Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 25
  1. #1

    Подразбиране Как се рамкира триптих

    Може да ви е смешен въпроса ви,но как се рамкира триптих

  2. #2

    Smile

    Единият, по-лесен начин е с много тънки рамки поотделно.
    Другия, за него ти трябва качествен майстор, е трите модела в една рамка с папсарту помежду моделите.
    Ако има трети, за който не съм се сетила, ще ми е интересно и другите да подскажат...............

  3. #3

    Подразбиране

    И мен ме интересува този въпрос, защото отдавна съм си харесала един триптих и все не се решавам, защото не знам после как ще стане рамкирането.
    А ето тук например въобще няма рамка, как ли се прави това.
    http://ifotki.info/14/bfcdf4aaac5d9b...68829.jpg.html
    Редактирано от ilign : 08.08.2013 в 16:25.

  4. #4

    Подразбиране

    точно за този питах.Искам да го шия,но ми е интересно как става рамкирането.На тази снимка изглежда сякаш няма рамки

  5. #5

    Подразбиране

    Ако може да се намеся, на снимката е опънато като платно около рамката.Тя най-вероятно е от необработено дърво и след опъване панамата се захваща с телбод или както там се казва машинката.Все едно тапицираш мебел.

  6. #6

    Подразбиране

    Ами това предположих че е така,но няма ли да се захаби гоблена?Все пак е изложено пряко на слънце,прах....не е под стъкло
    Редактирано от galatony : 09.08.2013 в 14:53.

  7. #7

    Подразбиране

    Сигурно трябва да се оставя по много от четирите страни от панамата

  8. #8

    Подразбиране

    Позволих си да сваля снимката от фейсбук, собственичката може и да е във форума,нека ме извини, но исках да ви я покажа.
    Рамкирани поотделно с тънък профил, за мен поне съвсем не е зле!
    Редактирано от ata : 12.08.2013 в 01:34.

  9. #9

    Подразбиране

    Да, наистина така рамкирано е по-добре, но докато не го видиш не знаеш как ще изглежда, но сега вече съм убедена че това е най-добрия начин, а пък и зад стъклото гоблена е по защитен

  10. #10

    Подразбиране рамкиране на триптих

    Мисля, че е възможно опъване на рамка и отгоре стъкло,закрепено с клипсове,както се поставя картина между две стъкла.

  11. #11

    Подразбиране

    Ето един пример и от мен.Извинявам се ,че използвам чужда снимка -на Валя Пачова е с червеното паспарту мисля.На мен много ми харесва начина на оформяне.А отделно рамкираният триптих не знам на кого е.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #12
    Галерия "АПРИ"
    Guest

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от galatony Виж мнение
    точно за този питах.Искам да го шия,но ми е интересно как става рамкирането.На тази снимка изглежда сякаш няма рамки
    Здравейте, илюзията че липсва рамка може да се постигне чрез комбинацията между много тънък ( дискретен ) профил с подходящ цвят и антирефлексно стъкло. В случая, за конкретния триптих е подходяща комбинация от две черни и една бяла рамка с еднакво сечение.
    По този начин гобленът ще бъде защитен от външно влияние и същевременно ще звучи модерно с оформянето си по този дискретен начин.
    Поздрави !

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Галерия "АПРИ" Виж мнение
    Здравейте, илюзията че липсва рамка може да се постигне чрез комбинацията между много тънък ( дискретен ) профил с подходящ цвят и антирефлексно стъкло. В случая, за конкретния триптих е подходяща комбинация от две черни и една бяла рамка с еднакво сечение.
    По този начин гобленът ще бъде защитен от външно влияние и същевременно ще звучи модерно с оформянето си по този дискретен начин.
    Поздрави !

    вашата галерия рамкира ли по този начин, този метод на рамкиране скъп ли е, знам че всичко е много относително спрямо размер и модел на рамка, а също и понятиетп за "скъпо' също е относително но все пак горе долу, приблизително

  14. #14
    Галерия "АПРИ"
    Guest

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ilign Виж мнение
    вашата галерия рамкира ли по този начин, този метод на рамкиране скъп ли е, знам че всичко е много относително спрямо размер и модел на рамка, а също и понятиетп за "скъпо' също е относително но все пак горе долу, приблизително
    Разбира се, правили сме гоблени по всевъзможни начини - специално триптих, дори и с панти. Няма нищо сложно и скъпо.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Галерия "АПРИ" Виж мнение
    Разбира се, правили сме гоблени по всевъзможни начини - специално триптих, дори и с панти. Няма нищо сложно и скъпо.


Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •