Показване на 1 до 10 от 10
  1. #1

    Подразбиране Козунак с локум - как?

    Привет на всчики, които се въртят из кухнята и около точилката
    Търся изптитана рецепта за домашен козунак с локум. Подробно описана
    Ако е тайна - може на мейла или лични - обещавам да не я издавам


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    Тази тема стана малко военна, т.е. Питам и отговор не искам ...
    Ето го козунака, ама е без локум
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  3. #3

    Подразбиране

    Мога да ти предложа един вариант.Замесваш си козуначено тесто. Отделяш една топка за козунак с локум. Топката разделяш на три равни части. Вяка част я разточваш / аз го правя с намазнени ръце върху намазнен плот/с размери 40х10см. Върху първата част нареждаш нарязани парченца локум.Количеството пожелание. Слагаш втория лист отгоре и отново локум. накрая слагаш третия лист и започваш да усукваш все едно изтискваш пране. Така се получава усукано руло което поставяш в намазнена и набрашнена форма за кекс. Втасва втори път, мажеш с жълтък, поръсваш със захар и печеш на 175градуса за около 20 минути.
    Понеже тестото е със захар втасването като време е различно. Трябва сама да прецениш кога е удвоило обема си.
    Може вече да си ги направила но ...ще знаеш за догодина

  4. #4

    Подразбиране

    Благодаря ти, Юра. Ще го тествам непремнно
    Иначе снимката е на моя козунак. Като за първи опит си пиша отличен


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  5. #5

    Подразбиране

    Браво, и аз тази година направих домашни. Но за замесването ползвах хлебопекарната. На вид са перфектни - но не съм отрязала още от тях. Малко им остана обаче - надявам се и вкусът им да е чудесен .
    Друго си е да ти замирише на козуначе в къщи....

  6. #6

    Подразбиране

    Е не се бях сетила до сега за козунак с локум (не че не слагат парченца в готовите по магазините), ама за плънка... - ще го пробвам, аз обикновено слагам домашен мармалад от сливи и става разкошно на вкус (или поне ние го харесваме така)

  7. #7

    Подразбиране

    Аз лично моя го правя като разделям тестото на части и слагам парчетата локум между тях. Става разкошно. Подобно на рецептата на Юра

  8. #8

    Подразбиране

    Козуначената рецепта вече съм я публикувала в темичката си, но ако бих била полезна за догодина или на някой който му се дояде сега козунак с локум, ето рецептата:http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/05/blog-post.html

  9. #9

    Подразбиране

    Обожавам Червено вино и редовно вкъщи гледам да държа поне една бутилка от него. Опитвала съм много сортове, имам такива, които предпочитам, но като цяло всяко едно ми харесва.
    Редактирано от ivaila88 : 16.12.2019 в 19:09.

  10. #10

    Подразбиране

    Реклама:
    Вече 2-ра година правя козунаци с миксер. Свекърва ми ме светна за тази тайна. Става много лесно и бързо, но основната тайна е да разполгате с планетарен миксер, който на практика меси и разбърква сам. Още 2020 година разбрах за тази рецепта и исках да направя за Великден, бях малко преди заплата и за това взех кредит до заплата от Макс Кредит купих си миксера и си върнах кредита. След като видях колко са точни започнах да ползвам кредитите до заплата често - https://www.maxcredit.bg/product/maks-balans

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •