Резултати от анкета: На каква тема да бъде вторият анонимен конкурс?

Гласували
86. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • Жената-богиня, майка и любима.

    18 20.93%
  • Цветни настроения.

    17 19.77%
  • Пеперудено вълшебство.

    3 3.49%
  • Родна стряха.

    3 3.49%
  • Пътешествия.

    9 10.47%
  • Детство мое.

    0 0%
  • За животните с любов.

    2 2.33%
  • Любов и романтика.

    6 6.98%
  • Красотата на природата.

    27 31.40%
  • Сюжети.

    1 1.16%
Страница 1 от 8 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 114
  1. #1

    Подразбиране ВТОРИ АНОНИМЕН КОНКУРС

    Трябваше да започне след ноционалната среща. Но предвид предстоящото обновяване на форума, което малко ще ни обърка графика, реших поне да си изберем темата на конкурса преди обновяването. Тъкмо ще има време и да се поогледаме и ориентираме за гоблените, с които да участваме.

    И така

    Започва ВТОРИЯТ АНОНИМЕН КОНКУРС.
    Поне до гласуването ще е анонимен, а след това най-вероятно само аз ще си мисля, че е такъв. Но това не е най-важното. По-доброто е, че ще имаме възможност да ушием нещо по-сериозно от дребосъците,които са ни превзели напоследък, а и ще сбъднем още една своя мечта и то в атмосферата на благородно приятелско съзтезание.
    А дали ще има награди? За сега със сигурност само по една грамота. А другите, ако има такива, ще станат известни чак след приключване на гласуванията. Преди това ще бъдете само уведомени,че са осигурени наградите.

    РЕГЛАМЕНТ

    1. Записване САМО в специално откритата за тази цел тема след избора на заглавието на конкурса чрез анкета. Няма да се приемат заявки за участие на имейл. Записва се само ника на участника, но не и гоблена,с който ще участва. След обявения срок за записване няма да се приемат повече участници.
    2. Гоблена, с койте се участва се изпраща на имейл konkursgobleni@abv.bg , като се изпраща и снимка - картинка на гоблена и се посочва оригиналното или дадено от вас име на гоблена, както и размерите му в квадратчета.
    3. водещият на конкурса дава кодово име на участника, който се знае само от участника и водещият конкурса. Кой стои зад даденото кодово име ще стане известно след приключването на конкурса.
    Записването ще става тук, като се посочва само желанието за включване в конкурса, НО НЕ и избрания гоблен.
    4. Не се допуска дублиране на конкурсните гоблени.Т.Е. с даден гоблен може да участва само един участник. Ако има дублиране, предимство има участника първи избрал дадения гоблен.
    5. Не се допуска участие с повече от един гоблен.
    6. Размери на конкурсните гоблени - задължителен е минималният размер - 230 кв., като в едно квадратче се съдържат 100 знака. Това се отнася само за общите размери на гоблена. не е задължително всички квадратчета да са изпълнени.
    /Общият брой на квадратчетата се определя като броя на кв. на ширина се умножи по бр. на кв. на височина/
    Няма задължителен максимален размер.
    7. Няма ограничение в избора с какъв бод ще бъдат ушити гоблените, както и материалите - конци, мъниста, ленти.
    8. Задължително е да се показват етапи,чийто максимален брой е неограничен и изцяло зависи от желанието на участника.Етапите се показват не лично, а посредством водещия на темата - участника ги изпраща на посочения имейл, а водещия ги качва тук.
    Ако по време на конкурса не се покаже нито един етап сниман заедно с кодовата дума до 30 юни 2014 , участникът отпада от по-нататъшно участие в конкурса.
    9.След приключване на срока за ушиването на гоблените,снимките на готовите вече гоблени, рамкирани или не, се показват във форума и се провежда гласуване чрез анкета.
    Ако броя на участниците е повече от 20, гласуването ще протече на два етапа:
    - предварително гласуване по групи
    - финално гласуване на заелите първите пет или шест места от всяка група при предварителното гласуване.
    Гоблените заели първите три места ще бъдат наградени на VІІ национална среща или наградите ще бъдат изпратени по пощата.

    Хронологчен ред, по който ще протече конкурса и срокове.
    1. Избор чрез анкета и гласуване на темата за конкурса - 1.10.2013- 16.10.2013.
    2. Записване за участие - 1.11.2013 - 31.12.2013
    3. Показване на конкурсните гоблени - 3 януари 2014
    4. Краен срок за ушиване на гоблените и изпращане на снимки на готовите гоблени на посочения имейл - 31.08.2014
    5. Гласуване - 8.09.2014 - 29.09.2014
    6. Обявяване на участниците с истинските им имена - никове - след националната среща.

    Ето и темите, от които чрез гласуване ще се избере темата на конкурса.
    Моля да гласуват само потенциални участници в конкурса!

