Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 61
  1. #46

    Подразбиране

    За разваляне на удоволствието от шиенето въобще не става и дума. То не може да се развали. А за край на панамат - такъв в случая няма. От двете страни - 1дълга и 1къса са оставени по 2 квадратчета, а от другите две по 1 квадратче. От жената, която ме учи да шия, зная за двете квадратчета от всяка страна. А и понякога като съм оставяла по-малко място (когато шия на неразграфена панама) от фирмата за рамкиране се чудеха как да го опънат - така поне казаха.

  2. #47

    Подразбиране

    Хора всякакви и изисквания всякакви. Моят майстор видя зор с "Мадона де ла Седиа", защото е кръгъл, а отстрани навсякъде имаше оставени по 3-4 квадратчета от фирмата. При опъването, заради формата (кръг), отзад ставаше много тумбесто, та трябваше да намали от панамата. Както и да е сега ми краси стената .
    На гоблена, който шия в момента и сама съм си го комплектовала, имам от едната дълга и едната къса страна по 2 квадратчета, а на другите две страни имам по 1, защото отдясно и отдолу на схемата няма за шиене цели квадратчета, а само по 3-4 реда (съответно знака), а както вече писах, многото панама ме дразни...

  3. #48

    Подразбиране

    Може и така да е (за малкото бодаве от двете страни) не съм се замисляла. Приятно шиене на всички.

  4. #49

    Подразбиране

    Наскоро купих един гоблен от фирма "Ран"(на Ланарте) и трябваше да гадая кой знак от схемата на кой от знаците на конците отговаря. Иначе конците са Анхор и са предостатъчно като количество.
    Магазина е в безистен на "Пиротска".
    Преди съм шила 2 техни гоблена и нямах проблем.
    Явно наистина трябва да се отварят, преди да се купуват.

  5. #50

    Подразбиране

    Да ви се оплача и аз.Купих с готов комлект на Дименсион и какво беше учудването ми когато го отворих и видях че конците нямат номера.Вързани са на възел и човек трябва да гадае кой цвят на кой знак отговаря.За щастие имам схемата от нета с ДМЦ конци.Никога повече няма да си купя готов комплект от тях

  6. #51

    Подразбиране

    О не бързай можеш да ги разгадаеш и аз им се чудих много но за два три дена може да се разбере кое накъде е,стават страшни...Ще разбереш кои цвят на кои знак отговаря...те оригиналните са си такива на дименшънс

  7. #52

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mareha Виж мнение
    Да ви се оплача и аз.Купих с готов комлект на Дименсион и какво беше учудването ми когато го отворих и видях че конците нямат номера.Вързани са на възел и човек трябва да гадае кой цвят на кой знак отговаря.За щастие имам схемата от нета с ДМЦ конци.Никога повече няма да си купя готов комплект от тях
    Няма нужда да гадаеш. В легендата е описано. Нали всяка връзка е с различен цвят завързана и в нея никога няма сходни по цвят цветове с еднакъв брой отрязани конеца. /следи по указанието броят на конците от един цвят/Неразбираемо изглежда само в началото, защото до сега не си работила с такива комплектовки.

  8. #53

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nellli Виж мнение
    Няма нужда да гадаеш. В легендата е описано. Нали всяка връзка е с различен цвят завързана и в нея никога няма сходни по цвят цветове с еднакъв брой отрязани конеца. /следи по указанието броят на конците от един цвят/Неразбираемо изглежда само в началото, защото до сега не си работила с такива комплектовки.
    Ами опитах и така ама общо са 23 цвята.От които 15-16 са единични.Както и да е.Мисля че отгатнах кое накъде отива.Ще видим като почна да шия .Благодаря ви много за съветите Иначе много ми харесват гоблените им.

  9. #54

    Подразбиране

    Пак аз се оплаквам.Погледнете в какво състояние получих комплект на жанлин.Чета гледам и пак немога да разбера кой конец какъв е.Кажете какво да правяяяяяяяяяя иначе бебето ще остане без пеленка .Забележете че на картончето с номерата в една дупка има повече от един цвят.Направо съм бясна .Незнам аз ли съм тъпа или тез незнаят как се шие и как трябва да са номерирани конците ...................
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #55

    Подразбиране

    Срещу всяка дупка има цифричка, някъде по указанията има списък на конците с номерата на конците в DMC (в повечето случаи, може в по старите комплекти да са конци DFN (Janlynn), срещу всеки има описание на цвета на конеца и дупката с номера където да намериш конеца и бройките конци, често в една дупка има конци от два цвята но не са близки цветове и трудно ще ги объркаш, още по-лесно е отколкото при ДИМ, така изглежда списъка в указанията.

    Въобще не е трудно, не се шашкай.
    Редактирано от Araxna : 11.08.2009 в 09:57.

  11. #56

    Подразбиране

    Ох ,другата седмица съм в отпуска и ще видя какво ще измътя.Благодаря ви за съветите

  12. #57

    Подразбиране

    Много добре те разбирам mareha, защото аз също бях " втрещена" от готовите комплектовки на Янлин и Дименшън.
    След първоначалното стъписване и малко повече търпение, се справих. Като теб се бях зарекла да не поръчвам повече техни комплектовки, но поръчах още няколко....... Не ми е приятен този начин на разпраделение на конците, но............ с малко повече търпение и упоритост се успява. Няма начин- ще успееш и ти.
    http://www.snimka.bg/?album%3baid=326795%3bold=1
    pepinapepina@abv.bg
    Среща 11.01.15 г. неделя за 13.00 часа в " Рандеву"

  13. #58

    Подразбиране

    Не се успява нито с упоитост,нито с търпение.Успява се с внимателно четене на инструкцията.Всичко е много добре и прегледно написано.Не съм имала проблем с разпределянето на конците досега.Ето тук има подробна инструкция,написана от наша съфорумка:

    Инструкция за Дименшънс

  14. #59

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sissak Виж мнение
    Не се успява нито с упоитост,нито с търпение.Успява се с внимателно четене на инструкцията.Всичко е много добре и прегледно написано.Не съм имала проблем с разпределянето на конците досега.Ето тук има подробна инструкция,написана от наша съфорумка:

    Инструкция за Дименшънс
    Досега също съм разпределила сама конците на два Дименшъна , без да питам никой и без да ползвам ничии инстукции като преди това никога не съм виждала оригинален гоблен на Дим.Sissak е права че ако се четат внимателно инструкциите на производителя никак не е сложно.Поне аз не видях никакво затруднение.В шкафа ме чакат една дузина комплектовки на Дим и за сметка на това си поръчах и още-да има.Успех момичета.Дименсионс настина са разкошни за шиене.Удомолствието е огромно,особено ако са оригинални комплектовки.

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    О.к. момичета успях без проблем да разпределя конците.Наистина не беше никак трудно.Стига човек да прочете инструкциите ама нали все бързам кой да ти погледне инструции .И така в събота се почва великата пеленка.Стискайте палци да я свърша навреме че си е доста трудничка.

Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •