Показване на 1 до 10 от 10
  1. #1

    Подразбиране ПОМОЩ ЗА КАЗАНСКАТА СВ. БОГОРОДИЦА

    Здравейте дами/ господа!
    Имам нужда от помощ за иконата Казанската Св. Богородица на Солария.
    Имам две схеми на гоблена с два различни ключа. Единия ключ със схема е на руски, мисля, че е взета от руски сайт, а другата схема, която е доста размазана и не мога да шия по нея, е на български. Тази която е от руския сайт е с крейник и половината цветове се различават от бъргарската комплектовка.
    Прилагам двата ключа и питането ми е, ако някой я е шил, да сподели с мен, кой от двата да използвам.
    Благодаря предварително!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    не мога да помогна, само искам да споделя, че имам българския вариант и смятам да шия по него. Мисля, че поне ключа в него е оригиналния на солария. Имам и един въпрос как смяташ да го шиеш - 1:1 или 1:4 и на каква панама

  3. #3

    Подразбиране

    Ако мога да помогна?Имам схемата на Казанската на Солария от списание Дона,там конците са Венус. rossi.petrov@gmail.com

  4. #4

    Подразбиране

    Смятам,че трябва да се ръководиш от българския вариант.Поне е оригинален на Солария.Има 3 цвята ламе -2 златно и 1 сребърно.,на които в момента номерата са променени .Направи си справка когато купуваш цветовете.Ший както предпочиташ,1:1 или 1:4.,може и кръстче, моделът го позволява.Кръстче и 1:4, ще е по-голям и панамата - какъвто вариант избереш да се съобразиш с него. Зависи какво ти харесва и колко търпение имаш.Успех!

  5. #5

    Подразбиране

    Според мен по първия ключ,въпреки,че не знам колко е оригинален.Ако е такъв,е от комплектовка,която се продава в чужбина,защото в нашите доколкото знам няма сложен ключ.Колкото до начина на шиене-според мен е абсурд да се шие икона 1:4.Трябва да е 1:1 или ако искате по-голям-с кръстчета,което според мен даже е по-красиво
    rusinova@mail.bg

  6. #6

    Подразбиране

    Благодаря за отговорите Ви! Демира, а вашия ключ съвпада ли с моя? Росси 369, благодаря за помощта, но за сега ще се въздържа. Ако на по-късен етап ми се наложи, ще ви потърся .
    Иначе смятам да го шия 1:1 на българска панама. На Солария съм шила Св. Николай Чудотворец пак 1:1 и стана много хубав, но шиенето с ламе си е мъка, за това се изкушавам да пробвам с Крейник, до сега не съм шила с него и даже не знам как и стои на панама.
    Имам още малко време да помисля.
    Много благодаря още веднъж!

  7. #7

    Подразбиране

    ключа съвпада напълно

  8. #8

    Подразбиране

    Здарвейте!
    Имам слединя въпрос -дали се продава готов комплект на Казанската икона ,но с ДМЦ?Има ли някой информация за цена и начин да си опръчаш?

    http://toni68.snimka.bg/tapestries/m...55858.17667909

    извинявам се ,че ползвам чужда снимка, но това намерих
    Редактирано от lenao : 31.07.2013 в 14:06.

  9. #9

    Подразбиране

    Точно този гоблен на снимката,която показваш ,е шит от пренабор на схемата в ДМЦ,който го има из нета.Ориг.гоблен е на Риолис, и не е с ДМЦ.Мисля че има фирми в България,които предлагат ориг.комплектовки на Риолис.Ако ще купуваш от някоя бълг.фирма,по-добре потърси схемата в нета и си го комплектовай.Извинявам се на Тонито,че коментирам снимката и,но от нея съм го разбрала
    rusinova@mail.bg

  10. #10

    Подразбиране

    Реклама:
    ...Намесвам се и аз,защото я шия в момента...не споменавам колко време...Купих я по Интернет от Солария,заедно с моята приятелка,тя го избродира мащаб 1:4 и стана много красива!Тя си я купи с ДМЦ конци,аз с Венус.Лицето е изразително нищо,че е такъв мащаб.Стана много красива и внушителна.Мога да изпратя схемата-тя е една и съща независимо с какви конци се шие.Разликата е в това,че ако липсва цвят.аналог във Венус,просто шиете няколко символа все един и същи цвят!Нищо сложно и объркващо!Само да добавя,че с ДМЦ конци е по-хубава!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •