Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 16
  1. #1

    Подразбиране Африкански лъвове Dimensions

    Здравейте! Не знам дали тук е мястото, но имам проблем. За първи път шия оригинална комплектовка на Дименшънс. Не ми стига конец номер 17005. Шила съм го възможно най-пестеливо. Остава ми още доста от него, а имам само 8 нишки....Ако го заменя с друг конец се опасявам да няма разлика между двата конеца. Дайте съвет...Благодаря предварително...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Гери, ще си проверя остатъците от Дим............

  3. #3

    Подразбиране

    Благодаря! А някой да знае продават ли се и от къде мога да се купят? Търсих в интернет - не успях да открия, но знам ли може да съм търсила не където трябва....

  4. #4

    Smile

    Принципно, конците на Дим не се продават никъде. Когато не достигат от комплект конци има няколко начина:

    1. Пишеш на фирмата и те изпращат
    2. Търсят се остатъци от комплектовки, но освен номера трябва да напишеш и името на цвета, понякога се получават разминавания при комплектите, номерата и името на конеца
    3. Отиваш с остатъка в най-близкият магазин да конци и сравняваш на място с наличните, без значение на марката..........

  5. #5

    Подразбиране

    Pourpre clair e името на конеца. Но се опасявам, че и в ключа има грешки, защото на едното място пише цвят Brun gris, а на другото Brun girs. В ключа Brun girs няма. А комплектовката я купих от e-bay.Фирмата е Gold Collection

  6. #6

    Подразбиране

    И аз проверих в моите комплекти на Дименшънс, но имам 17050 или 17004.
    zeza_v@abv.bg

  7. #7

    Подразбиране

    Явно този недостиг на конци в последно време е масова практика при гоблените на Дименшънс. И с моя фар така се случи - не един, а няколко от номерата конци ми свършиха и трябваше да натъкмявам подобни по цвят български или други марки конци, за да си завърша гоблена. 17005 и на мен ми беше сред липсващите.

  8. #8

    Подразбиране

    И аз подозирам, че и от другите няма да ми стигнат.....Явно и аз ще трябва да си ги набавям така. Но има ли разлика в оттенъците? Страх ме е да не стане грозно и да им разлика в цветовете....все пак като шиеш оригинала си е друго .... Поне според мен де ....

  9. #9

    Подразбиране

    И аз ще проверя от моите останали конци, но ако става въпрос за фона, не мисля, че ще можеш да намериш толкова останал някому. Най-добре поръчай да ти изпратят от тук: http://www.eksuccessbrands.com/dimen.../contactus.htm
    Поръчвала съм два пъти и ми изпратиха-безплатно е. Само трябва да попълниш адреса си и точно номера на конеца (аз винаги пиша и името на комплекта за всеки случай). Трябва да напишеш също колко конец ти трябва. Измерва се в нишки (strands).
    Ако се затрудняваш пиши ми на лични ще ти обясня подробно!

  10. #10

    Подразбиране

    Гери и аз проверих но го нямам.

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от gpiano Виж мнение
    И аз подозирам, че и от другите няма да ми стигнат.....Явно и аз ще трябва да си ги набавям така. Но има ли разлика в оттенъците? Страх ме е да не стане грозно и да им разлика в цветовете....все пак като шиеш оригинала си е друго .... Поне според мен де ....
    Първо да кажа, че 17005 и аз нямам......

    Второ, щом няма да ти стигнат и други конци, пиши директно на фирмата и обясни. Преди време така са случи в бг-мамите на една дама и доколкото си спомням - изпратиха и не достигащите конци. Точно Дим и купен от e-bay......

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от gpiano Виж мнение
    Благодаря! А някой да знае продават ли се и от къде мога да се купят? Търсих в интернет - не успях да открия, но знам ли може да съм търсила не където трябва....
    Провери в ЕТ Герика Варна.Там има специален магазин за гоблени на ДИМ.Може да има и конци.Успех!

  13. #13

    Подразбиране

    На официалния сайт на фирмата има предполагам мейл за контакти. Пишеш им, обясняваш, че на този и този модел не ти достига еди кой си конец и т.н. Даваш си координатите и си мисля, че ще ти изпратят. На едно момиче от бг-мамите му пратиха...........

    Само конци на Дим никъде няма да намериш......... А и Герика ги няма в дистрибуторския списък вече

  14. #14

    Подразбиране

    http://www.cyberstitchers.com/stitch...ion_calculator

    този конвертор би могъл да ти свърши работа - евентуална замяна в ДМС

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Писах на лични как да си поръчате конците, пращат ги безплатно.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •