Показване на 1 до 15 от 61

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    На коя фирма това? Я по същество :+) Или всички комплекти в Ямбол са така? Ако всички комплекти са така - да се уволнят продавачките и ще се оправят нещата :+)

  2. #2

    Подразбиране

    Аз си купувам гоблените от "Билд-92",но такива схеми написани на рака не съм имала обикновено са ми били цветни и оригинални на Вилер,а колкото до конците винаги са ми стигали,4е даже и от остатъци доста съм събрала

  3. #3

    Подразбиране

    Наскоро купих един гоблен от фирма "Ран"(на Ланарте) и трябваше да гадая кой знак от схемата на кой от знаците на конците отговаря. Иначе конците са Анхор и са предостатъчно като количество.
    Магазина е в безистен на "Пиротска".
    Преди съм шила 2 техни гоблена и нямах проблем.
    Явно наистина трябва да се отварят, преди да се купуват.

  4. #4

    Подразбиране

    Да ви се оплача и аз.Купих с готов комлект на Дименсион и какво беше учудването ми когато го отворих и видях че конците нямат номера.Вързани са на възел и човек трябва да гадае кой цвят на кой знак отговаря.За щастие имам схемата от нета с ДМЦ конци.Никога повече няма да си купя готов комплект от тях

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mareha Виж мнение
    Да ви се оплача и аз.Купих с готов комлект на Дименсион и какво беше учудването ми когато го отворих и видях че конците нямат номера.Вързани са на възел и човек трябва да гадае кой цвят на кой знак отговаря.За щастие имам схемата от нета с ДМЦ конци.Никога повече няма да си купя готов комплект от тях
    Няма нужда да гадаеш. В легендата е описано. Нали всяка връзка е с различен цвят завързана и в нея никога няма сходни по цвят цветове с еднакъв брой отрязани конеца. /следи по указанието броят на конците от един цвят/Неразбираемо изглежда само в началото, защото до сега не си работила с такива комплектовки.

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nellli Виж мнение
    Няма нужда да гадаеш. В легендата е описано. Нали всяка връзка е с различен цвят завързана и в нея никога няма сходни по цвят цветове с еднакъв брой отрязани конеца. /следи по указанието броят на конците от един цвят/Неразбираемо изглежда само в началото, защото до сега не си работила с такива комплектовки.
    Ами опитах и така ама общо са 23 цвята.От които 15-16 са единични.Както и да е.Мисля че отгатнах кое накъде отива.Ще видим като почна да шия .Благодаря ви много за съветите Иначе много ми харесват гоблените им.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •