Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 36
  1. #1

    Подразбиране Шевна машина

    Мили дами,дайте съвет за шевна машина.Голямо гледане из нета и се обърках вече.

  2. #2

    Подразбиране

    зависи за какво ще я ползваш. моята е Тошиба, имам я вече повече от 5 години и съм доволна. не че я ползвам често, но има зиг, който ми трябва и допълнително краче за смяна на ципове, което ми е много от полза. иначе има общо 23 програми, но всъщност ползвам не повече от 6-7. успех с избора

  3. #3

    Подразбиране

    Имам Лучник от промоция на Метро,електрическа ,важното е ,че исках да има зиг-заг, не е с електроника, има възможност за изработване на илици.Задоволява ми нуждите.Имам и крачна .Зависи за какво ще я ползваш,за домашно ползване бива и не толкова скъпа.Добра марка са и ПФАФ

  4. #4

    Подразбиране

    Благодаря ви!!!! ♥♥♥
    Имам крачна,но е с мен на години и вече взе да я хваща лудостта - днес шие,утре - не.
    Някои машини били с пластмасови части и се чупели много.Та затова търся помощ!

  5. #5

    Подразбиране

    Диде, имах Лучник и не бях доволна, затова я продадох. Купих Сингер преди около 15 години, доста скъпа си спомням със сума ти ми операции, ама и тя не чини. Трудна задача си си поставила, успех!

  6. #6

    Подразбиране

    Наскоро си взех тази: http://www.ivna-bg.com/?16,elna-explore-220
    Начинаеща съм, но вече имам ушити едни дънки, панталончета за синчето, чаршафи, спално чувалче за дете, прекроявам стари тениски...
    С подходящата игла машинката се справя много добре. С метални части е (поне според описанието на вносителя) и има гаранция 5 години. От ровенето ми в Интернет разбрах, че Сингер са купени от китайци и качеството им е паднало. Добри марки в момента са Pfaff, Janome, Elna, Brother, Bernina. Вече, зависи от бюджета ти... Тези марки не са евтини. Мисля, че и от Toyota хората са доволни.
    Дано да помогнах.

  7. #7

    Подразбиране

    Благодаря ви!!!

    Nev,благодаря за линка. Изглежда страхотна,впечатлена съм от крачето за пачуърк.
    Продължавам да се ровя из нета,накрая или ще си купя боклук или ще улуча най-доброто....

  8. #8

    Подразбиране

    Само да кажа, че крачето за пачуърк не ввлиза в комплекта, поръчва се отделно. В комплекта има крачета за илик, за цип и май за подгъв. Останалите крачета от линка са просто изброени съвместимите.

  9. #9

    Smile

    Да кажа и аз - като дете ползвах крачна Сингер - е, няма такова чудо - шия от 30 години, тя е 2 пъти по-голяма от мен, но и до сега работи. За жалост е при мама, не при мен. Аз преди 10-на години си купих от ТСМ - пласмасова, на ток с 22 вида операции за без пари. Имайки в предвид, че вече шия само когато си обкантвам панамите - достатъчна ми е

    Та мисълта ми е, много зависи за какво ще я ползваш............ Работила съм и с машината на сестра ми - Брадър - върши работа, има доста операции, удобна, компактна, но и тя е пласмасова. То май има само такива на пазара......

  10. #10

    Подразбиране

    Багодаря ви!!!!Много ми помагате!!!!!
    Искам да си върша елементарни битови нужди на нея - подгъв на дънки, ципове,поръбване,закърпване на джобове.....А колко огромно желание имам за зиг-заг.....На моята и бях купила преди 15 години краче,но така и не можах да и докарам кефа да не къса конеца.......

  11. #11

    Подразбиране

    http://www.ivna-bg.com/?12,elna-1000...13-do-31.07.13)
    Тази е на промоция,но ще продължавам да търся...

  12. #12

    Подразбиране

    Диде, извинявай, че съм те подвела, но колкото повече растат децата, толкова по-рядко я ползвам. http://www.axioma.3clab.com/toyota_d.html моята е тази с цена 309 лв. Купувала съм я навремето от Технополис. има 3 години гаранция.

  13. #13

    Подразбиране

    Честно,и аз бях си купила краче за зиг-заг,но не ми вършеше работа,затова сега съм доволна от Лучника.Крачната е повече от 30 год ,но за правия тегел и дължината му е превъзходна.Имам и краче ,което ми помага за затъкаване на скъсани неща. Лучника има възможности за илици без обръщане на плата и още тегели за плетени,трикотажни и ластични тъкани.Най -удобното е ,че няма електроника и е с метални части ,изключвайки корпуса и още едно полезно нещо, сваля се и част от шивашкия плот и е удобство за зашиване на нещо кръгло като се нахлузва на малкото място под иглата. Каквото и да ти кажа ,ти трябва да се ориентираш какво искаш и да си харесаш.Не на последно място са и средствата.На пъво четене и тази ЕЛНА не изглежда зле -има същите аксесоари,намаляване на шивашкия плот...Око да види ,ръка да пипне.
    Редактирано от dushkova : 14.07.2013 в 14:53.

  14. #14

    Подразбиране

    Диде ще се включа в темата с пояснение.Всички съвременни машини са пластмасови.Моят съвет и от опит е - търси такава на която совалката е метална!Гледах тази която си показала има много операции,но точно това не е указано.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Благодаря ви!!!!
    Точно за совалката ми казаха да гледам да не е пластмасова.
    И да,око ще види и ръка ще пипне.Другата седмица ще се поразходя и ще поопипам......
    Златни сте!!!!!

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •