Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 61
  1. #31

    Unhappy

    Цитат Първоначално написано от veneta_az Виж мнение
    Здравейте, момичета. Аз съм нова във форума и сега го разглеждам, а и нямам много време, но като попаднах на тази тема реших и аз да споделя един мой неприятен случай. Преди година си купих гоблен "Архангел Михаил" от София от един блок в жк "Стрелбище". Фирмата е ЕТ "Пиретис - Пенка Зафирова". Гоблена не стана лош, но се ядосах, защото се оказа, че е краден - оригинала е на "Гинокардия" (личи от печатите на схемата, но това го разбрах едва в къщи), оказа се, че съм го купила по-скъпо, на всичкото отгоре 2 цвята не ми стигнаха и се наложи да ги търся допълнително. Търговката твърдеше, че конците са ДМЦ, но тъмните цветове са тънки и прозира панамата.
    Ами това е. Дано повече не ми се случва нещо подобно.
    Знам го това магазинче. Собственичката е мила жена, но за съжаление и аз забелязах че "пощипва" от тук от там идеи. Купува вече разработени гоблени, и започва с копиране на схемата, леки или по-драстични промени на цветовете...и гоблена става нейна собственост
    Преди време си купих гоблен от там на Солария.....Бяха променени много от цветовете, защото виждате ли на нея тези цветове не и допадали
    Дъщеря и е собственик на фирма "Ади" , също за гоблени, някъде на Христо Ботев.

  2. #32

    Подразбиране

    Здравейте! Отскоро съм регистрирана тук, като основната причина да се разровя в интернет и да открия този чудесен форум е именно разочарованието ми от гоблена, който скоро довърших - "Луна" на ЕТ "Гинокардия", Стара Загора. Купих го януари миналата година. Започнах веднага да го шия с огромно желание, което постепенно се превърна в разочарование. От фона под луната за единия цвят конецът не стигна за повече от половината, а от цветовете за момичето най - тъмното кафяво също стигна наполовина. Бременна в девети месец, февруари се понесох към фирмения им магазин, от който го поръчах. Познайте какво се случи - продавачката ме обвини, че не съм шиела "правилно" и поради това не ми стигали конците. Само че не беше познала кой и е насреща и след спор на доста висок тон не успя да ми обясни защо липсват половината до две трети от необходимите конци, а не дължина или две, дължащи се на шиенето. Да отбележа, че не съм разшивала или губила конци. При условие че носех оригиналната опаковка и касовата бележка за покупката, все пак ми дадоха от необходимите конци, но остана разочарованието от отношението. Захвърлих гоблена и чак сега през августовската отпуска го довърших. Стана красив, даже много, но повече от тази фирма няма да купя гоблен, колкото и да ми харесва.

  3. #33

    Подразбиране

    Здравейте! Преди две години си купих гоблена ВЕСТВАЛСКАТА ВОДЕНИЦА Започнах да го шия преди половин година и вече четвърти конец не ми стига. Гоблена го купих от магазин на ул. Опълченска. Какво правите при такъв проблем?

  4. #34

    Подразбиране

    Първо се оплакваш на продавачите,после като те отрежат си вдигаш кръвното и накрая пак си купуваш конци,защото гоблена е започнат и искаш да го довършиш.Ако искаш да си спестиш вдигането на кръвно,отиваш в друг магазин и САМО даваш още пари конци.

  5. #35

    Smile

    За съжаление какво можеш да направиш:
    да се скараш с магазинерката,но въпреки всичко да си закупиш необходимите конци
    Затова за да нямам този проблем си ги комплектовам от дълги години сама-не си пестя труда ,а ако случайно сгреша грешката ще си е само моя,а не на някоя продавачка оттегчена до смърт/ а в много и от случаите нищо не разбираща от гоблени/!!!!

  6. #36

    Подразбиране

    Благодаря ви! Но за да комплектовам сама конците от къде да си намирам схемите

  7. #37

    Smile

    Нова си във форума,но на "Безплатни схеми" ще откриеш голямо разнообразие на гоблени.Има и "Каталог" на безплатните схеми от където можеш по-добре да се ориентираш.Късмет

  8. #38

    Подразбиране

    Здравейте,на всички.Аз също искам да ви се оплача от лошите схеми.Символите при мен са ужасни.Купих си ,,Хортензии",някой от вас сигурно познават схемата,много красив гоблен.Купих го от Бургас,ул.Сан Стефано'',зад новата поща.Някой ако си е патил като мен(от там)моля да каже.Смятам да отида и да си поговоря със собственичката(но искам да знам,дали това е обичайна практика или е било просто грешка).Приятен ден на всички

  9. #39

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от irka1978 Виж мнение
    Здравейте,на всички.Аз също искам да ви се оплача от лошите схеми.Символите при мен са ужасни.Купих си ,,Хортензии",някой от вас сигурно познават схемата,много красив гоблен.Купих го от Бургас,ул.Сан Стефано'',зад новата поща.Някой ако си е патил като мен(от там)моля да каже.Смятам да отида и да си поговоря със собственичката(но искам да знам,дали това е обичайна практика или е било просто грешка).Приятен ден на всички
    Здравей, Ирка!
    Оказва се, че това май е обичайна практика на точно този магазин зад новата поща. Аз си купих миналата година от там Сребърното езеро, продавачката не го отвори пред мен, както поисках, защото било запечатано и аз като излязох от магазина, го отворих. Първо - схемата беше ужасна - размазано някакво си копие, явно тя си ги прави тези комплекти. Конците бяха доста тъмна гама и се почудих как с тези цветове мога да получа резултата като на снимката. Веднага се върнах в магазина, а тя ми каза, че аз нищо не съм разбирала и т.н. Скарах се с нея, развалих си настроението, нито исках пари, нищо. Обаче там повече не отивам!

  10. #40

    Подразбиране

    Здравей Мари! Благодаря ти,че сподели това с мен.Скоро ще отидада си взема голените от там,че ги оставих,да им слагат рамка.След като ги взема,съм сигурна,че жената ще съжалява,за това че се е опитала да ме измами.Ще й го върна и заради теб!!!Снимката която видях в сайта на ,,Хортензии",не съвпада изобщо с това което се получава при мен,даже цветовете се различават(лошото е че половината вече го уших).Ще пиша какво е станало.Благодаря ти за вниманието.Поздрави,Ирка

  11. #41

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от irka1978 Виж мнение
    Здравей Мари! Благодаря ти,че сподели това с мен.Скоро ще отидада си взема голените от там,че ги оставих,да им слагат рамка.След като ги взема,съм сигурна,че жената ще съжалява,за това че се е опитала да ме измами.Ще й го върна и заради теб!!!Снимката която видях в сайта на ,,Хортензии",не съвпада изобщо с това което се получава при мен,даже цветовете се различават(лошото е че половината вече го уших).Ще пиша какво е станало.Благодаря ти за вниманието.Поздрави,Ирка

    Ирка, ще ти кажа къде да си рамкираш гоблените. Аз само там ходя и съм много доволна. Освен това е и най-евтино там, а качеството е супер. Това е едно ателие, в което работят художник и жена му. Много са внимателни и коректни.Ако искаш, пиши ми и ще ти дам телефони и адрес. Намира се близо до Краснодар. Мари

  12. #42

    Подразбиране

    Здравей,Мари.Отидох в магазина и разопаковах всички пакети на Хортензии,но всички схеми бяха като моята,казаха ми че така са ги получили от фирмата и не могли да знаят какъв е комплекта,защото ги получавали запечатани.След като им обясних,че трябва по добре да се грижат за качеството на стоката си и им изясних,че след като вече веднъж съм се разочаровала от тях ,няма повече да се върна в магазина.Оставих им схемата и им казах да ми я оправят,дъщеря ми отиде да я вземе и като я видях полудях,написали ми двата знака какъв цвят са с химикал,все едно че съм малоумна.Поръчах и да я занесе пак в магазина и да им предаде да ми отделят с фулмастер двата цвята.Аз не съм разбирала ми казаха-отговорът ми беше,че не съм длъжна да предполагам каква може да е оригиналната схема,искам символите да са отчетливи и прилежни а не мацаници.Не им блазе,като отида да я взема,ако не са я оправили,ще ме чуят в цялата махала.Идея си нямат каква съм напаст.Казах ти че ще им го върна и заради теб.Напиши ми адреса на ателието за което ми говориш.Ще отида при тях следващия път.Исках да ти кажа,че си купих гоблен''ЕЛЕН'' №332 на фирма Микра,схемата е перфектна и конците не са лоши,доволна съм.Това е за сега,ще се радвам да ми пишеш.Не можах да ти пратя ЛС,пощата ти е пълна,затова пиша тук.

  13. #43

    Подразбиране

    Здравейте, нека и аз да се оплача. Досега не съм имала проблем с "Милена стил", но ... Купих си цигулка с цветя и какво да видя - панамата не стига. По принцип винаги се оставят по 2 квадратчета отстрани, а сега по 1 от едната, и две от другата. Как са я смятали не зная. Е, добре че имах панама в къщи. Това парченце все ще ми потрябва някой ден. И май ще е по-добре сам да си комплектоваш гоблените.

    Май не пуснах поста си където трябва, за което се извинявам. Нека модераторите го преместят.

  14. #44

    Подразбиране

    Ако ставаше въпрос за немска или френска панама ...щях да те посъветвам да пришиеш хасе или българска панама, за да може да се рамкира ... но за обикновена разграфена панама на Милена стил просто не им прави чест.
    Колкото до варианта сама да си комплектоваш гоблените - за мен това е по-добрия вариант. Струва си да опиташ.

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Jully Виж мнение
    Здравейте, нека и аз да се оплача. Досега не съм имала проблем с "Милена стил", но ... Купих си цигулка с цветя и какво да видя - панамата не стига. По принцип винаги се оставят по 2 квадратчета отстрани, а сега по 1 от едната, и две от другата. Как са я смятали не зная. Е, добре че имах панама в къщи. Това парченце все ще ми потрябва някой ден. И май ще е по-добре сам да си комплектоваш гоблените.

    Май не пуснах поста си където трябва, за което се извинявам. Нека модераторите го преместят.
    Интересно. Има ли правило за броя на квадратчетата отстрани на панамата? Доколкото знам няма подобни изисквания за слагането на рамка. Напротив, ако е прекалено много панамата отстрани (особено за по-малките гоблени) това пречи при слагането на рамката. Така ми и казвал и майсторът, при който си слагам рамките, а той си разбира от работата. Прави страхотни рамки и изпъва перфектно гоблените.
    Идеята е да се обримчи панамата, за да не се разнищи. Лично аз на половината си гоблени съм оставала само по 1 квадратче (когато сама си ги комплектовам), защото многото панама отстрани ме дразни. (Между другото не съм начинаеща и съм ушила доста гоблени .)
    От фирмите обикновено оставят по 2 квадратчета, а по едно - само в краен случай, когато от едната страна е края на панамата (фабричния край, който не се разнищва).
    Така, че не би трябвало да се притесняваш за подобни неща. Не си заслужава да си разваляш удоволствието от шиенето.
    Успех!

Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •