Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 36
  1. #16

  2. #17

    Подразбиране

    Похвали се, като си вземеш машина!

  3. #18

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Дида Виж мнение
    Благодаря ви!!!

    Nev,благодаря за линка. Изглежда страхотна,впечатлена съм от крачето за пачуърк.
    Продължавам да се ровя из нета,накрая или ще си купя боклук или ще улуча най-доброто....
    Диде, от моя скромен опит ...... Elna e е мн добър вариант/ цена- качество / Може и да изглежда грубо, но всичко под 500лв е само за" гледане"

    Друг вариант: , но трябва да имаш и познат машинен техник. Втора употреба на Varimatik на PFFAF- тук цената вече е около 150-200лв / но трудно се намират...

  4. #19

    Подразбиране

    Извинявам се, че ще се намеся в чужда тема, но понеже и аз в момента съм в процес на търсене за закупуване на шевна машина.Спрях се на един модел на Тойта и реших да го споделя тук и да чуя мнения за него http://www.axioma-hobby-shop.com/bg/...oduct1900.html

  5. #20

    Подразбиране

    Не съм я ползвала, но изглежда прилична. Хубаво е, че и натискът на крачето може да се регулира. Така могат да се шият тънки и дебели материи по-качествено.

  6. #21

    Подразбиране

    GalyaSpassova, а дали совалката на тази е от метал?
    Дорис, да знаеш,че накрая ще купя най-големият боклук.....Сънувам шевни машини и се събуждам с чувството,че съм шила цяла нощ.......
    Благодаря ви за помощта!!!!!

  7. #22

    Подразбиране

    На това мое запитване от Аксиома М ми отговориха следното: Автоматичната вдевачка е много хубаво нещо. Първите машини, които имат автоматична вдевачка са Janome 920 и Toyota JetB 224. И двете са на цена 399 лв. Информация и за двете можете да намерите в сайта www.axioma-hobby-shop.com.
    Автоматичната вдевачка може да бъде заменена с ето това устройство: http://www.axioma-hobby-shop.com/bg/...oduct1306.html
    Много лесно се работи с него и е много удобно.

    Всички споменати по-горе машини са с метални совалки, включително и TOYOTA RSR 21. (Пластмасови са совалките на машините с ротационен грайфер.)

  8. #23

  9. #24

    Подразбиране

    Аз имам тойота от 15г като си я купих мн се ядосвах че уж има за регулиране на бода ами го ситенеш.Можеш да скъсаш плата но не и да го разпориш да не говорим да мина през подгав или нещо по дебело.Забиваше иглата в совалката и трябваше да разглобя за да извадя иглата.Миналата година извиках майстор и човека ми дигна малко зъбците и сега вече е коренна промяня.доволна съм от нея.Совалката ми е желязна.за пфаф съм чувала че е пласмасова.Тези които ме посъветваха за тойота ми казаха че шие 5 дънкини плата и кожа и затова си я взех.Шивачка съм на бельо(бях де) там шиехме на лади бяха чешки мн доволна бях от нея.Трябваше да си взема такава ама не.вече ги няма.Пушки бяха.моята кръстница мн хвали жанома.сегашните са все по зле.Наистина имат мн пластмасови части,а отделните крачета са по 15лв едното.Трябва според мен да идеш да я пробваш на място.
    e-mail: ivelina.geljzkova@abv.bg
    не отговарям на лс без снимка или линк на исканото

  10. #25

    Подразбиране

    С риск още повече да объркам Дида, ще добавя, че Elna са купени от Janome и качеството им е сходно, въпреки че още се продават като различни марки. Janome са японци. Добри са. Ако се колебаеш между двете марки, да знаеш, че е все тая.

  11. #26

    Подразбиране

    Благодаря!!!!!
    Щом се спра на някоя - веднага ще пиша!!!!

  12. #27

    Подразбиране

    Моята Тойота е с метална совалка и пластмасово калерче. Тези дни гледах на промоция в Метро Варна Елна (ако не съм объркала марката) - специално отворих да видя - също е с метална совалка и пластмасово калерче. Не че съм спец, но си мисля, че едва ли има машина с пластмасова совалка.

  13. #28

    Подразбиране

    Вчера си взех тази машинка http://www.axioma-hobby-shop.com/bg/...product32.html и бързам да се похваля. Много лесно се шие с нея, макар, че от вчера до днес съм минала две три неща на зачистващия зиг-заг и някои от декоративните бодове ползвах. Чудесна машинка , много приятна и работи тихо. Калерчетата са й пласмасови , няма совалка, която да се вади като на старата ми крачна машина. Има едно гнездо, в което влиза калерчето.

  14. #29

    Подразбиране

    Честито.Със здраве да си я ползваш.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от GalyaSpassova Виж мнение
    Вчера си взех тази машинка http://www.axioma-hobby-shop.com/bg/...product32.html и бързам да се похваля. Много лесно се шие с нея, макар, че от вчера до днес съм минала две три неща на зачистващия зиг-заг и някои от декоративните бодове ползвах. Чудесна машинка , много приятна и работи тихо. Калерчетата са й пласмасови , няма совалка, която да се вади като на старата ми крачна машина. Има едно гнездо, в което влиза калерчето.
    Честито!!!! Споделяй когато имаш време. На мен ми подариха ютия без кабел и сега ще чакам Коледа за машина....

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •