Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 61

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Здравей,Мари.Отидох в магазина и разопаковах всички пакети на Хортензии,но всички схеми бяха като моята,казаха ми че така са ги получили от фирмата и не могли да знаят какъв е комплекта,защото ги получавали запечатани.След като им обясних,че трябва по добре да се грижат за качеството на стоката си и им изясних,че след като вече веднъж съм се разочаровала от тях ,няма повече да се върна в магазина.Оставих им схемата и им казах да ми я оправят,дъщеря ми отиде да я вземе и като я видях полудях,написали ми двата знака какъв цвят са с химикал,все едно че съм малоумна.Поръчах и да я занесе пак в магазина и да им предаде да ми отделят с фулмастер двата цвята.Аз не съм разбирала ми казаха-отговорът ми беше,че не съм длъжна да предполагам каква може да е оригиналната схема,искам символите да са отчетливи и прилежни а не мацаници.Не им блазе,като отида да я взема,ако не са я оправили,ще ме чуят в цялата махала.Идея си нямат каква съм напаст.Казах ти че ще им го върна и заради теб.Напиши ми адреса на ателието за което ми говориш.Ще отида при тях следващия път.Исках да ти кажа,че си купих гоблен''ЕЛЕН'' №332 на фирма Микра,схемата е перфектна и конците не са лоши,доволна съм.Това е за сега,ще се радвам да ми пишеш.Не можах да ти пратя ЛС,пощата ти е пълна,затова пиша тук.

  2. #2

    Подразбиране

    Здравейте, нека и аз да се оплача. Досега не съм имала проблем с "Милена стил", но ... Купих си цигулка с цветя и какво да видя - панамата не стига. По принцип винаги се оставят по 2 квадратчета отстрани, а сега по 1 от едната, и две от другата. Как са я смятали не зная. Е, добре че имах панама в къщи. Това парченце все ще ми потрябва някой ден. И май ще е по-добре сам да си комплектоваш гоблените.

    Май не пуснах поста си където трябва, за което се извинявам. Нека модераторите го преместят.

  3. #3

    Подразбиране

    Ако ставаше въпрос за немска или френска панама ...щях да те посъветвам да пришиеш хасе или българска панама, за да може да се рамкира ... но за обикновена разграфена панама на Милена стил просто не им прави чест.
    Колкото до варианта сама да си комплектоваш гоблените - за мен това е по-добрия вариант. Струва си да опиташ.

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Jully Виж мнение
    Здравейте, нека и аз да се оплача. Досега не съм имала проблем с "Милена стил", но ... Купих си цигулка с цветя и какво да видя - панамата не стига. По принцип винаги се оставят по 2 квадратчета отстрани, а сега по 1 от едната, и две от другата. Как са я смятали не зная. Е, добре че имах панама в къщи. Това парченце все ще ми потрябва някой ден. И май ще е по-добре сам да си комплектоваш гоблените.

    Май не пуснах поста си където трябва, за което се извинявам. Нека модераторите го преместят.
    Интересно. Има ли правило за броя на квадратчетата отстрани на панамата? Доколкото знам няма подобни изисквания за слагането на рамка. Напротив, ако е прекалено много панамата отстрани (особено за по-малките гоблени) това пречи при слагането на рамката. Така ми и казвал и майсторът, при който си слагам рамките, а той си разбира от работата. Прави страхотни рамки и изпъва перфектно гоблените.
    Идеята е да се обримчи панамата, за да не се разнищи. Лично аз на половината си гоблени съм оставала само по 1 квадратче (когато сама си ги комплектовам), защото многото панама отстрани ме дразни. (Между другото не съм начинаеща и съм ушила доста гоблени .)
    От фирмите обикновено оставят по 2 квадратчета, а по едно - само в краен случай, когато от едната страна е края на панамата (фабричния край, който не се разнищва).
    Така, че не би трябвало да се притесняваш за подобни неща. Не си заслужава да си разваляш удоволствието от шиенето.
    Успех!

  5. #5

    Подразбиране

    За разваляне на удоволствието от шиенето въобще не става и дума. То не може да се развали. А за край на панамат - такъв в случая няма. От двете страни - 1дълга и 1къса са оставени по 2 квадратчета, а от другите две по 1 квадратче. От жената, която ме учи да шия, зная за двете квадратчета от всяка страна. А и понякога като съм оставяла по-малко място (когато шия на неразграфена панама) от фирмата за рамкиране се чудеха как да го опънат - така поне казаха.

  6. #6

    Подразбиране

    Хора всякакви и изисквания всякакви. Моят майстор видя зор с "Мадона де ла Седиа", защото е кръгъл, а отстрани навсякъде имаше оставени по 3-4 квадратчета от фирмата. При опъването, заради формата (кръг), отзад ставаше много тумбесто, та трябваше да намали от панамата. Както и да е сега ми краси стената .
    На гоблена, който шия в момента и сама съм си го комплектовала, имам от едната дълга и едната къса страна по 2 квадратчета, а на другите две страни имам по 1, защото отдясно и отдолу на схемата няма за шиене цели квадратчета, а само по 3-4 реда (съответно знака), а както вече писах, многото панама ме дразни...

  7. #7

    Подразбиране

    Може и така да е (за малкото бодаве от двете страни) не съм се замисляла. Приятно шиене на всички.

  8. #8

    Подразбиране

    О не бързай можеш да ги разгадаеш и аз им се чудих много но за два три дена може да се разбере кое накъде е,стават страшни...Ще разбереш кои цвят на кои знак отговаря...те оригиналните са си такива на дименшънс

  9. #9

    Подразбиране

    Пак аз се оплаквам.Погледнете в какво състояние получих комплект на жанлин.Чета гледам и пак немога да разбера кой конец какъв е.Кажете какво да правяяяяяяяяяя иначе бебето ще остане без пеленка .Забележете че на картончето с номерата в една дупка има повече от един цвят.Направо съм бясна .Незнам аз ли съм тъпа или тез незнаят как се шие и как трябва да са номерирани конците ...................
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #10

    Подразбиране

    Срещу всяка дупка има цифричка, някъде по указанията има списък на конците с номерата на конците в DMC (в повечето случаи, може в по старите комплекти да са конци DFN (Janlynn), срещу всеки има описание на цвета на конеца и дупката с номера където да намериш конеца и бройките конци, често в една дупка има конци от два цвята но не са близки цветове и трудно ще ги объркаш, още по-лесно е отколкото при ДИМ, така изглежда списъка в указанията.

    Въобще не е трудно, не се шашкай.
    Редактирано от Araxna : 11.08.2009 в 09:57.

  11. #11

    Подразбиране

    Ох ,другата седмица съм в отпуска и ще видя какво ще измътя.Благодаря ви за съветите

  12. #12

    Подразбиране

    Много добре те разбирам mareha, защото аз също бях " втрещена" от готовите комплектовки на Янлин и Дименшън.
    След първоначалното стъписване и малко повече търпение, се справих. Като теб се бях зарекла да не поръчвам повече техни комплектовки, но поръчах още няколко....... Не ми е приятен този начин на разпраделение на конците, но............ с малко повече търпение и упоритост се успява. Няма начин- ще успееш и ти.
    http://www.snimka.bg/?album%3baid=326795%3bold=1
    pepinapepina@abv.bg
    Среща 11.01.15 г. неделя за 13.00 часа в " Рандеву"

  13. #13

    Подразбиране

    Не се успява нито с упоитост,нито с търпение.Успява се с внимателно четене на инструкцията.Всичко е много добре и прегледно написано.Не съм имала проблем с разпределянето на конците досега.Ето тук има подробна инструкция,написана от наша съфорумка:

    Инструкция за Дименшънс

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sissak Виж мнение
    Не се успява нито с упоитост,нито с търпение.Успява се с внимателно четене на инструкцията.Всичко е много добре и прегледно написано.Не съм имала проблем с разпределянето на конците досега.Ето тук има подробна инструкция,написана от наша съфорумка:

    Инструкция за Дименшънс
    Досега също съм разпределила сама конците на два Дименшъна , без да питам никой и без да ползвам ничии инстукции като преди това никога не съм виждала оригинален гоблен на Дим.Sissak е права че ако се четат внимателно инструкциите на производителя никак не е сложно.Поне аз не видях никакво затруднение.В шкафа ме чакат една дузина комплектовки на Дим и за сметка на това си поръчах и още-да има.Успех момичета.Дименсионс настина са разкошни за шиене.Удомолствието е огромно,особено ако са оригинални комплектовки.

  15. #15

    Подразбиране

    О.к. момичета успях без проблем да разпределя конците.Наистина не беше никак трудно.Стига човек да прочете инструкциите ама нали все бързам кой да ти погледне инструции .И така в събота се почва великата пеленка.Стискайте палци да я свърша навреме че си е доста трудничка.

Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •