение - името на другарчето е известно, а се показва снимка на това, което ще се бродира.
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  14. #14

    Подразбиране

    Участието в игри винаги е носело риск.Това е и част от тръпката... за жалост почти не минава игра без разочаровани!
    Промяна в правилата трябва да има ,но не съм много сигурна как би сработил модела с рейтингите. Какъвто и регламент да има той трябва да се спазва! Регламента се прави с цел да опази участничките,а не да обижда някой!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз пък да Ви кажа че повечето софийски момичета ги познавам лично и си ги обичам. Толкова добронамерени и готини дами - само добро съм видяла от тях.И много са ми помагали.
    Играта си я направиха защото не искат да се разочароват. Все още има дами които изпращат вехтории от по левче и когато ги получиш чуството е необяснимо...що пък да си го причиняват !
    Техния регламент много ми хареса Изкушавам се да се включа не защото няма да имам гаранти а защото на 25,05 е празник на просветата и няма да мога да ида на "живо" при тях а ще трябва да ангажирам някой да ми го изпраща.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •