Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 42
  1. #1

    Подразбиране Гобленче на Майа

    Здравейте!
    След дълга подготовка, разучаване, колебания и проби, най-после днес се престраших да започна първия си гоблен на кръстче, с 3/4 бод, с контур и френски възли. Качвам много малък етап, но то е защото се тревожа всичко ли правя, както трябва... А и не върви много-много, честно казано. Гобленчето е на Майа, готова комплектовка. Не можах да различа особено добре вида на панамата- за първи път шия на такава. Конците са Анхор. Моля за съвет, ако нещо греша...
    http://prikachi.com/images.php?images/3/6361003P.jpg
    А ето го и отзад- не е съвършено май, ама толкова можах...:
    http://prikachi.com/images.php?images/43/6361043p.jpg

  2. #2

    Подразбиране

    Справила си се чудесно.Не се притеснявай.Гърба никои няма да го гледа.И аз едно време шиех двулицево но сега с повече цветове просто не става.

  3. #3

    Подразбиране

    Е, добре изглежда, има и по-тежки случаи!Успех!

  4. #4

    Подразбиране

    Давай нататък!Всичко се получава,важен е куражът и желанието!
    :

  5. #5

    Подразбиране

    mimzi, това, което показваш е много добре отпред и отзад! Само бих искала да ти обърна внимание да погледнеш в каква посока е кръстчето. Гоблените на MAIA обикновено имат и полукръст и горният бод на кръстчето е с наклон на дясно, както се шие полукръстчето.
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  6. #6

    Подразбиране

    Според мен е по-добре да се съсредоточиш в изпълнението на бодовете и тяхната посока - особено полукръстмето, откокото как се получава отзад. Като няма възли и промушваш конеца при завършване все ще е чисто.
    Като му хванеш цаката ще ти върви като повода

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelly_L Виж мнение
    mimzi, това, което показваш е много добре отпред и отзад! Само бих искала да ти обърна внимание да погледнеш в каква посока е кръстчето. Гоблените на MAIA обикновено имат и полукръст и горният бод на кръстчето е с наклон на дясно, както се шие полукръстчето.
    Благодаря на всички за куража!
    Nelly, знаеш ли как ме втресе вчера като се загледах и замислих за това? От опитни гобленари знам, че е правилно наклонът на горното бодче да е наляво. Знам и че при различните марки наклонът е различен. Голям шаш беше, защото вече бях ушила доста..., в сравнение с гобленовия бод, де- тук шиеш по-дълго, а резултатът все изглежда незначителен. Спрях и пак четох инструкциите- там не е указано точно- пише, че както му е удобно на човек- може и от ляво на дясно, може и обратно. В самата легенда кръстчето е нарисувано веднъж с наклон наляво, веднъж надясно. Доста се обърках. Но...вече съм го започнала с наклон наляво. Няма назад. Просто абсурд да поря. И по-възрастните около мен ми казаха, че просто е важно да се спази наклонът от началото до края. А и тук няма полукръстчета, така че се надявам да не е огромен проблем.
    Допълвам коментара си, защото съм голяма шаш-паника. Ходих и гледах пак- на снимката на ушития гоблен на самата опаковка наклонът е наляво, в инструкцията пише- може и така, може и инак, на нагледните обяснения в картинки- надясно, пък в легендата, където са нарисувани видовете бодове има пак хем така, хем инак... Е, как да не се обърка човек? Честно казано, много сложни схеми. Далеч по-объркващи, в сравнение с нашите... Ще карам, както съм започнала. Не мога да си позволя да поря. Доста е. А и това е загуба на конци...
    Благодаря ви отново за съветите и мотивацията!
    Редактирано от mimzi : 23.07.2013 в 13:04. Причина: Допълнение

  8. #8

    Подразбиране

    Различните видове бод при тези фирми дават релеф на гоблена. За това е хубаво да се спазва точно указанието. Щом няма полукръст, не би трябвало да има проблем. Ако искаш, снимай ключа и указанието и ще мога да ти бъда по-полезна. Успех!
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  9. #9

    Подразбиране

    Кръстчето е правилно и с ляв и с десен наклон на горния бод. Едното е английски вариант, другото - френски.... или нещо такова. Наистина, ако няма указано нещо друго, по-важно е всички кръстчета да са с наклон в една и съща посока.
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelly_L Виж мнение
    Различните видове бод при тези фирми дават релеф на гоблена. За това е хубаво да се спазва точно указанието. Щом няма полукръст, не би трябвало да има проблем. Ако искаш, снимай ключа и указанието и ще мога да ти бъда по-полезна. Успех!
    Не ми се иска да пълня темата със снимки- мисля, че качих част от схемата в друга тема вече и...се опасявам, че си права за наклона. (ето тук: http://www.goblenite.org/showthread....421#post507421 Има още един лист с инструкции- да не утежнявам с повече линкове, където са указани видовете панама и някои от бодовете- кръстчето е надясно, да, полукръстчето също, показани са контурният, както и френският възел. 3/4-тият го няма тук, но е указан в схемата, и то не в таблицата, а отстрани. Но полукръстче няма- нито в таблицата, нито отстрани при 3/4-тия.
    Единственото, което ме успокоява е, че в конкретния случай няма полукръстче. Затова, колкото и да ми е неприятно, че съм сгазила лука, и с по-малко желание, поради грешката, ще продължа така... Нямам голям избор просто... Новак съм в тези бодове- не, че са кой знае какво, но понеже е нещо различно от гобленовия бод, който вече е изработен като навик... От грешките се учим..., и то, докато сме живи... А и като няма кой да му каже на човек или му казват погрешно...
    Благодаря ти, Nelly_L!
    Извинявам се за многословието! И ако излизам извън темата, коментарът може да се затрие...

  11. #11

    Подразбиране

    Кръстчето е с десен наклон и шиеш съвсем правилно. На самия ключ е нарисувано в каква посока е горният бод. Имаш кръстчета с две и с една нишки, както и "мартеница", т.е. по една нишка от два цвята.
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  12. #12

    Подразбиране

    Да. С десен е. Но аз го шия с ляв. Консултирах се е една дама, която из групите във Фейса забелязах, че е шила на тази фирма. В нейната инструкция пишело, че 1/2 и кръстчето, ако ги има в комбинация, трябва да са с един наклон и той е десен, понеже полукръстчето е с такъв. Въпреки това, тя не постъпвала така. Кръстчето й било с ляв, а полукръстчето с десен наклон, но не се тревожи от този факт (според мен, наистина има значение, но тя не му отдава такова). Между другото, чувала съм, че оригиналният Вилеров бод е с наклон наляво. Защото Вилер е бил левичар.
    Научих нещо ново. И съм спокойна, че нямам полукръстче. Това спасява положението от недоглеждането ми. Вече ших с "мартеница". Сега ще се боря с тия 3/4- да видим какви ще ги поскопосам.
    Благодаря за пореден път за отделеното време!

  13. #13

    Подразбиране

    А ето ги и първите ми 3/4 бодове след четене, питане, гледане на видеа... Ако наклонът ми беше надясно, как ли трябваше да се изпълнят, умът ми не може да завърти... При наклон на кръстчетата наляво- диагоналът на четвъртинката хармонира с тях, а ако са надясно, то късото полубодче ще съвпада с наклона им. Абе, все нещо пасва с другото, така че... А някои даже не шиели диагоналния бод на четвъртинката, ако от там ще минава контур. Има логика. Има и нагласация, явно, освен правилото.
    Остава ми да пробвам по две такива в квадратче. Доколкото видях, май на едното не се шие диагоналът. Иначе ще се застъпят, мисля. И няма да е красиво. Ще се пробва. Казват, че се правели по преценка на шиещия.

    http://prikachi.com/images.php?images/636/6366636n.jpg

  14. #14

    Подразбиране

    Лицето ми е готово. Без контур, но той накрая. Тези четвъртинки ми взеха ума. Никога не съм шила толкова бавно.

    http://prikachi.com/images.php?images/43/6377043v.jpg

    Да допълня, че и надясно да ми беше наклонът на кръстчетата, четвъртинките пак нямаше да паснат- все ще има някое, което ще е в друга посока. Не мисля, че гобленчето изглежда сбъркано. Все пак, отстрани по-добре се вижда.
    Редактирано от mimzi : 26.07.2013 в 23:21. Причина: Допълнение.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Кръстчета...мноооооооого сложно! Като добавим и четвъртинки, и контур, и започване на гоблена от средата... как успяваш?! Чакам следващ етап!

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •