Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 36

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране Шевна машина

    Мили дами,дайте съвет за шевна машина.Голямо гледане из нета и се обърках вече.

  2. #2

    Подразбиране

    зависи за какво ще я ползваш. моята е Тошиба, имам я вече повече от 5 години и съм доволна. не че я ползвам често, но има зиг, който ми трябва и допълнително краче за смяна на ципове, което ми е много от полза. иначе има общо 23 програми, но всъщност ползвам не повече от 6-7. успех с избора

  3. #3

    Подразбиране

    Имам Лучник от промоция на Метро,електрическа ,важното е ,че исках да има зиг-заг, не е с електроника, има възможност за изработване на илици.Задоволява ми нуждите.Имам и крачна .Зависи за какво ще я ползваш,за домашно ползване бива и не толкова скъпа.Добра марка са и ПФАФ

  4. #4

    Подразбиране

    Благодаря ви!!!! ♥♥♥
    Имам крачна,но е с мен на години и вече взе да я хваща лудостта - днес шие,утре - не.
    Някои машини били с пластмасови части и се чупели много.Та затова търся помощ!

  5. #5

    Подразбиране

    Диде, имах Лучник и не бях доволна, затова я продадох. Купих Сингер преди около 15 години, доста скъпа си спомням със сума ти ми операции, ама и тя не чини. Трудна задача си си поставила, успех!

  6. #6

    Подразбиране

    Наскоро си взех тази: http://www.ivna-bg.com/?16,elna-explore-220
    Начинаеща съм, но вече имам ушити едни дънки, панталончета за синчето, чаршафи, спално чувалче за дете, прекроявам стари тениски...
    С подходящата игла машинката се справя много добре. С метални части е (поне според описанието на вносителя) и има гаранция 5 години. От ровенето ми в Интернет разбрах, че Сингер са купени от китайци и качеството им е паднало. Добри марки в момента са Pfaff, Janome, Elna, Brother, Bernina. Вече, зависи от бюджета ти... Тези марки не са евтини. Мисля, че и от Toyota хората са доволни.
    Дано да помогнах.

  7. #7

    Подразбиране

    Благодаря ви!!!

    Nev,благодаря за линка. Изглежда страхотна,впечатлена съм от крачето за пачуърк.
    Продължавам да се ровя из нета,накрая или ще си купя боклук или ще улуча най-доброто....

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Дида Виж мнение
    Благодаря ви!!!

    Nev,благодаря за линка. Изглежда страхотна,впечатлена съм от крачето за пачуърк.
    Продължавам да се ровя из нета,накрая или ще си купя боклук или ще улуча най-доброто....
    Диде, от моя скромен опит ...... Elna e е мн добър вариант/ цена- качество / Може и да изглежда грубо, но всичко под 500лв е само за" гледане"

    Друг вариант: , но трябва да имаш и познат машинен техник. Втора употреба на Varimatik на PFFAF- тук цената вече е около 150-200лв / но трудно се намират...

  9. #9

    Подразбиране

    Извинявам се, че ще се намеся в чужда тема, но понеже и аз в момента съм в процес на търсене за закупуване на шевна машина.Спрях се на един модел на Тойта и реших да го споделя тук и да чуя мнения за него http://www.axioma-hobby-shop.com/bg/...oduct1900.html

  10. #10

    Подразбиране

    Само да кажа, че крачето за пачуърк не ввлиза в комплекта, поръчва се отделно. В комплекта има крачета за илик, за цип и май за подгъв. Останалите крачета от линка са просто изброени съвместимите.

  11. #11

    Smile

    Да кажа и аз - като дете ползвах крачна Сингер - е, няма такова чудо - шия от 30 години, тя е 2 пъти по-голяма от мен, но и до сега работи. За жалост е при мама, не при мен. Аз преди 10-на години си купих от ТСМ - пласмасова, на ток с 22 вида операции за без пари. Имайки в предвид, че вече шия само когато си обкантвам панамите - достатъчна ми е

    Та мисълта ми е, много зависи за какво ще я ползваш............ Работила съм и с машината на сестра ми - Брадър - върши работа, има доста операции, удобна, компактна, но и тя е пласмасова. То май има само такива на пазара......

  12. #12

    Подразбиране

    Багодаря ви!!!!Много ми помагате!!!!!
    Искам да си върша елементарни битови нужди на нея - подгъв на дънки, ципове,поръбване,закърпване на джобове.....А колко огромно желание имам за зиг-заг.....На моята и бях купила преди 15 години краче,но така и не можах да и докарам кефа да не къса конеца.......

  13. #13

    Подразбиране

    http://www.ivna-bg.com/?12,elna-1000...13-do-31.07.13)
    Тази е на промоция,но ще продължавам да търся...

  14. #14

    Подразбиране

    Диде, извинявай, че съм те подвела, но колкото повече растат децата, толкова по-рядко я ползвам. http://www.axioma.3clab.com/toyota_d.html моята е тази с цена 309 лв. Купувала съм я навремето от Технополис. има 3 години гаранция.

  15. #15

    Подразбиране

    Честно,и аз бях си купила краче за зиг-заг,но не ми вършеше работа,затова сега съм доволна от Лучника.Крачната е повече от 30 год ,но за правия тегел и дължината му е превъзходна.Имам и краче ,което ми помага за затъкаване на скъсани неща. Лучника има възможности за илици без обръщане на плата и още тегели за плетени,трикотажни и ластични тъкани.Най -удобното е ,че няма електроника и е с метални части ,изключвайки корпуса и още едно полезно нещо, сваля се и част от шивашкия плот и е удобство за зашиване на нещо кръгло като се нахлузва на малкото място под иглата. Каквото и да ти кажа ,ти трябва да се ориентираш какво искаш и да си харесаш.Не на последно място са и средствата.На пъво четене и тази ЕЛНА не изглежда зле -има същите аксесоари,намаляване на шивашкия плот...Око да види ,ръка да пипне.
    Редактирано от dushkova : 14.07.2013 в 14:53.

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •