Показване на 1 до 9 от 9
  1. #1

    Подразбиране Раздвижено паспарту

    Тези дни търся решение за рамкиране на малко моделче - йероглиф. Представям си го да е с по-цветна рамка или по-шарено паспарту ...
    най сложно е, когато човек иска нещо, но не знае какво точно!
    Попаднах на снимка с нещо подобно (горе в дясно)

    Разбира се и централния гоблен на снимката е много подходящо оформен ...
    Знаете ли как става? Дали е бродирано?

    Овации за автора на работите на снимката!!


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  2. #2

    Smile

    Това горе в дясно е бродерия към гоблена..............

    Иначе, намери си подходяща шаренийка и на фотото, аз така съм правила, поисках да ми изкарат на определен размер и после изрязах в центъра според размера......

  3. #3

    Подразбиране

    did_tag, ще опитам, благодаря за съвета

    А едва вчера научих как може да се реализира папарту във вид на арка. Ножовете за правоъгълно и кръгло паспарту се комбинират Имах един модел, който исках да изглежда така, но ми казваха, че машината може да изреже или само кръг или само успоредник


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  4. #4
    Галерия "АПРИ"
    Guest

    Thumbs up

    Цитат Първоначално написано от rodich Виж мнение
    did_tag, ще опитам, благодаря за съвета

    А едва вчера научих как може да се реализира папарту във вид на арка. Ножовете за правоъгълно и кръгло паспарту се комбинират Имах един модел, който исках да изглежда така, но ми казваха, че машината може да изреже или само кръг или само успоредник
    Може да се комбинират, но при изработването на паспартуто трябва много да се внимава за да стане достатъчно прецизно - тъй като това е по-примитивния начин за направа. Освен по този начин ние разполагаме и с възможноста за изработване на паспарту чрез специален плотер с компютърно управление, където освен произволни форми може да се прави и украса (орнамент) върху паспартуто.
    Редактирано от Галерия "АПРИ" : 31.03.2013 в 21:28.

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Галерия "АПРИ" Виж мнение
    Може да се комбинират, но при изработването на паспартуто трябва много да се внимава за да стане достатъчно прецизно - тъй като това е по-примитивния начин за направа. Освен по този начин ние разполагаме и с възможноста за изработване на паспарту чрез специален плотер с компютърно управление, където освен произволни форми може да се прави и украса върху паспартуто.
    Ехааа, къде е това ателие?


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  6. #6
    Галерия "АПРИ"
    Guest

    Smile

    Цитат Първоначално написано от rodich Виж мнение
    Ехааа, къде е това ателие?
    https://www.facebook.com/pages/%D0%A...29950630421752

    http://aprigalleria.ovo.bg/

    Качеството е гарантирано !

  7. #7

    Подразбиране

    Ще се възползвам от услугите ви тая седмица, дано ви открия бързо и лесно

  8. #8
    Галерия "АПРИ"
    Guest

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от кроти Виж мнение
    Ще се възползвам от услугите ви тая седмица, дано ви открия бързо и лесно
    Заповядайте, ще се радваме да ви помогнем. Мястото е доста лесно - на 10 метра от кръстовището между ул.Раковска и бул. Дондуков.
    Редактирано от Галерия "АПРИ" : 05.06.2013 в 23:06.

  9. #9

    Подразбиране Паспарту - идея

    Реклама:
    Здравейте!
    Навярно тук е мястото да представя идеята, която реализирах, а всеки да прецени дали ще му хареса.
    При ушиването на "Звездна нощ" и "Слънчогледите" нощта ми беше по-малка като размер, въпреки, че я ших на 16 каунт панама с цел да я увелича. След рамкирането, тази несъразмерност между двойката продължи да ме дразни. Ето какво решение открих, за да ме удовлетвори до някъде:
    1.jpg StarryNightYanaaspartu.jpg

    Принтирах на лазерен цветен принтер само паспарту на самозалепящо се фолио в съответния размер и в точната гама цвят. Резултатът ми харесва много. Друг е въпросът дали и колко ще издържи цветът във времето.
    Просто споделям идея.А ето я и двойката ми сега:
    http://www.goblenite.org/album.php?a...hmentid=173814
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •