Душкова, абсолютно те подкрепям в коментара ти относно цветовете.
Не случайно най- добрите резултати се получиха в предишните игри с графиките и по специално с монохромните модели, гоблените в различни нюанси на една гама.
Като пример показвам моята интерпретация от участието си в тези игри като ги съпоставям с оригиналната картинка. Жалко,че съм изгубила оригиналната картинка на първия гоблен, но доколкото си спомням беше в синьо-лилава гама.

Може би момичетата, които не са участвали в такава игра не могат точно да разберат смисъла на играта, но наистина от моделите,които се очертават като водещи в гласуването, струва ми се,че няма да се получат задоволителни резултати. Просто ще се сменят едни цветове с други, но поради големият брой на цветовете отново ще се получи голяма шарения и трудно ще се различават един от друг.

Но това пък ми дава идея за следващата такава игра - да се направи само с монохромни модели под мотото "Да оцветим еднообразието"

Относно споменатите 5, 6, 11 и 12 модели - те бяха предложени в края на първото гласуване, за това ги включихме директно в последната анкета.