Цитат Първоначално написано от Jully Виж мнение
Здравейте, нека и аз да се оплача. Досега не съм имала проблем с "Милена стил", но ... Купих си цигулка с цветя и какво да видя - панамата не стига. По принцип винаги се оставят по 2 квадратчета отстрани, а сега по 1 от едната, и две от другата. Как са я смятали не зная. Е, добре че имах панама в къщи. Това парченце все ще ми потрябва някой ден. И май ще е по-добре сам да си комплектоваш гоблените.

Май не пуснах поста си където трябва, за което се извинявам. Нека модераторите го преместят.
Интересно. Има ли правило за броя на квадратчетата отстрани на панамата? Доколкото знам няма подобни изисквания за слагането на рамка. Напротив, ако е прекалено много панамата отстрани (особено за по-малките гоблени) това пречи при слагането на рамката. Така ми и казвал и майсторът, при който си слагам рамките, а той си разбира от работата. Прави страхотни рамки и изпъва перфектно гоблените.
Идеята е да се обримчи панамата, за да не се разнищи. Лично аз на половината си гоблени съм оставала само по 1 квадратче (когато сама си ги комплектовам), защото многото панама отстрани ме дразни. (Между другото не съм начинаеща и съм ушила доста гоблени .)
От фирмите обикновено оставят по 2 квадратчета, а по едно - само в краен случай, когато от едната страна е края на панамата (фабричния край, който не се разнищва).
Така, че не би трябвало да се притесняваш за подобни неща. Не си заслужава да си разваляш удоволствието от шиенето.
Успех!