    1. Жената - богиня, майка и любима. /Всеки гоблен, на който присъства образ или фигура на жена/.
    2. Цветни настроения. /Всеки гоблен, на който има цветя - може да е само едно цвете, или цяла градина, или натюрморт, накратко - цветя и още нещо./
    3. Пеперудено вълшебство. /Гоблени с пеперуди, аналогично на т.2/
    4. Родна стряха. /Всеки гоблен на който има къща или част от нея - тераса, прозорец, врата. /
    5. Пътешествия. / Гоблени с изгледи и забележителности от различни страни, в т.ч. и България/
    6. Детство мое. / Гоблени с деца./
    7. За животните с любов. /Гоблени с животни, птици, риби,...ФАУНА./
    8. Любов и романтика.
    9. Красотата на природата. /Пейзажи/
    10. Сюжети. /Сцени с хора и животни/.
    Редактирано от NIA : 25.08.2014 в 10:46.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  2. #2

    Подразбиране

    Като един малко бавно загряващ човек може ли да ми се обясни това (не, че ще го бродирам)

    към коя категория спада -" За животните с любов " или "Красотата на природата" да се ориентирам,може би и ме само аз.Та да не се получи като предния конкурс - да има гоблени, които нямат нищо общо с темата "Любим сезон" или трябва да имаш много развинтено въображение, че да го причислиш там.
    Моля за отговор
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  3. #3

    Подразбиране

    Вярно е,че доста от темите се застъпват. Но няма как иначе да бъде. Ако ги формулираме само като гоблени с
    ХОРА
    ЖИВОТНИ
    ЦВЕТЯ
    ПЕПЕРУДИ
    и т.н.
    много ще бъдем ограничени в избора си.
    Един гоблен би могъл да се впише в категорията "Жената -богиня,майка и любима", а също и в категорията "Любов и романтика", дори и в "Детство мое", ако присъства и дете в картинката.
    По същия начин може да се смесят и други категории.
    Конкретно за дадения гоблен, за който питаш - да, би могъл да мине и за "Красотата на природата" и за "За животните с любов".
    Благодаря ти за този въпрос! Смятах да направя такова уточнение, но след като се избере вече темата. Но след като стана въпрос за това ще го направя сега.
    Тема 1 би могла да бъде само "Жената", но първо,че звучи доста суховато, второ - много е общо, а продължението на заглавието вече ни отвежда в определена посока. В тази тема ще може да се участва дори с икони.
    Тема 9 "Красотата на природата"- трябва да се акцентира точно на това. Може и да има някоя къщичка, морско фарче, животинка, дори и хора-загатнато само, но акцента трябва да пада именно върху красотата на природата, а другите неща да бъдат само като допълнение, а не обратното.
    При първия конкурс формулировката беше "Любим сезон", каквото и да значи това. За това имаше толкова различни интерпретации. това създаде и трудности при гласуването,че се съпоставяха различни гоблени. Надявам се сега да не стане така.
    След избора на темата, ще доуточним и ще дадем пример какво може и какво не може да се включи.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  4. #4

    Подразбиране

    Според мен 2-ра и 9-та тема , "Цветни настроения" и " Красотата на природата " могат да се обединят в една тема и така ще имаме по - голям избор при избора на гоблен според различните ни вкусове

  5. #5

    Подразбиране

    Съгласна съм с rositsa.

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rositsa Виж мнение
    Според мен 2-ра и 9-та тема , "Цветни настроения" и " Красотата на природата " могат да се обединят в една тема и така ще имаме по - голям избор при избора на гоблен според различните ни вкусове
    Дори и "Родна стряха" би могло да се присъедини към тях. че то повечето пейзажи са с къщички.

    И пак ще има едно разнообразиеееееееееееееее, да се чудим кой гоблен към коя категория е.

    Но...... това е идея. Като приключи гласуването, ако има категории с равен брой гласове и които имат общо по между си да ги обединим в една обща тема с подтеми. Така да се проведе след това и полуфиналното гласуване, а финалното да бъде пак общо.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  7. #7

    Подразбиране

    Записвам се, пу-пу... дано поне сега съм навреме

  8. #8

    Подразбиране

    И аз се записвам, пък каквото ще да става, имам запаси и ще се справя...

  9. #9

    Подразбиране

    Рано е за записване, сега сами избираме каква да е темата

  10. #10

    Подразбиране

    Каквато и да е темата, отварям кашона ......... ехеееее избор голям, така съм се запасила,че ... ще се впиша в съответната тема

  11. #11

    Подразбиране

    Пухче е на олимпийския принцип - важно е участието.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  12. #12

    Подразбиране

    Че записването нали е по-късно! В кюпа съм,само здраве да е.

  13. #13

    Подразбиране

    Да, записването ще започне след като се избере темата на конкурса в специално откритата тема за записване. Но нищо не пречи, който иска да се запише и тук. После ще преместим постовете на момичетата в другата тема.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  14. #14

    Подразбиране

    Нали съм малко отнесена и все пропускам старта. Е... сега да ме имате в предвид. Тъкмо ще намеря основателна причина и мотив да си хвана бродерията. Тъкмо дотогава ще се пооправя, надявам се

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    И аз ще се включа, въпреки че тази година не можах да ушия гоблена. Направих грешка като избрах хубава картинка, която се оказа един голям "прогон". Сега ще си избера нещо по-простичко, което да ушия с кеф.
    Редактирано от wylchin : 06.10.2013 в 13:41.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

Страница 1 от 8 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •