Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 61

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Аз си купувам гоблените от "Билд-92",но такива схеми написани на рака не съм имала обикновено са ми били цветни и оригинални на Вилер,а колкото до конците винаги са ми стигали,4е даже и от остатъци доста съм събрала

  2. #2

    Подразбиране

    Наскоро купих един гоблен от фирма "Ран"(на Ланарте) и трябваше да гадая кой знак от схемата на кой от знаците на конците отговаря. Иначе конците са Анхор и са предостатъчно като количество.
    Магазина е в безистен на "Пиротска".
    Преди съм шила 2 техни гоблена и нямах проблем.
    Явно наистина трябва да се отварят, преди да се купуват.

  3. #3

    Подразбиране

    Да ви се оплача и аз.Купих с готов комлект на Дименсион и какво беше учудването ми когато го отворих и видях че конците нямат номера.Вързани са на възел и човек трябва да гадае кой цвят на кой знак отговаря.За щастие имам схемата от нета с ДМЦ конци.Никога повече няма да си купя готов комплект от тях

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mareha Виж мнение
    Да ви се оплача и аз.Купих с готов комлект на Дименсион и какво беше учудването ми когато го отворих и видях че конците нямат номера.Вързани са на възел и човек трябва да гадае кой цвят на кой знак отговаря.За щастие имам схемата от нета с ДМЦ конци.Никога повече няма да си купя готов комплект от тях
    Няма нужда да гадаеш. В легендата е описано. Нали всяка връзка е с различен цвят завързана и в нея никога няма сходни по цвят цветове с еднакъв брой отрязани конеца. /следи по указанието броят на конците от един цвят/Неразбираемо изглежда само в началото, защото до сега не си работила с такива комплектовки.

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nellli Виж мнение
    Няма нужда да гадаеш. В легендата е описано. Нали всяка връзка е с различен цвят завързана и в нея никога няма сходни по цвят цветове с еднакъв брой отрязани конеца. /следи по указанието броят на конците от един цвят/Неразбираемо изглежда само в началото, защото до сега не си работила с такива комплектовки.
    Ами опитах и така ама общо са 23 цвята.От които 15-16 са единични.Както и да е.Мисля че отгатнах кое накъде отива.Ще видим като почна да шия .Благодаря ви много за съветите Иначе много ми харесват гоблените им.

  6. #6

    Подразбиране

    zi.di za6to ne si pora4va6 po tel. direktno ot firma.

  7. #7

    Подразбиране

    zi.di, аз напоследък си поръчвам от фирма Солария - директно от Интернет страницата им. Идват по пощата с наложен платеж, обикновено за три дни. Комплектовките са много добре направени. Иначе видях в един магазин техни комплектовки, но бяха с доста по-високи цени отколкото в сайта на фирмата.

  8. #8

    Подразбиране

    момичета, а някоя от вас теглила ли си е от безплатните схеми който ги предлагат фирмите (някой от тях доста известни) . кажете някакви отзиви и къде има религиозни гоблени (т.е. схеми) за теглене.
    дали ще излезе по евтино така ?

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от veca Виж мнение
    момичета, а някоя от вас теглила ли си е от безплатните схеми който ги предлагат фирмите (някой от тях доста известни) . кажете някакви отзиви и къде има религиозни гоблени (т.е. схеми) за теглене.
    дали ще излезе по евтино така ?
    пробвай на сайта на солария - хубави са и са много

    http://www.solaria.online.bg/gobleni/index.html



    st_dobri@abv.bg


    Моят свят в бод и цвят!
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2023 - готовите

  10. #10

    Smile

    БЛАГОДАРЯ ВИ МОМИЧЕТА!
    Разгледах на солария , наистина има хубави неща!
    Даже си свалих "Иисус чука на вратата" от dump.ru , но дали може да се разчита на тези схеми (в dump.ru ) .

  11. #11

    Подразбиране

    Аз съм си патила от една Казанлъшка фирма.Гоблена е ''Исус чука на вратата''.Сложили са един цвят на 2 символа.Докато се усетя бях ушила повече от полувината.
    Убиха ми желанието да го шия,а толко много ми харесва.

  12. #12

    Подразбиране

    и на мен много ми хареса особенно гроздоберачката . с кои бод се бродира някои знае ли .тъи като на мен не ми е ясно много

  13. #13

    Подразбиране

    аз също купих няколко гоблена (2) от "Билд-92", всичко си беше наред.
    какъв хубав ден...и сесията скоро свършва...

  14. #14

    Angry

    Да не знае човек какво да си купи!


    А дали има магазин на солария в София или може да се поръчва само он-лаин?

  15. #15

    Подразбиране

    Има,намира се на Христо Ботев, или поне така ми обясниха. Дано да се включи някой по-запознат, че аз не съм много сигурен източник, но отговарям понеже въпроса е отдавна,а няма друг отговор.
    Успех с търсенето!
    какъв хубав ден...и сесията скоро свършва...

Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •